‌

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: با وجود افزایش سطح تردد در جاده ها به نسبت سال گذشته، تعداد جانباختگان حوادث ترافیکی ۲۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش مشرق، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران امروز یازدهم فروردین ماه ۱۴۰۳ در برنامه صف اول شبکه خبر گفت: در سیل سیستان و بلوچستان بلافاصله کمک‌هایمان را به صورت هوایی، زمینی و دریایی ارسال کردیم و حضور نیروهای جمعیت هلال احمر را در میدان داشتیم و خدماتی که باید ارسال می شد انجام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: از آنجایی که خیلی از روستاها در محاصره آب بودند و دسترسی به مناطق اصلی شهر از بین رفته بود و پل‌ها نابودشده بودند امداد رسانی سخت بود که با همت نیروهای جهادی و دیگر نیرو های امداد رسان این مهم به انجام رسید.وی ادامه داد: ما حدود ۳ میلیون داوطلب داریم که از تمامی اقشار جامعه از جمله معلم دانشجو و غیره حضور دارند که ۱۴۰ هزار نفر آن ها نخبه هستند.

کولیوند گفت: در سیل سیستان و بلوچستان تا زمانی که شرایط مردم پایدار نشد ما کمک خودمان را ادامه دادیم و حتی به اندازه ای کمک مردم زیاد بود که این کمک‌ها به مردم سیل زده پاکستان هم ارسال شد.رئیس جمعیت هلال احمر در مورد اربعین سال گذشته افزود: ما در اربعین سال گذشته در دو حوزه داخل و خارج از کشور خدمت رسانی کردیم و حضورمان در راستای امداد و نجات و کمک‌های سلامت و خدماتی که جمعیت هلال احمر برای اسکان زائران عتبات عالیات ارائه می داد انجام شد.

وی ادامه داد: از آنجایی که در کشور تمامی ارگان‌ها برای خدمت رسانی وجود داشتند کار اصلی ما در عراق بود و سعی کردیم جلساتی را با وزیر بهداشت و مخابرات و دیگر نیروهای مردمی که در عراق خدمت رسانی می کنند برگزار کنیم و نتیجه این جلسات موجب شد فعالیت های موثر تری را به نسبت اربعین سال گذشته انجام بدهیم.

کولیوند گفت: ما از نقطه صفر مرزی درمانگاه احداث و ایستگاه‌های سلامت و نجات را برقرار کردیم همچنین محورهای مواصلاتی از شلمچه به نجف ، از چذابه به نجف سعی کردیم هر ۱۰۰ کیلومتر یک پایگاه امداد و نجات داشته باشیم.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: یکی از اقدامات موثری که امسال با وزارت بهداشت عراق انجام شد خدمت رسانی جراحان ایرانی در بیمارستان‌های عراق بود.وی گفت: حدود ۴۵۰۰ نفر تیم پزشکی همراه جمعیت هلال احمر بود که بدون دریافت حقوق و کاملا به صورت داوطلبانه در حال خدمت رسانی بودند.

کولیوند افزود: حمل اجساد اصلاً جز وظایف هلال احمر نبود اما ما نگذاشتیم حتی یک جسد که مربوط به زائران ایرانی است در عراق باقی بماند و سریعاً به ایران منتقل کردیم. رئیس جمعیت هلال احمر گفت: سعی کردیم اگر دارو و تجهیزاتی در کشور کمبود داریم از کشورهای همسایه برای مراقبت‌های بهداشتی در مسیر اربعین خریداری کنیم.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم وزارت بهداشت عراق، صدور کارت‌های شناسایی عراقی برای نیروهای جمعیت هلال احمر ایران بود که ما می‌توانستیم در تمامی موکب‌ها در مورد تهیه و پخت و توزیع مواد غذایی نظارت داشته باشیم.کولیوند افزود: همکاران هلال احمر در مراسم های شب قدر حضور دارند که این حضور در کنار مردم آرامش خاطری برای ملت ایران است.

رئیس جمعیت هلال احمر در مورد خدمت رسانی در تعیطلات عید نوروز امسال گفت: امسال سعی کردیم ظرفیتمان را از نظر لجستیک و منابع انسانی افزایش بدهیم و ۱۳۰ هزار نفر داوطلب در سراسر کشور هر روز در حال خدمت رسانی هستند.

وی ادامه داد: سعی کردیم از خودروهای اداری هم در نقاط حادثه‌ خیز با علامت و نشانه ای راننده را از حوادث احتمالی با خبر کنیم و کنار هم جمع شدیم و سعی کردیم در ۳۰ کیلومتری شهرها هم حضور پیدا کنیم چرا که معمولاً ۶۰ درصد تصادفات منجر به فوت در ۳۰ کیلومتری شهر ها اتفاق می افتد.

کولیوند افزود: تا امروز ۴ میلیون و ۷۳۵ هزار نفر از خدمات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور استفاده کردند که رشد ۴۵ درصدی نسبت به سال گذشته دارد.رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: از آنجایی که داروخانه‌های هلال احمر داروهای خاص را دارند اما ما تمامی داروخانه‌های خودمان را به صورت شبانه روزی درآوردیم تا در ایام تعطیلات عید مردم بتوانند به راحتی داروی خاص خودشان را تهیه کنند.

وی افزود: حدود ۱۳۸ هزار نفر خدمات بهداشتی درمانی از جمله داروخانه و خدمات بهداشتی و فیزیوتراپی را از ما دریافت کردند.

کولیوند گفت: استان‌هایی که بیشترین عملیات امدادی را انجام دادیم استان‌های فارس،اصفهان،مازنداران و سمنان بوده و استان های قم، کردستان ،یزد و سیستان و بلوچستان کمترین حادثه را داشتند. رئیس جمعیت هلال احمر افزود: سطح تردد در جاده ها نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و تعداد جانباختگان حوادث ترافیکی ۲۷ درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس