بازی‌های مهم با VAR برگزار می‌شود/ سقف قرارداد اجرایی خواهد شد

رییس فدراسیون فوتبال گفت: ۵ دستگاه جدید VAR تا ۲۰ روز آینده به کشور وارد خواهد شد و تلاش خواهیم کرد تا چند دیدار مهم در نیم فصل دوم را با VAR برگزار کنیم.

به گزارش مشرق، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص خاطرات سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: فوتبال ورزشی است که در آن اتفاقات تلخ زیادی رخ می‌دهد و به نظرم تلخ‌ترین آن مربوط به دیدار تیم ملی برابر قطر در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا بود که به نوعی قهرمانی را از چنگ ما در آورد.

او ادامه داد: ما در یک چهارم نهایی تیم ملی ژاپن را خیلی خوب شکست دادیم و در نیمه دوم این دیدار کاملاً سوار بر بازی بودیم. در حال حاضر نقطه عطف فوتبال در آسیا کشور ژاپن محسوب می‌شود و باید سعی کنیم تا به این کشور و استانداردهای روز دنیا برسیم.

تاج در خصوص برگزاری دیدارهای لیگ برتر با سیستم کمک داور ویدئویی VAR گفت: مجوز برگزاری بازی‌های لیگ برتر با سیستم کمک داور ویدئویی را گرفته‌ایم و قصد داریم تا چند دیدار مهم در نیم فصل دوم را با VAR برگزار کنیم. از همین رو ۵ دستگاه جدید VAR خریداری شده و با دو دستگاهی که در اختیار داریم در مجموع ۷ دستگاه سیستم کمک داور ویدئویی برای رقابت‌های لیگ برتر به کار گرفته می‌شود.

او افزود: مشکل اکنون در وجود اتاق VAR در ورزشگاه‌ها است که امیدوارم این مشکل هم رفع شود تا تعداد بازی‌های بیشتری را در لیگ برتر با VAR برگزار کنیم.

تاج در مورد قانون سقف قرارداد باشگاه‌ها تصریح کرد: قانون سقف بودجه باشگاه‌ها در امسال خوب بود و برای فصل آینده هم حتماً چنین قانونی را خواهیم داشت تا میزان قراردادها کنترل شود. در لیگ قبلی مجموع قرارداد تمام تیم‌ها ۱,۸۲۰ میلیارد تومان بوده است. ما قصد داریم با اعمال قانون سقف بودجه جلوی هزینه‌های بدون پشتوانه را بگیریم.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد کسب مجوز حرفه‌ای برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: روند اخذ مجوز حرفه‌ای این دو باشگاه نسبت به سال گذشته خیلی بهتر است و بسیار امیدواریم تا سرخابی‌ها مجوز حرفه‌ای دریافت کنند. قطعاً تا ۱۰ فروردین یکی از این دو باشگاه به یکی از بانک‌های خصوصی واگذار خواهند شد تا از لحاظ مالکیت مشترک با مشکل رو به رو نشود.

تاج در مورد برگزاری دیدار دوستانه برای تیم ملی فوتبال گفت: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا یک بازی دوستانه خوب برای تیم ملی برگزار کنیم. ما درآمد ثابتی از داخل ایران نداریم و بیشتر منابع مالی ما به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا وابسته است که در آن هم با مشکلاتی مواجه هستیم اما همانطور که گفتم تمام تلاشمان را می‌کنیم تا یک دیدار خوب دوستانه برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اضافه شدن افشین قطبی به کادر فنی تیم ملی گفت: قطبی جز مربیان با دانش فوتبال ایران و قطعاً هر اسمی را که امیر قلعه نویی به ما بدهد با او وارد مذاکره خواهیم شد تا به کادر فنی تیم ملی اضافه شود اما تاکنون قلعه نویی اسم قطبی را به ما نداده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس