ضربه گروهان‌های قدس به صهیونیست‌ها در اطراف بیمارستان شفا

گروهان‌های قدس به نیروهای اشغالگر در اطراف بیمارستان شفا یک ضربه کاری و موثر وارد کردند.

به گزارش مشرق، گروهان‌های قدس اعلام کرد با سلاح تیربار با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در اطراف بیمارستان شفا در شهر غزه درگیر شده و تعدادی از این نیروها را کشته و زخمی کرده است.

علاوه بر این، خبرنگار الجزیره اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی کمیته‌های عشایری مسئول توزیع کمک‌های بشردوستانه در میدان الکویت در شهر غزه را هدف قرار داده که طی آن دست کم ۲۳ نفر به شهادت رسیدند.

همچنین منابع رسانه‌ای از درگیری شدید گروه‌های مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه خبر دادند.

خبر دیگر از غزه اینکه محمد صلاح الدریوی نایب رئیس دیوان عالی فلسطین در نوار غزه در بمباران ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی به شهادت رسید.

با وجود گذشت ۱۶۵ روز از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی از یک سو و حمله‌های وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از سوی دیگر عملیات‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه همچنان ادامه دارد.

گردان‌های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها ۷ جنگ‌افزار ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف بیمارستان «شفا» شهر غزه با چند گلوله «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده‌اند.

علاوه بر این مبارزان قسام موفق شدند گروهی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف بیمارستان شفا شهر غزه با گلوله «تی بی جی» هدف قرار دهند.

مبارزان قسام در این عملیات شماری از این نظامیان صهیونیست را به هلاکت رسانده و شمار دیگری را نیز زخمی کردند.

گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) نیز از حمله به نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در غرب «نتساریم» واقع در شمال استان مرکزی نوار غزه با استفاده از موشک‌های ۱۰۷ خبر داد.

همچنین مبارزان گردان‌های قدس توانستند ۲ جنگ‌افزار صهیونیستی را در اطراف مجتمع بیمارستانی شفا با گلوله‌های «تاندوم» و «آر پی جی» هدف قرار بدهند.

همچنین کمیته امور اسیران و آزادگان فلسطین و باشگاه اسیر فلسطین اعلام کردند که شمار خبرنگاران بازداشت‌شده از سوی رژیم صهیونیستی در غزه از هفتم اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون به ۶۱ نفر افزایش یافته است.

این سازمان‌های فلسطینی تاکید کردند که در این میان هنوز ۴۰ خبرنگار در بازداشت به سر می‌برند. بر اساس گزارش این سازمان‌ها ۲۳ خبرنگار بدون تفهیم اتهام یا محاکمه در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه نیز گفته است که ارتش رژیم صهیونیستی در بیمارستان شفا حمام خون به راه انداخته و جنایتی وحشتناک را مرتکب شده است.

بر اساس اعلام دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفا، ۵۰ شهروند فلسطینی را به شهادت رسانده و ۲۰۰ نفر دیگر را نیز در این مجتمع بیمارستانی و منطقه‌های پیرامونی آن بازداشت کرده است.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه بیان کرد که بیماران و کادر درمان بیمارستان شفا در نتیجه نبود آب و غذا به دلیل محاصره این بیمارستان از سوی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی، بدون خوردن افطار و سحری فریضه روزه را به جای می‌آورند.

این نهاد پزشکی فلسطینی اعلام کرد: ما از تمامی سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهیم که این جنایت‌ها علیه بیماران، زخمی‌ها و کادر درمان حاضر در داخل بیمارستان شفا را متوقف کنند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس