امروز هم تهران بارانی می‌شود | وضعیت جوی پایتخت در ۵ روز آینده اعلام شد

اداره کل هواشناسی استان تهران ضمن اعلام بارش در پایتخت طی امروز، پیش‌بینی‌ها را درخصوص وضعیت جوی این کلانشهر طی ۵ روز آینده اعلام کرد.

به گزارش مشرق، اداره کل هواشناسی استان تهران بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی اعلام کرد وضعیت جوی استان تهران طی امروز ـ با ادامه فعالیت سامانه بارشی ـ با آسمانی نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات همراه با رگبار باران و گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. همچنین در ارتفاعات بارش باران ،برف و رخداد مه و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

طی ۵ روز آینده نیز در پاره‌ای از نقاط به ویژه نیمه جنوبی استان وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و در ارتفاعات استان در بعضی ساعات با افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش بینی شده است. همچنین از فردا دوم فروردین افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

براساس این گزارش، آسمان تهران در روز دوم فروردین ماه کمی ابری و همراه با وزش باد و گاهی نیز وزش باد شدید با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است. در روز جمعه، سوم فروردین نیز آسمان تهران کمی ابری و به تدریج با افزایش ابر و وزش باد و از بعدازظهر با وزش باد شدید با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ایستگاه‌های میگون ۲۰.۶ میلیمتر، آبعلی ‌۱۵.۱ میلیمتر، دماوند ۱۲.۵ میلیمتر، شهریار ۷.۸ میلیمتر، شرق تهران ۶.۷ میلیمتر، لواسان ۶ میلیمتر، شمیرانات – اقدسیه ۵.۶ میلیمتر، چیتگرو ژئوفیزیک تهران ۵ میلیمتر، فرودگاه مهرآباد ۴.۶ میلیمتر، فرودگاه امام خمینی ۴.۲ میلیمتر، فیروزکوه ۳.۲ میلیمتر، ورامین ۲.۵ میلیمتر و فیروزکوه آلودگی – ورامین ۰.۲ میلیمتر بارش را ثبت کرده‌اند.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه توچال با کمینه دمای ۷- درجه سانتیگراد، سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس