دورانی که برخی می‌گفتند روی موشک‌ها شعار مرگ بر اسرائیل ننویسید،‌ گذشت

رئیس جمهور گفت:اگر دشمن بار دیگر خطا و اشتباهی کند و بخواهد کوچکترین تعرضی به خاک و منافع ایران اسلامی داشته باشد، بداند چنان پاسخی دریافت خواهد کرد که او و حامیانش را پشیمان خواهد کرد.

به گزارش مشرق، سیدابراهیم رئیسی عصر امروز - پنجشنبه - در اجتماع پرشور مردم شهرستان شاهرود، مردم این شهرستان را دارای پیشینه تاریخی، تمدنی و برخوردار از ایمان، اعتقاد و باورهای دینی توصیف کرد و گفت: آنچه موجب افتخار مردم این خطه در تاریخ بیش از هزار ساله است ایستادگی، پایمردی و دلدادگی به حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) است.

رئیس جمهور در ادامه افزود: مردم شاهرود پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مردمی ظلم‌ستیز بودند و در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کردند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در دفاع از دین، وطن و ارزش‌های انقلاب خوش درخشیدند که گواه صدق این مدعا تقدیم بیش از هزار شهید در دفاع مقدس و در دفاع از حرم و حریم است.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه مردم شاهرود در عرصه علم و دانش و فرهنگ نیز همواره نام‌آور و نامدار بوده‌اند، تصریح کرد: چهره‌های علمی و فرهنگی این خطه نه فقط برای شاهرود و سمنان که برای جهان اسلام منشاء اثر بوده‌اند.

رئیس جمهور در بخش بعدی سخنانش با بیان اینکه مردم ایران با وجود همه دشمنی‌ها اهداف بلندی دارد، دلیل دشمنی‌ها با این ملت را ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های استعمار و استکبار جهانی و حمایت جانانه این ملت از آرمان آزادی فلسطین به تبعیت از امام راحل و رهبری معظم انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز پس از ۴۵ سال همه امت اسلامی و بلکه همه جهان بشریت به حقانیت این سخن شما در دفاع از فلسطین و ضدیت با رژیم صهیونیستی واقف شده‌اند.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه نیاز امروز کشور بیش از همه زمان‌ها کار و تلاش و افزایش تولید است، اظهار داشت: امروز زمینه مناسبی برای کار و فعالیت در عرصه‌های مختلف وجود دارد و نیازمند کار و تلاش برای جهش تولید هستیم. آنچه رهبری فرزانه انقلاب از ما در دولت و دیگر بخش‌ها می‌خواهند این است که در مسئولیت خود بهترین‌ها را ارائه کنیم تا از دستاورد دستان ما اقتصاد و تولید کشور رونق بگیرد.

رئیس جمهور با اشاره به آمارهای ارائه شده از بازگشت واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید، کاهش نرخ بیکاری و رشد اشتغال تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، ما به قله نزدیک شدیم و به هیچ وجه حق نداریم خسته یا ناامید شویم. باید برای رفع موانع تلاش کنیم و بنده و همکارانم بالاترین افتخارمان تلاش برای رفع موانع از پیش پای تولیدکنندگان در بخش‌های مختلف است.

رئیسی با بیان اینکه دستگاه‌ها موظف هستند با عملکرد قانونمدارانه و روابط سالم کاری از فعالان بخش‌های مخلف حمایت کنند و از رواج روابط ناسالم اداری جلوگیری کنند، گفت: باید از هر مسئله‌ای که باعث نارضایتی و ناامیدی مردم می‌شود پرهیز کرد. اسلام برای ما عزت و کرامت آورد و عزت و کرامت مردم باید حفظ شود و هیچ کس حق ندارد باعث مخدوش شدن عزت و کرامت دیگران شود. همچنین هر کس در هر کجای دنیا بخواهد عزت و کرامت مردم ما را مخدوش کند، ملت ایران در مقابل او ایستادگی خواهد کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی تصور می‌کردند که می‌شود به ایران اسلامی آسیب وارد کرد و لذا به خاک و منافع ایران حمله کردند، گفت: جمهوری اسلامی و ملت ایران ابتدا سعی کردند آنها را از این حمله و هجمه و ستم و ظلم بازدارند، اما وقتی آنها دست به این جنایت زدند، باید تنبیه می‌شدند و ملت بزرگ ایران آنها را تنبیه کرد.

رئیسی افزود: بنده به نمایندگی و از زبان شما ملت بزرگ و نیروهای مسلح مقتدر کشور می‌گویم که اگر دشمن بار دیگر خطا و اشتباهی کند و بخواهد بار دیگر کوچکترین تعرضی به خاک و منافع ایران اسلامی داشته باشد، بداند چنان پاسخی دریافت خواهد کرد که او و حامیانش را پشیمان خواهد کرد.

رئیس جمهور اظهار داشت: بنده در مذاکره حضوری و تلفنی با برخی کشورهای غربی گفته‌ام که مبادا بخواهند با زبان زور با جمهوری اسلامی و ملت ایران سخن بگویند، ملت ایران از عقلانیت، تدبیر، منطقه و سخن برخوردار است و دوران زورگویی تمام شده است. اگر اهل مذاکره هستید ما میز مذاکره را ترک نکرده‌ایم، اما اگر بخواهید با زور و قلدری سخن بگویید بدانید کار شما پیش نمی‌رود و ملت بزرگ ایران و دولتمردان ایران اسلامی با قوت و قدرت در مقابل شما خواهند ایستاد.

رئیسی تصریح کرد: دورانی که برخی می‌گفتند روی موشک‌ها شعار مرگ بر اسرائیل ننویسید چون ممکن است برخی را عصبانی و تحریک کند و دورانی که برخی می‌خواستند با برجام ۲ و ۳ روی موشک‌ها و توانمندی‌های ایران معامله کنند گذشت؛ ما به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد که کسی روی قدرت و توانایی‌های جمهوری اسلامی ایران که به برکت خون شهدا ایجاد شده معامله کند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح مشکلاتی از جمله تامین آب پایدار، رفع مشکلات زیست محیطی و برخی مشکلات دیگر خاطرنشان کرد: دولت حتما برای رفع مشکل و تامین آب پایدار و نیز رفع مشکلات محیط زیستی تلاش خواهد کرد و بدانید هر فعالیت صنعتی، اقتصادی و معدنی فرع بر حفظ محیط زیست است. دولت مردمی از کنار چاله‌ها عبور نخواهد کرد بلکه آنها را چاره می‌کند. امشب و در جلسه حل مسئله‌ای که خواهیم داشت به این مسائل رسیدگی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  6 3
  مرگ بر اسراييل
  • بختیاری IR ۰۲:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   4 1
   لعنت خدا بر جاسوسان و وطنفروشان بزدل ،لعنت به کاسه لیسان ملکه گور به گور شده و خاک بر سر دست پروردگان غرب وحشی از گلاسکو تا نیویورک خاااک همه عالم ها بر سردخاک برسر بزدل شماها
  • IR ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   2 2
   چرا شعار مرگ میدی؟
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  7 3
  مرگ بر اسراييل
  • IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   3 3
   مرگ بر شیخ بنفش و دار و دسته اش -بعدش مرگ بر اسراییل
 • IR ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 0
  من از حسن روحانی و سیاست ها و تفکراتش خوشم نمیاد از لیبرال ها هم خوشم نمیاد ولی چون تنش زدایی سیاست نظام هست لذا معتقدم هر شعار حرف عمل و...که موجب تنش شود بلید ازش پرهیز کرد. ما در عمل مخفیانه باید دنبال محو غده سرطانی باشیم. ما با قدرتمند شدن و ساخت موشک و...باید دنبال محو غده باشیم اما به زبان آوردن آن سبب تنش می‌شود که خلاف سیاست نظام هست. امروز اسرائیل جنایتکار با استناد به برخی شعارهای م ایرانی ها ا بهترین جایزه و بودجه را از غربی ها می‌گیرد و خودش رو تقویت میکند. ما نباید با شعار دادن به تقویت اسرائیل بپردازیم. متاسفانه داریم این کار رو میکنیم.
 • IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  1 4
  این جمله :{ اگر رژیم صهیونیستی به تاسیسات هسته ای ایران حمله کنه، ایران سیاست هسته ای اش رو تغییر میده} یعنی چی؟ یعنی تسلیحات کشتار جمعی و اتمی دارین درحالی که میگین حرامه؟
  • DE ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   0 0
   اسقاطیلی خفه شو!
 • رضا IR ۲۳:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  2 3
  خدایا هرچی ازت خواستم بهم دادی مرگ حسن کلیدو دارودسته شو ببینم
  • IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   3 3
   زنده باد اصلاحات زنده باد شیخ حسن روحانی
  • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   0 1
   مرگ بر کسی نخواه از خدا بخواه به راه راست هدایتش کنه
 • IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  5 1
  چه دوران ننگيني بود دوران التماس و ترس و باج دهي دولتهاي خاتمي و حسن فريدون!!!! دولتهاي كرسنت و برجام!!!! ذلت و خسارت! كاش مردم فراموش نكنند !!!!
 • IR ۰۱:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  1 3
  هردوتاتون عین هم هستیدبا روحانی فکر کردی چ گلی ب سر ملت زدی که اون نزده بود
  • IR ۰۹:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   2 0
   مغزی که نتواند تفاوت های فاحش را درک کند تا حد نق نق کردن و چرندگویی می‌ماند!!!! دوغت را بنوش عزیزم !!!
  • IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   1 0
   فقط حرف مفت
 • IR ۰۱:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  2 2
  اسرائیل خودش به زودی محو میشود
 • IR ۰۲:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  0 0
  ما تنش زایی می خواهیم .. دفاع تهاجمی از حمله اسراییل بکنید ...
 • علیرضا IR ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  1 2
  ممنون جناب رئیس جمهور
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  1 1
  احسنت
 • DE ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  0 0
  حیفاء کلام ! دلواپس صهیونیست ها! درمصاحبه هاش چه جوش و خروشی میزد، ملعون فکر میکنه وکیل مدافع اسقاتیلی هاست! این یکی هیچوقت آدم بشو نیست!
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  3 2
  مردم ایران آرزو دارن برگردن به دوران خاتمی و روحانی
  • IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   1 2
   واقعا همینطور است 7
  • رضا IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   0 1
   من نمیخواهم ،هرکی میاد میگه مردم
  • DE ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   1 1
   تادوباره میدان برای اختلاس ها و راندخوارها باز بشه ! نه! درکنارش دیپلماسی التماس و زانو زدن !
  • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   0 1
   فساد و بي لياقتي دولت خاتمي انچنان است كه حتي هاشمي رفسنجاني بارها در خاطراتش از ركود و بلبشوي ان دوران سخن گفته !!!! و اتفاقا همان هرج و مرج و ويراني بود كه هاشمي را به طمع وا داشت كه برگردد و ملتي كه سال ٧٦از ترس او به خاتمي راي داده بودند وادار كند تا انتخابش كنند! كه البته احمدي نژاد محاسباتش را بررهم زد!!!!
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
  0 1
  مرگ بر اسراییل
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  0 0
  اولا در همان دوره پایگاه السد آمریکایی ها زده شد و واقعا هم زده شد .دوما اون قضیه در مورد اوج مذاکرات هسته ای بود و هر عقل سلیمی در حین مذاکرات دست به اون کارها نمی زند . پس انصاف در حرف زدن داشته باشیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس