کد خبر 1588508
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۲
‌

تحرکاتی پنهانی در منطقه دیده می‌شود که هدفش این است با وارونه کردن حقایق، از برخی کسانی در منطقه، که غزه را تنها گذاشته‌اند، قهرمان بسازند.

به گزارش مشرق، وبسایت «المیادین نت» در یادداشتی به قلم نویسنده فلسطینی حاضر در غزه، «احمد عبد الرحمن» هشدار داد، آنان که پشت فلسطین و غزه را خالی کرده‌اند در تلاش هستند، حامیان فلسطین را متهم به خیانت کنند و خود را حامی غزه نشان بدهند.

«المیادین نت» نوشت: در جنگ وحشیانه دشمن صهیونیستی علیه نوار غزه که بیشتر از پنج ماه است آغاز شده، وبا توجه به مواضع اعلام شده صهیونیست ها، برخی معتقدند که این جنگ پایانی ندارد، وآتش آن بزودی خاموش نخواهد شد. در عین حال تحرکات پنهانی مشاهده می شود ومواضع و پیشنهادات عجیب و غریب زیادی شنیده می‌شود که به نظر می‌رسد باهم هماهنگ شده و توسط اتاق های عملیات منطقه ای و بین المللی هدایت می‌شود. ظاهراً این تلاش‌های سازمان یافته سعی می‌کند مواضعی غیرمنطقی را به افکار عمومی داخلی و منطقه‌ای دیکته کند، طوری که حقیقت را وارونه کند تا از کسانی که غزه را تنها گذاشته‌اند، قهرمان بسازند و توطئه‌گران را شریک قهرمانان جلوه دهد، و به همه بقبولاند، کسانی که برادران خود در فلسطین را به چند درهم فروختند، شایسته تشکر و قدردانی هستند.

در مقابل، یک تلاش آشکار در جریان است برای نشان دادن این که، کسانی که از غزه حمایت کردند و از آن دفاع کردند و برای مواجهه با تجاوز به غزه خون دادند، خائن هستند و عهد و پیمان خود زیر پا گذاشتند و چیزی جز تهدیدهای توخالی و تحرکات نمایشی ارائه نکردند؛ کاری که نه جنگ را متوقف کرد؛ نه به پیروزی رسید.

در این حماسه‌ای که مردم فلسطین از ۱۷۰ روز پیش رقم زده‌اند، یک سو نیروهای دژخیم رژیم صهیونیستی و حامیان قدرتمند سیاسی، اقتصادی و نظامی‌اش ایستاده‌اند که البته دیگر نیروهای استعمار جهانی هم هستند، و در مقابل محور مقاومت در منطقه به رهبری جمهوری اسلامی ایران است که استوار و مقتدرانه ایستاده و با تمام توان از غزه دفاع می کند و این محور، جبهه‌های مختلف از جنوب لبنان تا دریای سرخ تا سوریه و عراق را شعله ور کرده‌ تا معادلات جدیدی رقم بزند و با بر هم زدن محاسبات دشمن، رژیم عبری و متحد آمریکایی‌اش را تحت فشاری بی‌سابقه قرار بدهد و در عین حال، دیگران را وادار به تحرک جدی برای متوقف کردن جنگ کند... امروز کل منطقه در آستانه یک انفجار بزرگ است اگر جلوی جنون نتانیاهوی بحران‌زده و شورای جنگش که حس ناکامی و شکست دارد، گرفته نشود.

با این حال، علیرغم تمام آنچه محور مقاومت در طول سالیان گذشته برای آرمان فلسطین به طور کلی فراهم کرده و همچنان هر ساعت و هر دقیقه در چارچوب مشارکت خود در نبرد معجزه آسای طوفان الاقصی ارائه می دهد که فقط یک نادان یا ناسپاس میتواند آن را منکر شود، شاهدیم که برخی صرفا نظاره‌گر نشسته‌اند و در وعوض میلیون‌ها دلار برای مراسمات و جشن‌های خود خرج میکنند حال آنکه کمکشان به غزه صرفا شامل چند بسته و محوله غذایی است که آن هم از آسمان روی سر غزه ریخته میشود تا از این طریق خود را مبرا کنند و دامان خود را از ننگی که به آن آلوده شده پاک کنند. اینها حتی در خیلی از مواقع، در کنار دشمن ایستاده و در چارچوب طراحی دشمن اقدام به باج گیری از مقاومت قهرمان فلسطین میکنند و از آن میخواهند که به این دشمن جنایتکار امتیاز بدهد.

درست همین‌ها هستند که تلاش میکنند تلاش محور عزیز و مخلص مقاومت کم‌اهمیت جلوه بدهند و از طریق رسانه‌های نام‌آشنا و مشهور خود، برچسب خیانت و نامردی بزنند و وانمود کنند که این تلاشها به هیچ دردی نمیخورد و همه فداکاری‌ها و خونی که این محور در جبهه‌های مختلف میدهد، نمیتواند نتیجه جنگ را تغییر داده یا حتی مسیر آن را عوض کند لذا بوقهای رسانه‌ایشان همه به نفع دشمن کار میکند؛ دشمنی که از قدرت نظامی بالا و حمایت بی حد و حصر غرب برخوردار است.

ما اکنون در دل امواج نبرد شدید در چندین محور از شمال نوار غزه تا جنوبش این گزارش را مینویسیم و از نزدیک شاهدیم که در همه ابتکارات عناصر قهرمان مقاومت نوار غزه، رد پای محور مقاومت به وضوح دیده میشود چه در سطح تجهیزات و چه در سطح تجربه رزمی مجاهدان و حتی در امکانات تسلیحاتی که اثرش بر سیر نبرد کاملا مشخص است. از آنجا که نبرد در چندین جبهه در جریان است، پشتیبانی محور مقاومت همه در کنار حمایت نظامی و سیاسی و حقوقی و همچنین مالی و رسانه‌ای اشکال مختلفی به خود گرفته است. در حوزه نظامی، برای همه و در رأس همه، برای دشمن اشغالگر صهیونیستی روشن است که این نوع حمایت، بیشترین تاثیر را بر سیر نبردی که در شهرهای نوار غزه در جریان است، گذاشته و عنصر امکانات نظامی، رکنی مهم از ارکان مقاومت است و میتواند حتی سرنوشت جنگ را تعیین کند.

امروز از مردم عادی تا نخبگان، همه میدانند حمایت نظامی که محور مقاومت بویژه از جانب ایران میشود، در توسعه و پیشرفت گروه های مقاومت فلسطین چه کمک شایانی کرده و آثار آن در عملیات اخیر روشن است. حمایت نظامی از مقاومت فلسطین منجر به افزایش سطح تجربه رزمی و توسعه توان تسلیحاتی شده و باعث شده که خود مقاومت بتواند بخش مهمی از تجهیزات رزمی خود مانند موشک های دوربرد و میان برد و مهمات خود را بسازد. در پایان باید اعلام کرد که همه تلاشها برای تخریب وجهه مقاومت در خصوص مسئله فلسطین که دارای موضعی اصولی و عقیدتی است، تا الان شکست خورده و آنهایی که طرح‌های توطئه‌آمیز دارند، مقابل مردم خود رسوا شده و میلیاردها دلاری که در این مسیر خرج کرده‌اند به فنا رفته چون محافل مردمی با چشم خود دارند میبینند که محور مقاومت برای فلسطین چه فداکاری‌هایی میکند. این فداکاریها بزودی خود را در مشخص شدن نتیجه نهایی حماسه کنونی در نوار غزه نشان خواهد داد و صرف نظر از طولانی شدن زمان جنگ، خواهید دید که یک واقعیت استراتژیک جدید درمنطقه بروز خواهد کرد که در شکست سر جنگی استعمار در منطقه، سهیم خواهد بود تا آنجا که «عمو سام» را وادار خواهد کرد که خیلی زود منطقه ما را خالی کند یا دست کم محدوده فعالیت خود را بشدت تنگ و تنگتر کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • حسن IR ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
    2 0
    حق دارند..یک شهر محاصره وممنوعه..توانسته ابهت ۷۰ ساله..عصای جادویی غرب وحشی را چنان لکه دار کنه..که خودشون هم در بحت وحیرتند..وحتما خود آنها ونوکراشون هر روز دنبال نجات خود..وشکست غزه خواهند بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس