انبارلویی نمایه

فعال سیاسی اصولگرا، پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی را نقطه عطف معادلات قدرت در خاورمیانه دانست و تاکید کرد: این اقدام نه تاریخی بلکه حادثه‌ای تاریخ‌ساز است.

به گزارش مشرق، کاظم انبارلویی، عدم صدور قطعنامه علیه ایران در جلسه شورای امنیت سازمان ملل را مشروعیت اقدام ایران برای پاسخ به شرارت رژیم صهیونیستی دانست و گفت: جمهوری اسلامی دو هفته در سطح جهانی، بین‌المللی و منطقه‌ای تلاش دیپلماتیک انجام داد و همه کشورها را قانع کرد که ایران براساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد حق پاسخگویی و مقابله به مثل دارد. همچنین همه دنیا هم این موضوع را پذیرفتند و همین منطق هم در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شد.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: چین و روسیه از این منطق دفاع کردند اما آمریکا و انگلیس با شرارت تمام، خواستند ایران را محکوم کنند اما استدلال آنها مورد قبول جامعه بین‌الملل قرار نگرفت به ویژه اینکه آمریکا، انگلیس و فرانسه حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم نکردند در حالی که اکنون در مقام محکومیت حمله پهپادی و موشکی ایران قرار گرفته‌اند.

ماشین جنگی رژیم صهیونیستی در غزه به گل نشست

انبارلویی ادامه داد: علت اینکه امروز شورای امنیت به توافق نرسید منطق قوی چین و روسیه و کشورهایی است که ایران را مستحق مقابله به مثل می‌دانستند و منطق آمریکا و انگلیس را نپذیرفتند.

وی ادامه داد: پاسخ ایران هم دارای مشروعیت قانونی و هم مشروعیت مردمی است زیرا ملت‌های جهان در ۶ ماه گذشته شرارت رژیم صهیونیستی، نسل‌کشی و جنایات جنگی در غزه را محکوم کردند و این پاسخ مورد استقبال کشورهایی بود که رژیم صهیونیستی را به عنوان یک رژیم کودک‌کش و رژیمی که مرتکب نسل‌کشی و جنایات جنگی شده محکوم کردند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره نقش دیپلماسی و میدان و تاثیر آن در پیروزی ایران در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: هماهنگی میدان و دیپلماسی دلیل توفیق ایران در این پاسخگویی است.

انبارلویی با بیان اینکه در جریان این حمله که نقطه عطفی در دیپلماسی ایران است دیپلماسی و میدان کاملا هماهنگ بودند و ما دیدیم که این هماهنگی باعث توفیق بیش از پیش ایران شد.

وی افزود: اولین بار در جنگ ۳۳ روزه با خوی استکباری رژیم صهیونیستی مبارزه شد و نبردهای دیگری هم در سرزمین‌های اشغالی با این رژیم صورت گرفت از جمله نبرد الاقصی که در این نبرد بیش از ۱۹۰ روز است که ماشین جنگی رژیم صهیونیستی در غزه به گل نشسته است.

پاسخ مشروع ایران به رژیم صهیونیستی نقطه عطفی در معادلات قدرت در خاورمیانه است

این فعال رسانه‌ای عنوان کرد: در اقدام شرورانه‌ای که رژیم صهیونیستی در سوریه در حمله به سفارتخانه ما داشت، تصور می‌کرد که ایران پاسخی نخواهد داد اما همانطور که رهبری و فرمانده کل قوا فرمودند که این حمله حتماً در موقع خودش پاسخ داده خواهد شد، رژیم صهیونیستی پاسخ متناسب را دریافت کرد.

انبارلویی بیان کرد: استراتژیست‌های جهان معتقد هستند که حمله ایران به سرزمین‌های اشغالی فلسطین نقطه عطفی در معادلات قدرت در خاورمیانه خواهد بود و این تنها یک حادثه تاریخی نیست بلکه یک حادثه تاریخ‌ساز است.

وی ادامه داد: ابعاد خسارت‌هایی که رژیم صهیونیستی در این حمله متحمل شده به تدریج بیرون نمایان خواهد شد اما به هر حال بخشی از ماشین جنگی و نیروی هوایی رژیم صهیونیستی آسیب جدی دیده است.

فعال سیاسی اصولگرا افزود: در همان ساعات اولیه، آمریکایی‌ها پای خود را از این مخمصه کنار کشیدند و مواضعی که اتخاذ کردند نشاندهنده این است که خواهان ادامه این جنگ و این مخاصمه نیستند رژیم صهیونیستی هم فعلا به‌دنبال جمع کردن خسارت‌های این حمله است.

فصل جدیدی از حیات جبهه مقاومت آغاز شده است

انبارلویی تصریح کرد: مردم جهان به خصوص در کشورهای اسلامی یکپارچه از این بمباران و حمله موشکی و پهپادی شاد شدند و موافقان آمریکا و استکبار جهانی فعلاً در کُما به سر می‌برند این یک نقطه عطف در تاریخ معادله قدرت در غرب آسیا است و فصل جدیدی از حیات جبهه مقاومت را می‌توانیم در ادامه این حمله شاهد باشیم.

وی افزود: اثابت موشک‌های نقطه‌زن ایران در مناطق مشخصی از سرزمین‌های اشغالی فلسطین، نشان داد که گنبدآهنین توهمی بیش نیست و آنها نمی‌توانند انبوهی از موشک‌ها یا پهپادهایی که به سوی آنها هجوم می‌آورند را مورد هدف قرار دهند.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: البته شاید آنها بتوانند تعداد اندکی از موشک‌هایی را که در خاک این کشور فرود می‌آیند را بزنند اما در عین حال برخی از این موشک‌ها رادار گریز هستند، برخی هم وارد لایه چرخش آنها نخواهند شد و مستقیم به هدف خودشان اصابت خواهند کرد.

انبارلویی، رونمایی از قدرت نظامی، فنی و تکنولوژی نظام جمهوری اسلامی ایران را از دستاوردهای این حمله خواند و گفت: ما در این نبرد تنها بخشی از نیروها و یا جنگ‌افزارهایی را که در اختیار داریم رونمایی کردیم نه بخش‌هایی عظیمی که در زمین، هوا و دریا به برکت مهندسین و دانشمندانی که از دانشگاه‌های کشور ساخته شده اند.

این فعال رسانه‌ای گفت: ما مدت‌ها قبل از قدرت بازدارندگی عبور کرده‌ایم و به اقدام پیش‌دستانه رسیده‌ایم.

انبارلویی خاطرنشان کرد: این موضوع را نه حالا بلکه در سال ۲۰۰۶ رونمایی کردیم در سال ۲۰۰۶ در جنگ ۳۳ روزه، نبرد را ابتدا حزب‌الله آغاز کرد و از رژیم صهیونیستی اسیر گرفت و این یک اقدام پیش‌دستانه بود.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه ایران در چارچوب قوانین و حقوق بین‌الملل عمل می‌کند، گفت: اقدام ایران در حمله موشکی و پهپادی به سرزمین‌های اشغالی فلسطین حول محور ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد انجام شده که به ایران حق پاسخگویی و مقابله به‌مثل داده بود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد یکشنبه ۲۶ فروردین در اطلاعیه‌ای از شلیک دهها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

در جریان این پاسخ تنبیهی و متقابل تعداد قابل توجهی موشک کروز و بالستیک و پهپاد با مدیریت جنگ الکترونیک به مراکز نظامی رژیم صهیونیستی شلیک شد که اکثر آنها به هدف اصابت کرده است.

ایران پس از این پاسخ تنبیهی به آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار داده است که اگر دست از پا خطا کنند، سیلی بعدی محکم‌تر خواهد بود.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۲:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  6 0
  تحلیل های این آقا دوزار نمی‌ارزه
  • IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   0 0
   پس حتماً هیکل تو ۴ هزار می ارزه
 • پیروزه IR ۰۷:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 2
  غیر از اینها چند مزیت دیگری برای ایرا ن داشت شناخته شدن تسلیحات جنگی ایران به کل جهان .که مشتریها از الان پشت در وزارت خارجه ایران هستند برای خرید .قدرت و برنامه ریزی جنگی ویژه که تمام سیاست مداران جهان باور کردند که ایران از حالا یک ابر قدرت می باشد .سومی حساب دست دول غرب آمد که با ایران با احترام بر خورد کنند.
 • LU ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  1 0
  در مقابل کشتن ۷ سردار کشور، اونهم در یک مقر دیپلماتیک، رفتی باند فرودگاه زدی! خسته نباشی. « تعداد قابل توجهی موشک کروز و بالستیک و پهپاد… به مراکز نظامی رژیم صهیونیستی شلیک شد که اکثر آنها به هدف اصابت کرده است.» بفرمایید با تصاویر ماهواره ای نشون بدید این پهپادها کجا رو زدند!
 • GB ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 0
  این آقا چرا قبول نمی کند که هم خودش ، هم افکارش ،و هم اینگونه نوشته های تکراری _ بازنشسته شده اند و میدان را باید به جوانان ایران دوست بدهند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس