بیانیه تند استقلال پس از گل مشکوک پرسپولیس

در ماه‌های گذشته صحبت‌های زیادی در رابطه با دریافت مبالغ ارزی از دو باشگاه فنرباغچه و الوصل امارات حول و حوش باشگاه آبی تهران مطرح بود. 

سرویس ورزش مشرق - در روزهایی که موضوع پرونده محمد محبی و واریز دلار به حساب باشگاه سانتا کلارا پرتغال نقل محافل فوتبالی - به ویژه طرفداری - استقلال بود اعلام شد که این مبلغ پرداخت شده است اما جای تعجب است که هیچ سند و مدرک مشخصی در این باره منتشر نمی‌شود.

به طور کلی در طول ماه‌های گذشته پس از حضور کادر جدید مدیریتی در باشگاه استقلال که در راس آن علی خطیر حضور دارد ماجراهای مربوط به دریافت مطالبات ارزی استقلال و یا پرداخت بدهکاری‌های اینچنینی با تمهیداتی خاص در رسانه‌ها منتشر می‌شود. برای نمونه در ارتباط با پرداخت شدن پول باشگاه سانتا کلارا در پرونده‌ای که به ظاهر باشگاه استقلال در آن محکوم شده بود این مجموعه تنها با انتشار بیانیه‌ای در این باره از پرداخت شدن طلب باشگاه سانتا کلارا خبر داد. حال اینکه همچنان گروهی از افراد آگاه و مرتبط با امر نقل و انتقالات در این زمینه نکاتی سئوال برانگیز را مطرح می‌کنند.

طلب دلاری ستاره بین‌المللی استقلال چه شد؟/ دلیل سکوت مدیران باشگاه چیست! 

اما یکی از این مباحث مهم همچون پرداخت شدن بدهی باشگاه الوصل به استقلال ، در ارتباط با دریافت طلب ۲۵۰ هزار دلاری این باشگاه از محل انتقال اللهیار صیادمنش از باشگاه فنرباغچه بود. اینکه گفته می‌شود باشگاه ترکیه‌ای مبلغ مربوطه را در دو قسط ۷۰ و ۱۸۰ هزار دلاری طی دو ماه شهریور و دی ۱۴۰۲ به باشگاه استقلال پرداخت کرده است. اینکه این مبالغ به صورت نقدی و یا واریز به حساب بوده و یا آیا اصلاً چنین مبلغی به دست مسئولان باشگاه استقلال رسیده هنوز به شکل شفاف از سوی مدیران باشگاه رسانه‌ای نشده است.

اما دو نکته در این بین وجود دارد. اول اینکه اگر باشگاه فنرباغچه این پول را پرداخت کرده‌ چرا این موضوع به شکل رسمی اعلام نشده است و دوم اینکه اگر هنوز باشگاه فنرباغچه این مبلغ را پرداخت نکرده چرا مدیران باشگاه استقلال مطالبه‌گری نمی‌کنند و با انتشار این خبر و رسانه‌ای کردن آن باشگاه ترکیه‌ای را تحت فشار قرار نمی‌دهند؟

قطعاً این مبلغ در شرایط فعلی مثلاً در ارتباط با پرداخت طلب باشگاه سانتا کلارا و یا ریکاردو ساپینتو - که به تازگی دادگاه او نیز در فیفا برگزار شد - می‌تواند گره بزرگی از مشکلات مالی باشگاه استقلال را باز کند.

با توجه به دغدغه‌های این روزهای هواداران باشگاه استقلال بابت انتقادات کادر فنی از مشکلات داوری و قیاس این موضوع با نمونه‌های مشابه در اشتباهات داوری در دیدارهای تیم پرسپولیس - که به زعم سرمربی استقلال به سود تیم سرخپوش پایتخت تمام شده است - به نظر می‌رسد رفع دغدغه‌های این چنینی مربوط به پرداخت بدهی‌های باشگاه استقلال از طریق منابع ارزی که باشگاه باید آنها را دریافت می‌کرده و یا باید دریافت کند می‌تواند تا حد زیادی هواداران را آسوده خاطر سازد اما پیام واضح و روشنی در این باره از سوی باشگاه استقلال مشاهده نمی‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس