جوانان جبهه مقاومت در فلسطین، عراق و یمن افتخار جهان اسلام هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دست جوانان جبهه مقاومت در فلسطین، عراق و یمن را می بوسم زیرا که افتخار جهان اسلام هستند که رژیم صهیونیستی با تمامی حمایت های دنیای استکبار زبون کردند.

به گزارش مشرق، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر پنجشنبه – دوم فروردین– در دومین نشست قرآنی تهران با موضوع نقش قرآن کریم و مقاومت در تثبیت هویت اسلامی گفت: جوانان غزه پس از شش ماه مقاومت آنچه به جهان اسلام نشان دادند، تمسک مردم غزه به قرآن است. مردم مسلمان غزه به جهانیان نشان دادن تمسک به قرآن برای اعتلای جامعه اسلامی شرط اصلی و حیات است.

وی افزود: سال جدید در ایران و نوروزدر حوزه تمدنی و فرهنگی ایران آغاز شده است، بهار طبیعت را و بهار قرآن تقار دارد. مردم ایران در کنار آیین های سنتی و باستانی مناسک و سنت های دینی ماه مبارک رمضان را به جا می آورند.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مردم دو عید نزول قرآن و بهار قرآن را همزمان با بهار طبیعت جشن گرفته اند ومهمانان نمایشگاه قرآن در فرصت خوبی در شهر زیبای تهران دور هم جمع شده اند و می توانند جاذبه های تاریخی و فرهنگی پایتخت جمهوری اسلامی ایران را ببینند.

اسماعیلی گفت: در حالی نشست قرآنی تهران برگزار می شود که جهان اسلام درگیر یک توطئه پیچیده چندلایه صهیونیستی و غربی در غره مظلوم و مقتدر و در سرزمین های اشغالی فلسطین است.

وی افزود: ما در فاصله دو نشست اول و دوم قرآنی تهران شاهد دو اتفاق مهم در حوزه فرهنگی و تمدنی اسلام هستیم. اول جریان توطئه جریان توهین به قرآن مجید بود که در برابر چشمان مدعیان حقوق بشر در کشورهای غربی به کتاب مقدس آسمانی مسلمانان که نزدیک به دو میلیارد جمعیت جهان را تشکیل می دهند، توهین کردند و هیج واکنش درخوری را از مجامع جهانی ندیدیم.

جوانان جبهه مقاومت در فلسطین، عراق و یمن افتخار جهان اسلام هستند

وی اظهار داشت: در این میان ایران به عنوان یک دولت برخاسته از یک نهضت اصیل چند صد ساله تمامی اقدامات لازم در برخورد با این اهانت را در دستور کار خود قرار داد. در این ارتباط حضور رییس جمهوری کشورمان در سازمان ملل و گرفتن قرآن به دست و بر ملا کردن توطئه های دشمنان از اقدامات بسیار ارزشمند بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: به عنوان وزیر دولت جمهوری اسلامی ایران از بر پایی اینگونه نشست ها توقعاتی دارم که باید خروجی های مشخصی داشته باشد. خروجی اینگونه نشست های قرآنی باید سبب وحدت اسلامی در ریشه کنی رژیم صهیونیستی به عنوان یک جمع واحد باشد.

مردم غزه نشان دادند که تمسک به قرآن شرط حیاتی جامعه اسلامی است

وی اضافه کرد: اتفاق دومی که سبب شد تمامی معادلات و توطئه های دنیای استکبار و رژیم صهیونیستی را را بر ملا و خنثی کند، مقاومت جوانان جبهه مقاومت و مردم فلسطین بود. مقاومت قهرمانان فلسطین تمام معادلاتی را که دولت غاصب صهیونیستی و آمریکا به دنبال عادی سازی حضور این غده سرطانی در قلب جهان اسلام بودند را ناکام کرد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: جوانان جبهه مقاومت برای جهان اسلام افتخار آفریدند و اینگونه رژیم غاصب صهیونیستی را ذلیل و رسوا کردند. در ۶ ماه گذشته تمسک مردم مظلوم غزه به قرآن را دیدیم که چگونه کودکان و نوجوانان در میان آوار و کشتار صهیونیست ها با افتخار آیات کلام الله مجید را تلاوت می کردند. مردم مسلمان غزه نشان دادند تمسک به قرآن برای اعتلای جامعه اسلامی شرط اصلی و حیاتی است.

جهان اسلام، سکوت مجامع جهانی در قبال جنایات اسراییل را به چالش بکشد

اسماعیلی با تاکید بر اینکه جهان اسلام باید سکوت مجامع بین المللی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی را به چالش بکشد، افزود: برخی کشورهای جهان اسلام نباید با توجه به جنایات رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن بیش از ۳۱ هزار نفر زن و کودک مظلوم همچنان با این رژیم کودک کش رابطه داشته باشند و با رفتار خود از آنان حمایت کنند.

وی افزود: وقتی مردم مظلوم غزه بیش از ۳۱ هزار شهید تقدیم کردند، نباید برخی از دولت های اسلامی همچنان به روابط اقتصادی و سیاسی خود با رژیم صهیونیستی ادامه دهند. این یک خیانت آشکار به جهان اسلام و جبهه مقاومت و یک دهن کجی به خون های پاکی است که امروز سرزمین غزه را معطر کرده است.

دومین نشست قرآنی تهران با موضوع نقش قران کریم و مقاومت در تثبیت هویت اسلامی هم اکنون با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مسئولان و علمای دینی و مذهبی داخل و کشورهای اسلامی اساتید علوم دینی و مذهبی و دیگر مسئولان در هتل لاله تهران در حال برگزاری و تا نماز مغرب ادامه دارد. این نشست در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس