کاهش دما در نیمه شمالی کشور تا شنبه/ بارش‌ها امروز ادامه دارد

سازمان هواشناسی کشور از تداوم بارش باران و برف در اکثر نقاط و کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور تا روز شنبه خبر داد.

به گزارش مشرق، پنجشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز رگبار باران، رعد و برق، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود.

فردا جمعه بارش در شمال غرب و غرب کشور قطع شده ولی در سایر مناطق ذکر شده و همچنین در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان بارش خواهیم داشت.

شنبه در شمال شرق، شرق، جنوب سیستان و بلوچستان، استان‌های مازندران و گلستان، بخش‌هایی از مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، یکشنبه در شمال شرق و شرق و دوشنبه در شمال شرق کشور بارش رخ داده و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

از بعد از ظهر یکشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب وارد کشور شده و دوشنبه در شمال غرب برخی نقاط غرب، جنوب غرب و جنوب کشور سبب بارش می‌شود.

براساس این گزارش، پنجشنبه در استان‌های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی نواحی مرکزی کشور و پنجشنبه و جمعه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید، در برخی نقاط گرد و خاک پیش بینی می‌شود تا روز شنبه کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت.

در دو روز آینده دریای خزر شرق خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور وضعیت جوی امروز پایتخت را ابری همراه با بارش باران، گاهش وزش باد شدید با احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی کرد. بیشینه دمای تهران امروز ۲۰ و کمینه دما ۱۴ درجه خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس