کد خبر 1587846
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۹
بیمارستان‌های غزه با وضعیت فاجعه‌باری روبه‌رو هستند

فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر با صدور پیامی فجایع بیمارستان‌ها و مراکز درمانی غزه را به شدت محکوم کرد.

به گزارش مشرق، در حالی که نیروهای اشغالگر محاصره بیمارستان‌های الناصر و الشفا را از سر گرفته اند، هلال احمر فلسطین از قطع ارتباط با کادر خود در بیمارستان الامل در خان‌یونس در جنوب نوار غزه خبر داد.

جمعیت هلال‌احمر فلسطین از قطع ارتباط با کادر خود در بیمارستان الامل در خان یونس در جنوب نوار غزه به دلیل از دسترس خارج شدن موج رادیویی VHF خبر داد و اعلام کرد: برای هفتاد و دومین روز متوالی راه‌های ارتباطاتی مختلف تلفن ثابت، تلفن همراه و خدمات اینترنت در استان خان یونس همچنان قطع است.

براساس گزارش شبکه المیادین، در آخرین به روز رسانی‌ها در مورد بیمارستان الامل، جمعیت هلال‌احمر فلسطین گزارش داد که تمام افراد آواره وبیمارانی که می‌توانستند به سمت منطقه المواصی در غرب شهر خان‌یونس حرکت کنند، تخلیه شده‌اند.

هلال‌احمر فلسطین تصریح کرد: تیم های ویژه جمعیت هلال‌احمر اکنون به علاوه ۹ بیمار و ۱۰ نفر از همراهان و یک خانواده آواره با کودکان با شرایط خاص در بیمارستان هستند.

جمعیت هلال‌احمر همچنین تأکید کرد: نیاز به تخلیه بیماران و مجروحان وجود دارد، همچنین دربیمارستان پیکر ۲ شهید نیز باید منتقل شود که یکی متعلق به همکارمان امیر ابوعیشه و دیگری متعلق به یک مجروح است که در بیمارستان تحت مداوا بود، اما پس از ضربه‌ای که به سرش اصابت کرد جان خود را از دست داد.

نیروهای اشغالگر تمامی ورودی‌های بیمارستان را به طور کامل مسدود کرده‌اند و هر یک از کارکنانی که در حال حاضر در بیمارستان حضور دارند، از رفت و آمد به بیرون منع شده‌اند.

۲ بیمارستان و یک مجتمع پزشکی در تیررس حملات رژیم صهیونیستی

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز اعلام کرد: بار دیگر بیمارستان الامل جمعیت هلال‌احمر فلسطین، مجتمع پزشکی ناصر و بیمارستان الشفا در تیررس خصومت‌های جاری قرار دارند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نگرانی عمیق خود را در مورد گزارش‌های مربوط به عملیات نظامی در حال انجام در داخل و اطراف محوطه بیمارستان‌ها ابراز کرد.

این کمیته ادامه داد: امروز از خبر کشته شدن امیر صبحی ابوعیشه، داوطلب هلال احمر فلسطین که دربیمارستان الامل کار می‌کرد، شوکه و ناراحت شدیم.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خاطرنشان کرد: برای محافظت از کادر پزشکی و غیرنظامیان در داخل بیمارستان‌ها و جلوگیری از آسیب دیدن آنها باید همه اقدامات انجام شود.

همچنین، صلیب سرخ اعلام کرد که کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر فلسطین، در میان تلفات زیاد و غیرقابل قبول، از جمله «کشته شدن ۱۵ نفر از همکاران خود، آسیب رسیدن به تاسیسات حیاتیمانند بیمارستان‌های الامل و القدس و آمبولانس‌ها» با شجاعت تمام به ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به مردم غزه ادامه می‌دهند.

دفاع مدنی برای ادامه عملیات به سوخت و مواد دیگر نیاز دارد

محمد المغیر، مدیر تدارکات در دفاع مدنی غزه تأکید کرد که صلیب سرخ بین‌المللی به مدت سه ماه است که چیزی به ما ارائه نکرده است.

وی توضیح داد که صلیب سرخ وعده داده بود که بسیاری از نیازها را تامین کند، اما هیچ چیزی تا کنون نرسیده است.

المغیر خاطرنشان کرد که دفاع مدنی برای ادامه عملیات خود به سوخت و مواد دیگر نیاز دارد.

مدیر پرستاری بیمارستان اروپایی نیز وضعیت بیمارستان اروپایی را «فاجعه بار» توصیف کرد.

دوشنبه گذشته، نیروهای ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی پس از طرح روایتی گمراه کننده که در توجیه جنایات و کشتار در جریان جنگ در نوار غزه تفاوتی با دروغ‌پردازی‌های قبلی‌شان ندارد، بار دیگر به مجتمع پزشکی الشفا در شهر غزه یورش بردند که جز تهدید جان غیرنظامیان بیمار و آوارگان دربیمارستان، به چیزی دست نیافتند و دست خالی بیرون آمدند. همچنین نیروهای اشغالگر عملیات نظامی خود را در مجاورت بیمارستان‌های ناصر و الامل از سر گرفته‌اند.

دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه روز یکشنبه فاش کرد که ارتش اشغالگر بیش از ۱۵۰ نفر را در اطراف مجتمع الشفا به شهادت رسانده و تاکنون سه پزشک و چهار پرستار را در مجتمع الشفا تیرباران کرده‌ است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس