‌‌شهید محمدرضا زاهدی

پس از اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در کنسولگری ایران در دمشق، مردم ایران و عراق و شماری از دولت‌های خارجی، این عملیات تروریستی را محکوم کردند.

سرویس سیاست مشرق- عصر روز دوشنبه رژیم جنایت‌کار صهیونیستی در یک عملیات تروریستی، کنسولگری دولت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد حمله موشکی قرار داد. طی این عملیات، ساختمان کنسولگری تخریب شد و ۷ مستشار نظامی ایران به شهادت رسیدند.

سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی" و "سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی" از فرماندهان، سرداران باسابقه دفاع مقدس و مستشاران ارشد ایران در سوریه و ۵ تن از افسران همراه آنان با نام‌های شهید حسین امان اللهی، شهید سید مهدی جلالتی، شهید محسن صداقت، شهید علی آقابابایی و شهید سیدعلی صالحی روزبهانی از شهدای بزرگوار این عملیات تروریستی در دمشق بودند.

شهدای دمشق روحیه مبارزه با تروریسم را تازه کردند/چه شکست‌هایی رژیم صهیونیستی را به جنون واداشته است؟

ساعاتی پس از این حادثه، مردم ایران در فضای مجازی و میادین تهران، انزجار خود از رژیم صهیونیستی را ابراز کرده و روحیه مقاومت و مبارزه با این رژیم جنایت‌کار بار دیگر در جامعه ایرانی تازه شد. شب گذشته میدان فلسطین شاهد تجمع دلدادگان شهدای دمشق و حامیان مردم مظلوم غزه بود.

شهدای دمشق روحیه مبارزه با تروریسم را تازه کردند/چه شکست‌هایی رژیم صهیونیستی را به جنون واداشته است؟

در فضای مجازی هم کاربران خشم خود را نسبت به سلسله اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در منطقه ابراز کردند. انتقام و پاسخ سخت، مطالبه کاربران فضای مجازی ایران از منتقمین شهدای دمشق بود. این کاربران معتقدند رژیم صهیونیستی مرتکب محاسبات راهبردی اشتباه در منطقه شده و باید پاسخ درخور و هم‌سطح با عملیات تروریستی خود دریافت کند.

اما یک نکته دیگر هم فصل مشترک کاربران فضای مجازی در این واکنش‌ها بود. عده کثیری معتقدند که فرمانده کل قوا، رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران بر امور منطقه مسلط است و از زمان و مکان مناسب پاسخ دشمن، بیش از هرکس دیگری مطلع است. این کاربران مردم خشمگین از جنایات صهیونیست‌ها را به صبوری دعوت کرده و اقدام روز دوشنبه صهیونیست‌ها را عقده‌گشایی و علامت شکست در میدان غزه تحلیل کردند.

شش‌ماه از نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه می‌گذرد و تاکنون آمار شهدای فلسطینی تا فروردین‌ماه ۱۴۰۳، به ۳۲ هزار نفر رسیده است. رژیم مدعی شده اغلب نواحی شهر غزه را تصرف و به کنترل خود درآورده؛ اما همچنان مقاومت اسلامی حماس پابرجا است. سران رژیم از ابتدای این نبرد، وعده نابودی حماس در پایان جنگ در غزه را مطرح کردند که تاکنون موفق به تحقق این وعده نشدند.

از طرفی جنایات صهیونیست‌ها در غزه سبب شده جبهه‌های جدید و مختلفی علیه خود در منطقه پدیدار کند. حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، گروه‌های مقاومت در عراق و سوریه، خشم جهانی و راه‌پیمایی‌های عظیم در اروپا علیه رژیم و محکومیت در سازمان ملل، اعتراضات داخلی در سرزمین‌های اشغالی و تورم ناشی از جنگ، رژیم صهیونیستی را دچار تکثر دشمن کرده و او را به انجام چنین اقدامات جنون‌آمیزی وادار کرده است.

از طرفی پس از حمله به کنسولگری دمشق، شعاع اعتراضات علیه رژیم گسترده‌تر شده و در منطقه و جهان نیز این اقدام محکوم شد. مردم عزادار امیرالمؤمنین در نجف، در سحرگاه روز سه‌شنبه، در حرم امام علی (ع)، شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند.

دولت‌های خارجی نظیر روسیه، چین، امارات، عربستان سعودی، عراق، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا و بسیاری از دولت‌های دیگر این اقدام را محکوم کردند. سازمان ملل نیز در این خصوص ابراز نگرانی کرد.

گویا رژیم صهیونیستی به‌قدری مرزهای کنوانسیون‌های بین‌المللی را زیر پا گذاشته که برای تمام امت‌های جهان، صهیونیست‌ها را به‌عنوان یک رژیم تروریست می‌شناسند. تجمعات مردم کشورهای مختلف در جهان نیز نشان می‌دهد این روحیه مبارزه با تروریسم، تقویت شده و در آینده گسترده‌تر خواهد شد. ناکامی‌های رژیم در جنگ غزه و تبعات اقتصادی آن تاحدی پیشرفته که صهیونیست‌ها را وادار به تعطیلی زنجیره‌ه‌ای رسانه‌های فارسی در خارج از ایران کرده است.

با این حال کاربران یاد شهدای این جنایت را گرامی داشته و حسرت فقدان آنها را در عرصه مبارزه با تروریسم و رژیم صهیونیستی را ابراز کردند؛ به‌خصوص سردار محمدرضا زاهدی که ایشان از فرماندهان ارشد راه قدس و سردار باسابقه سپاه پاسداران بودند. این شهید والامقام پس از پایان مأموریت در معاونت سپاه پاسداران در سال ۹۵، سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۵ در نیروی قدس فعالیت می‌کرد و فرمانده سپاه سوریه و لبنان بود.

شهدای دمشق روحیه مبارزه با تروریسم را تازه کردند/چه شکست‌هایی رژیم صهیونیستی را به جنون واداشته است؟

حضور شهید محمدرضا زاهدی(سمت چپ) در دفاع مقدس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 26
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
  2 0
  جنگ با اسراییل
 • IR ۱۸:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
  1 0
  هنوز از شهادت شهید رضی اونقدر نگذشته
  • US ۰۷:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
   1 0
   حوادث چند ماه اخیر که منجر به شهادت تعداد قابل توجهی از نیرو‌های زبده سپاه پاسداران به دست رژیم صهیونیستی در سوریه و لبنان شده، متاسفانه هنوز منجر به اتخاذ تدابیر موثری برای حفاظت از جان نیرو‌ها نشده است. بعد از هر جنایتی که رژیم صهیونیستی مرتکب می‌شود با صدای بلند اعلام می‌کنیم انتقام سختی خواهیم گرفت. حتی اگر انتقام هم بگیریم، نیرو‌های از دست رفته را به دست نخواهیم آورد. چرا برای حفاظت از جان این نیرو‌ها که سرمایه‌های ارزشمندی هستند اقدامات امنیتی موثری صورت نمی‌گیرد؟ چرا به قدرت اطلاعاتی و عوامل نفوذی رژیم صهیونیستی توجه نمی‌شود؟
 • US ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
  0 0
  پیشتر نیز به همین شکل شده
 • US ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
  1 2
  اگر ایران پاسخی متناسب با حمله به کنسولگری‌اش (و کشته شدن یکی از عالی‌رتبه‌ترین فرماندهان سپاه) نشان بدهد، خود را در دو قدمی جنگی خواهد دید که برای دوری از آن، دلایل بسیاری دارد؛ مهم‌ترینش، نداشتن توان نظامی کافی برای پیروز شدن در چنین جنگی. اگر ایران سکوت کند هم، ضربه سنگینی به اعتبار و موقعیتش در سطح بین‌المللی وارد خواهد شد؛ اعتباری که تا همین جا چندین بار از سوی اسرائیل و آمریکا ضربه خورده و نظامیان نیروی قدس نتوانسته‌اند هم‌وزن تبلیغاتشان به این ضربات واکنش بدهند
  • DE ۰۱:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
   2 1
   اگر دفاع مقدس رزمنده ها اینقدر مثل شما فکر میکردن و میترسیدند ، هرگز نمیتونستند 30 هزار کیلومتر قلمرو ارضی ایران رو آزاد کنن.
  • US ۱۸:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
   0 0
   مفلوک آلمانی کی از ترس صحبت کرده ؟! بیسواد پناهنده منظور باید بزنند !افتاد
 • IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
  7 3
  گوش دنیا اگر به شعار و تظاهرات بدکار بود که تا الان باید جنایات صهیونیستها در غزه متوقف میشد، این وحوش فقط از اقدام و عمل متقابل حراس دارن نه از شعار
  • IR ۰۳:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
   2 0
   یک هراسی به این وحوش کودک کش منتقل کنیم که بیدمجنون ازمثل بیفتد
 • IR ۲۰:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
  2 4
  کاری ازتون بر نمیاد
 • IR ۰۱:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  1 0
  کله شق بازی در هرجای دنیا و از ناحیه هر دولتی مذموم و بسیار خطرناک هست. رژیم اشغالگر کله شق بازی درآورد اما سوال اینه آیا ما در پاسخ باید کله شق بازی داریم یا عقلانیت؟؟؟
 • DE ۰۳:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  2 1
  لبیک یاخامنه ای ،از فرمان رهبری عدول نخواهیم کرد ‌‌.ولی پاسخ کوبنده می خواهیم
 • IR ۰۳:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  1 1
  نقض قوانین بین‌المللی توسط اسرائیل باید پاسخ داده شود. نتیجه ی حمله به قربانیان چیست ؟ اگر به آن‌ها حمله شد، چه واکنشی انجام دهند؟ سکوت کنند؟ فقط متتظر انتقام سخت هستیم
 • IR ۰۳:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  1 1
  مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَ ما بَدَّلوا تَبديلًا در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و بعضی دیگر در انتظارند؛و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.
 • IR ۰۳:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  1 1
  داغی بردل ماست که با آتش زدن اسرائیل ودود وخاکستر شدنش آرام نمی شود
  • یا سین IR ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
   0 0
   داغی بر دل ماست که "حتی " با آتش زدن اسراییل ودود وخاکستر شدنش ارام نمی شود مگر با ظهور حضرت قائم
 • IR ۰۳:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  1 0
  سفارتخانه های اسرائیلی دراردن وامارات وباکو تخلیه شده اند . ایران اگر هم بزند این سه جا مستثنی از هدف مقابله هستند .پس ببینید چه بلایی سر اسرائیل جنایتکار بیاورند
 • IR ۰۳:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  0 0
  خواسته ی استکبار جهانی غرب این است تمام جهان باید نوکر بی چون و چرای آنها باشدواز آنها تبعیت نمایند.
 • IR ۰۳:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  1 1
  کمرهمت بسته ایم .گوش به فرمان سید علی
 • IR ۰۳:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  1 1
  درسته به شدت عصبانی هستیم وخواهان مقابله ی شدید ...فرمان رهبری به مثابه جان ماست
 • IR ۰۳:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  0 1
  آیا شما باور می کنید آمریکا ازین جنایت شنیع صهیونیست ها بی اطلاع بوده
 • IR ۰۳:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  1 1
  محاسبات غلط صهیونیست های وحشی را به هم خواهیم ریخت .غیرقابل پیش بینی می زنیم
 • IR ۰۳:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  1 1
  ازاین جنایت ناقض حقوق لین المللی به شدت اعلام انزجار می کنیم
 • IR ۰۳:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  0 1
  ازاین جنایت ناقض حقوق بین المللی به شدت اعلام انزجار می کنیم
 • IR ۰۳:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  2 1
  طوفان الاحرار در راه است
 • IR ۰۳:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
  2 1
  ایران عمود خیمه ی عاشورای قبل از ظهور است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس