شبی که اسراییلی‌ها فرار می‎‌کردند/ مثل یک عید بزرگ!

فعال رسانه‌ای اهل سوریه می‌گوید: یکی از دوستانم که در کرانه باختری زندگی می‌کند گفت نظامیان صهیونیستی که در کرانه باختری و در مرزهای آن بودند، از وحشت به سمت سرزمین اشغالی فرار کردند!

به گزارش مشرق، «من یکی از جنگ متنفرم! کدوم آدم سالمی از جنگ خوشش میاد؟ ولی الان نه! نمیشه! چجوری وایستم نگاه کنم که خاکم رو می‌گیرند، زن و بچه مردم رو می‌کشند؟ نمی‌تونم! الان باید وایستی، باید وایستی دفاع کنی…» دیالوگ و سکانسی دیدنی از شهید «علی‌اکبر شیرودی» که در فیلم سینمایی «آسمان غرب» این روزها روی پرده سینماها در حال اکران است و کاربران زیادی در فضای مجازی با بازنشر آن در ساعات گذشته، به حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل واکنش نشان دادند؛ اقدامی که در پاسخ به حمله هوایی اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق انجام شد.

این سکانس و این دیالوگ از زبان شهید شیرودی، گویی لُبّ کلام را می‌رساند: «دفاع از خاک کشور، حکایت دیگری است.» حکایتی که آخرین ساعات یکشنبه شب رنگ و بوی دیگری به خود گرفت، حکایتی که با گذشت زمان نه تنها سرد نمی‌شود بلکه هر لحظه با روشن شدن ابعاد و اثرات آن، داغ‌تر و داغ‌تر می‌شود.

مثل یک عید بزرگ!

«نزهان الماجد» فعال رسانه‌ای، یکی از جوانان کشور سوریه است. او درباره پاسخ ایران به اسرائیل می‌گوید: «حمله ایران بسیار قوی بود! ایران اسرائیل را فریب داد و اسرائیل در ابهام قرار گرفت؛ چون ارسال ۱۰۰ پهپاد از ایران تا اسرائیل ۷ ساعت طول کشید و اسرائیل در زمان دیرتری از حمله مطلع شد. اما در حقیقت ایران اقدام هوشمندانه‌تری انجام داد و آن این بود که بعد از ۱۰۰ پهپاد، صدها موشک را پشت سر پهپادها فرستاد و در این حالت اسرائیل بیشتر غافلگیر شد.»

او که سررشته‌ای در تحلیل مسائل سیاسی و تحرکات منطقه دارد، ادامه می‌دهد: «حمله موشکی حزب‌الله لبنان، قبل از رسیدن پهپاد های ایرانی، برای اشغال پدافند هوایی رژیم صهیونیستی انجام شد؛ اینجا بود که اسرائیل پر از آشوب و دچار هرج و مرج شد. حمله‌ها پراکنده بود و بعد از هر وقفه، اسرائیلی‌ها فکر می‌کردند که حمله‌ها تمام شده و از پناهگاه خارج می‌شدند. آن‌ها از تکرار حملات برای بار دوم و سوم بسیار شوکه شدند.»

نزهان به موضوع جالبی اشاره می‌کند: «یکی از دوستان من که در کرانه باختری زندگی می‌کند به من گفت که نظامیان صهیونیستی که در کرانه باختری و در مرزهای آن بودند، از وحشت محل خود را ترک کردند و به سمت سرزمین اشغالی فرار کردند!»

این فعال رسانه‌ای در خصوص واکنش اطرافیان و سایر مردم سوریه توضیح می‌دهد: «توصیف میزان شادی در سوریه ناممکن است. اینجا برخی به دلایلی با ایران خوب نیستند و با سیاست‌هایش همراهی نمی‌کنند؛ با این وجود به خاطر اینکه ایران به اسرائیل حمله کرد، جمهوری اسلامی را تحسین کردند و نظرشان بسیار تغییر کرد. شب حمله موشکی ایران، طوری واکنش نشان دادند که گویا یک عید بسیار بزرگ را جشن گرفته‌اند!»

او در پایان می‌گوید: «راستش را بخواهید خیلی‌ها در سوریه این طور فکر می‌کردند که ایران جوابی به رژیم صهیونیستی نمی‌دهد؛ اما در پی حمله یکشنبه شب، بسیار مفتخر بودند که ایران آنها را ناامید نکرده و انتقام سختی گرفته است.»

روسیاهی برای ذغال‌ها

«عباس زلزلی» فعال رسانه‌ای و استاد دانشگاه لبنان در گفت‌وگو با مهر، درباره اقدام ایران می‌گوید: «قبل از هرچیزی لازم است بگویم که حملات ایرانی در مقابل اسرائیل بی‌سابقه بود. حالا تمام کسانی که می‌گفتند ایران حرف می‌زند و نمی‌جنگد، با رو سیاهی مواجه شدند. به فلسطینی‌ها هم ثابت شد که ایران برای آن‌ها یک پشتیبان بسیار قوی است.»

او معتقد است که این حمله هیبت ایران را بعد از اینکه عده‌ای به آن شک کرده بودن را به جمهوری اسلامی بازگرداند و اطمینان و اعتماد زیادی را به سایر مردم منطقه آسیا القا کرد: «مردم منطقه خوب فهمیدند که ایران قدرت زیادی دارد و می‌تواند به صورت خیلی فعالانه در جنگ حضور پیدا کند. با این هجوم بی‌سابقه ایران، دیگر کسی جرأت نخواهد کرد که به دولت ایران تجاوز کند.»

زلزلی تاکید می‌کند که هیچ دولتی در منطقه جرأت اینکه اسرائیل را به این گونه بزند را ندارد: «متأسفانه در حال حاضر خیلی از کشورها می‌خواهند این حملات قهرمانانه ایران و این قدرت بزرگ را نادیده بگیرند. اگر به رسانه‌های اسرائیلی و آمریکایی نگاه کنیم و رسانه ایران و کشورهای همراه ایران را نادیده بگیریم، با این خبر مواجه می‌شویم که ۹۰ درصد موشک‌ها خنثی شده‌اند! اگر چنین چیزی واقعیت دارد پس تصاویری که بگوید حملات بیهوده بوده کجاست؟ چرا تصاویر و فیلم‌هایی را منتشر نمی‌کنند؟» او بر این باور است که این حمله فقط مختص اسرائیل نبود و حتی برای آمریکا هم یک حمله بود، چراکه قوت نظامی ایران با این حملات کاملاً مشخص شد.

این استاد جوان دانشگاه که تفکراتش با سیاست‌های جمهوری اسلامی چندان همراه نبوده و حتی گاهی در نقطه مقابل آنها تعریف می‌شد، یادآوری می‌کند: «ببینید! من به عنوان یک شخص رسانه‌ای هیچ وقت بر اساس عقاید شخصی اظهار نظر نمی‌کنم و کاملاً عاقلانه و منصفانه صحبت می‌کنم. حتماً از کشوری که مقابل آمریکا و اسرائیل بایستد و بجنگد تقدیر می‌کنم! اسرائیل یک تهدید بزرگ است و ایران این تهدید بزرگ را خنثی کرد!»

اصلاً درد نداشت

۱۲ فروردین ۴۵ سال پیش، جمهوری اسلامی ایران با ۹۸ درصد آرای «آری» تشکیل و به رسمیت شناخته شد. در سیزده فروردین ماه ۴۵ سال بعد رژیم صهیونیستی به خودش اجازه داد کنسولگری ایران را که جزو خاک ایران محسوب می‌شود، مورد حمله موشکی قرار دهد و چند تن از مستشاران ایرانی را به شهادت برساند.

دو هفته تمام گذشت و هیچ یک از مجامع بین‌المللی واکنشی به سرکشی محرز نشان ندادند. دو هفته صبر، زمان خوبی بود برای اینکه ایران در مقام پاسخ به این حمله، متهم به جنگ‌افروزی نشود. خبری از محکومیت اقدام اسرائیل نبود و فقط از دور و نزدیک خبر می‌رسید مقام‌های کشورهای دیگر از ایران می‌خواهند در برابر این موضوع ساکت بماند و واکنشی نشان ندهد.

شبهات بسیاری درباره پاسخ ایران به این حمله وجود داشت؛ هرکس که صاحب صدایی بود و چه در فضای مجازی، چه در دنیای واقعی بلندگویی در اختیار داشت، تحلیل یا مطالبه خود را بیان می‌کرد. برخی به دنبال پاسخ بودند و گروهی از تبعات ورود به معرکه حرف می‌زند. سرانجام ۲۶ فرودین ماه ایران به خاک اسرائیل حمله کرد. یکی از مهم‌ترین هدف‌ها، پایگاه هوایی «نواتیم» بود؛ جایی که جنگنده‌های «اف ۳۵» اسرائیلی که کنسولگری ایران را مورد هدف قرار دادند از آنجا پرواز کرده بودند.

این حمله عنوان‌های مختلفی از «اولین» و «بزرگترین» را به دست آورد. اولین حمله ایران از خاک خودش در طول عمر ۴۵ ساله نظام جمهوری اسلامی، بزرگترین حمله پهپادی جهان، پرحجم‌ترین حمله موشکی ایران، اولین حمله مستقیم به اسرائیل بعد از سال ۱۹۶۷ و… تمامی اینها بخشی از دستاوردهای حمله یکشنبه شب است؛ هرچند اسرائیل تلاش دارد بعد از این حمله خاک نشسته بر چهره‌اش را بتکاند و در حالی که وحشت کرده، با لبخندی ماسیده و لرزان، بگوید: «اصلا درد نداشت!»

موشک‌باران فضای مجازی با «وعده صادق»

در داخل کشور، شمار بسیاری از مردم در حمایت از این اقدام تجمعات گسترده‌ای را در شهرهای مختلف رقم زدند؛ روزنامه «لوفیگارو» از قدیمی‌ترین و سرشناس‌ترین روزنامه‌های صبح فرانسوی‌زبان و از پرآوازه‌ترین نشریات جهان در واکنش به حمایت گسترده مردم نوشت: «در تهران، ایرانی‌ها پرچم به دست برای جشن حمله علیه اسرائیل به خیابان‌ها آمدند»

ایرانیان علاوه بر اینکه بلافاصله بعد از این خبر به خیابان‌ها آمدند، از تریبون شبکه‌های اجتماعی نیز برای ابراز خشنودی خود استفاده کردند. گروهی از آنها از کودکان فلسطینی و سختی‌هایی که در هفته‌های اخیر متحمل شده‌اند یاد کردند. آنها که هفته‌ها و ماه‌هاست برای شرایط مردم غزه سوگواری می‌کنند، حمله ایران به اسرائیل را به عنوان فرصتی برای یادآوری کینه نسبت به رژیم کودک‌کش صهیونیستی غنیمت شمردند.

کاربری با انتشار عکس دختر بچه‌های غزه گفت: «نازدانه‌ها دیشب راحت خوابیدید؟» کاربر دیگری، تصویری از کودک غزه که با صدای موشک‌های اسرائیلی دچار حمله عصبی شده و بسیار وحشت‌زده بود، نوشت: «به خاطر وحشتی که تجربه کردی!»

شبی که اسراییلی‌ها فرار می‎‌کردند/ مثل یک عید بزرگ!

یکی دیگر از کاربران با انتشار عکسی از جنایت‌های نظامیان صهیونیستی علیه کودکان، از شاد شدن قلب فلسطینی‌ها گفت: «امشب نه فقط قلب مردم فلسطین، که قلب دو میلیارد مسلمان شاد شد.»

شبی که اسراییلی‌ها فرار می‎‌کردند/ مثل یک عید بزرگ!

عده‌ای نیز با استفاده از عکس‌هایی که توسط هوش مصنوعی طراحی شده بود مطالبی منتشر کردند. «محمدرضا محمدی» از اقتدار و عزتی گفت که طی حمله دیشب به دست آوردیم: «دیشب فقط نبرد ایران مقتدر با طویله اسرائیل نبود بلکه با کل اتحادیه اروپا و اربابشان آمریکا بود یک تنه دیشب همه آنها را نابود کردیم، این یعنی اقتدار و عزت!»

گروه دیگری از کاربران، با نقل آیاتی از قرآن کریم، به خبر مهم حمله ایران به اسرائیل واکنش نشان دادند. شخصی نوشت: «دیشب با چشم‌های خودمان معنی آیه وَأَعِدّوا لَهُم مَا اسْتَطَعتُم مِن قُوَّةٍ را درک کردیم.»

آیه‌ای که این کاربر به آن اشاره کرده، آیه ۶۰ سوره انفال است؛ آیه‌ای که خداوند در آن می‌فرماید: «هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها (دشمنان‌)، آماده سازید! و (همچنین) اسب‌های ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید!»

شبی که اسراییلی‌ها فرار می‎‌کردند/ مثل یک عید بزرگ!

کاربری به نام «محمد مهدی مصلحی» نیز ترجمه آیه ۸۴ سوره اعراف را منتشر کرد و گفت: «و بر آن قوم (قوم لوط) بارشی بی‌نظیر از سنگ‌های آتشین باراندیم، پس بنگر که سرانجام مجرمان چگونه بود!»

این واکنش‌ها، به بدنه مردم محدود نمی‌شود و شمار قابل توجهی از چهره‌های شناخته شده نیز از اقدام جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل حمایت کردند. «ملیکا زارعی» با اشاره به اینکه کودکان غزه بالاخره یک شب با آرامش می‌خوابند در استوری خود نوشت: «امشب کودکان غزه در آرامش می‌خوابند و از فردا دنیا برای همین یک شب نا آرام چه فریادها سر خواهد داد.»

شبی که اسراییلی‌ها فرار می‎‌کردند/ مثل یک عید بزرگ!

بازیکنان فوتبالی کشورمان نیز واکنش‌های جالبی نشان داند. «محمد انصاری» با انتشار صحنه شلیک موشک‌ها گفت: «تا ابد پای تو می‌مانیم…» همچنین «رامین رضائیان» نوشت: «ما ایرانی‌ها به هیچ احدی باج نمی‌دهیم. زنده باد ایران!»

شبی که اسراییلی‌ها فرار می‎‌کردند/ مثل یک عید بزرگ!

با گذشت نزدیک به دو روز از حمله ایران به اسرائیل در پاسخ به جنایت‌های این رژیم، چشم دنیا به اخبار منطقه خیره شده و به گفته برخی رسانه‌ها، هنوز هم نفس‌ها در سینه حبس است. اما روایت‌های میدانی و فعالیت‌های کاربران فضای مجازی نشان می‌دهد، گروه‌های مختلف مردم در ایران و کشورهای منطقه، فارغ از اینکه واکنش اسرائیل چه باشد، از حمله موشکی به اراضی اشغالی خرسند هستند و امید دارند این اقدام بی‌نظیر نقطه آغازی برای نابودی و پایان رژیم تروریستی باشد؛ رژیمی که کودک‌کشی، تجاوز و اشغال‌گری پررنگ‌ترین عبارت‌های کارنامه‌اش هستند و فقط در شش ماه اخیر ۳۳ هزار انسان را به قتل رسانده است.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۷:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  41 2
  اگر فردی چهره‌شناس باشد، متوجه می‌شود که در چهره عوامل نظامی رژیم کودک‌کش، کوچکترین غیرت و غیوریّت و اقتدار و منش پهلوانی و مردانگی وجود ندارد. بزدلی ترس از سر و رویشان می‌بارد.
  • SE ۲۰:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   17 1
   قیافه اینه خباثت و پلیدی ازش فوران میکنه
  • IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   0 4
   صد حیف که تلفات نتونستیم ازشون بگیریم
 • IR ۱۷:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  5 21
  کاش حداقل یک نفر کشته میشد
  • IR ۲۱:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   8 1
   کاش تو هم اندازه یک باسیل شعور داشتی که نداری
  • IR ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   10 1
   مطمئن باش تلفات بالاست، یه روزی معلوم میشه
  • IR ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   6 0
   ضربه مغزی شدن،🙃
  • بماند IR ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   3 0
   حد اقل 44 افسر و سرباز کشته شده و ده ها نفر هم مجروح شدند
 • IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  8 15
  اینکه هیچ ورزشکار و هنرمندی حمایتی نکرد و هیچ حرفی نزد دردآور هست !!!
  • DE ۱۷:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   3 24
   همه از مرگ اسرائیل خوشحال میشویم ولی با سیاست و اقتصاد داخلی هم مشکل داریم بخاطر این اکثر مردم بی‌تفاوت شدند نسبت به این مسائل چرا راهپیمایی ، انتخابات و ... نمیاند ؟ چون اعتراض دارند و کسی نیست بپرسه مشکل شما چیست ؟
  • IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   27 2
   مردم راهپیمایی نمیاند؟ انتخابات نمیاند؟ پس اونها که میان از جنی ها هستند؟ مردم بی تفاوت شده اند؟ پس این همه آدم که مرگ بر اسرائیل گفتند روبات بودند؟
  • IR ۱۸:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   13 1
   بیشتر هنرمندان و.... با حمایت لابی های وابسته به دشمن بیخودی بزرگ شده اند و متقابلا هنرمندان و ورزشکاران وطن پرست ما که غیرت دارند تعمدا بایکوت می شوند ولی عرصه برای بی هنران لوده و سلبریتی ها در رسانه های زرد کاملا مهیا است
  • IR ۱۸:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   2 13
   منظورش اینه مردم عادی راهپیمایی و انتخابات نمیان . همه میدونن اونایی که میان چه کسانی هستن
  • IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   6 2
   بله اکثر مردم نا امید شده اند ولی ورزشکار و سلبریتی که میلیاردی از این مملکت پول در میاره یا برای قهرمان شدن و نشدنش جایزه های میلیاردی میگیره باید این روزها در کنار مردم و کشورش باشه
  • IR ۲۱:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   5 0
   کم نبودند ورزشکار و هنرمندانی که حمایت کردند ولی کسی که منافق هست و از کمد_طویله اجازه ندارد این مطالب را ببیند پس با دهن پر از کاه و یونجه زر مفت میزند
  • IR ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   2 0
   خائنین به کشور توسایت مشرق چی می خوان...گورشان را از این کشور گم کنند اگر نروند به زور از کشور اخراجشان میکنیم
  • IR ۰۰:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   2 0
   انبوهی از هنرمندان و ورزش‌کاران حمایت کردند که برای مزدوران رژیم جعلی اسقاطیل دردآور است‌. برای همین روز رو انکار می‌کنی!
  • IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   2 0
   ۱۷:۲۸ نه اکثر مردم بی‌تفاوتند و نه تعداد مهمه‌ اتفاقا از مرگ رژیم حرام‌زاده صهیونیستی بسیار ناراحت شدی. وگرنه مسائل اقتصادی ربطی به دفاع از تمامیت ارضی کشور نداشت تابلو!
  • IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   2 0
   ۱۸:۴۷ مردم عادی و غیرعادی نداریم! مردم مؤمن، ولایت‌مدار و ایرانی میان. کفار، منافقین و پشیمان‌ها از ایرانی بودن که نقطه ضعفند نمیان که بهتر!
  • IR ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   1 0
   ۱۸:۴۹ کی بهت اجازه داده از طرف اکثر مردم ناله کنی مزدور کمپی؟!
  • IR ۰۵:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   0 1
   هنر مند و ورزشکار عددی نیست که بیاید یا نیایید،( پای مگس چه بر هوا چه بر درخت،) برای درخت تنومند ایران اسلامی فرقی نمی کند.
 • US ۱۸:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  10 1
  اسرائیل و همپیمانان پلیدشان با بایکوت خبری منکر اصابت موشک ها شدند!! ولی نمی دانم چرا اجازه بازدید به خبرنگاران نمی دهند؟! زنده باد غیرت ایران و ایرانی
  • IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   9 0
   اگر فیلم های فلسطینی ها از فرود موفق موشکها نبود شاید سوزش صهیونیستها کمتر میشد ...
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  10 2
  به ایرانی بودنم افتخار می کنم بیش از ۱۴۰۰۰ کودک در غزه نسل کشی شدند و حقوق بشر غربی لال شده
  • IR ۰۰:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   0 2
   شک دارم ایرانی باشی
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  11 0
  دوران بزن در رو تمام شد ...
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  8 1
  بهترین اتفاق زندگی من بود ، خدا ازتون راضی باشه که دل مسلمونا رو شاد کردین.
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  9 1
  امسال سه عید داشتیم عید نوروز عید فطر و عید سربلندی ایران
 • IR ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  0 3
  غاصب گفته 99 درصد را ترکانده و برای همین بی تفاوت شده. البته الان موشک زدن به ملل رشد یافته بیخوده چون میترکانند و فقط برای بخشهایی از افغانستان و مردمی که پدافند ندارند تاثیر دارد البته اگر قبل از زدن هماهنگی نشود و خالی نکنند.
 • IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  0 2
  چند هزار دلار گرفته اینو گفته رو خدا میدونه
 • کارشناس IR ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  0 2
  گفتم که اتش بازی راه انداختند
 • DE ۲۲:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  8 0
  از همه خائن تر پادشاه اردن است . یه جو غیرت نداره و بجای کمک به مردم فلسطین به اسرائیل کمک میکنه .
 • IR ۲۲:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  5 0
  اسراییل فقط برای مردم غزه لاته برای باقی کشورها شکلاته
 • ایرانی DE ۲۲:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  0 5
  فیلم اصابت موشک به شیلی رو پخش کنید تا مشت محکمی باشه در دهان معاندین.خخخه
  • IR ۰۰:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   4 0
   همین فیلم اصابت موشک‌ها به سرزمین‌های اشغالی و عبورشون از آسمان شهرهای غصب شده مشت محکم بر دهان و تیری بر قلب‌تون هست. وقتی خون‌ریزی به پایان رسید و سقط شدید می‌فهمی!
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  0 3
  فط 7 تا دونه موشک به زمین رسیده ...خوشجالی داره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس