آتش فشان

با فعال‌شدن آتش‌فشان کوه روآنگ، مقامات اندونزی اعلام کردند که ۱۱ هزار نفر ساکنان نزدیک به این کوه باید فوراً منطقه را ترک کنند و حداقل در ۶ کیلومتری این آتش‌فشان ساکن شوند.

به گزارش مشرق، به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های محلی اندونزی اعلام کردند فوران آتشفشان روآنگ در اندونزی در پی فوران آتش‌فشان «روآنگ»، مقامات این کشور اعلام «بالاترین سطح هشدار» کردند، زیرا نگرانند که گدازه‌های این آتش‌فشان به دریا سقوط کنند و موجب سونامی شوند.

سازمان ملی کاهش بلایای اندونزی اعلام کرد که این کوه آتش‌فشان در بخش شمالی جزیره سولاووسی قرار دارد در ۲۴ ساعت گذشته دست‌کم ۵ فوران بزرگ داشته است.

اندونزی کشوری جزیره ای با ۲۷۰ میلیون نفر جمعی، دارای ۱۲۰ آتشفشان فعال است. این منطقه مستعد فعالیت‌های آتشفشانی است زیرا در امتداد «حلقه آتش»، مجموعه‌ای نعل اسبی از خطوط گسل‌های لرزه‌ای در اطراف اقیانوس آرام قرار دارد.

فوران آتش‌فشان در اندونزی/ ۱۱ هزار نفر باید تخلیه شوند +عکس

به غیر از هشدار سونامی، یک عملیات نجات گسترده در اندونزی در جریان است و به بیش از ۱۱۰۰۰ نفر توصیه شده که منطقه را ترک کنند.

در حالی که حداقل ۸۰۰ نفر از ساکنان منطقه در روز چهارشنبه منطقه را ترک کردند، مقامات از گردشگران و سایر شهروندها خواستند حداقل در شش کیلومتری آتشفشان ۷۲۵ آتش‌فشان باقی بمانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس