عین اللهی: در برخورد با تخلفات باید جدی و قاطع بود

وزیر بهداشت گفت: ۱۰ هزار پزشک و دندانپزشک در مراکز بهداشتی متمرکز شده و ۵۰۰ دستگاه خودرو سنگین در مناطق محروم توزیع و چهار هزار و ۳۰۰ بهورز استخدام شدند.

به گزارش مشرق، بهرام عین اللهی روز سه شنبه در افتتاحیه همایش بین المللی سلامت خانواده که در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: در این ۴۵ سال با زحمات مدیران کشور در شاخص های سلامت پیشرفت زیادی کردیم و مهمترین مسئله ادغام بهداشت، آموزش و درمان بود که دستاوردی بزرگ محسوب می شود و این ادغام باعث جهش علمی ما شد.

وی ادامه داد: امروزه ۶۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی، هزار بیمارستان، ۱۸ هزار خانه بهداشت، ۲۲ هزار استاد داریم و نیروی انسانی از لحاظ کمی و کیفی تربیت شدند.

به گفته وزیر بهداشت، شبکه های بهداشتی ما در کل کشور گسترده است و تربیت بهورز که به عنوان سربازان حوزه سلامت تحول زیادی را در شبکه بهداشتی و درمانی ایجاد کرد اکنون پنج و هزار پایگاه بهداشتی در مرزها مستقر است.

عین اللهی تصریح کرد: افزایش امید به زندگی از ۵۶ به ۷۶ سال، انجام واکسیناسیون عمومی از ۳۰ درصد به بیش از ۹۰ درصد، افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی، کاهش مرگ و میر از ۳۲ در هزار تولد زنده به هشت در هزار تولد زنده، مرگ مادران باردار به ۲۳ در ۱۰۰ هزار تولد زنده از جمله دستاوردهای ایران بعد از انقلاب است.

وزیر بهداشت، خانواده را محور اصلی جامعه دانست و افزود: امروزه فرهنگ غربی در متلاشی شدن ارکان خانواده گام برداشتن که ما برای جلوگیری از این کار اقدامات گسترده ای انجام دادیم.

وزیر بهداشت با اشاره پویش ملی سلامت گفت: ۷۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال نزدیک به ۴۶ میلیون نفر در پویش ملی سلامت شرکت کردند و ۱۰ میلیون نفر مشکوک به فشارخون بالا بودند و بزودی پویش های بعدی مانند سلامت کودکان و غیره را راه اندازی می کنیم.

عین اللهی تاکید کرد: سلامت را از درمان محور به پیشگیری محور تبدیل خواهیم کرد تا آینده خوبی را برای جامعه ایجاد کنیم.

وزیر بهداشت به نسخه الکترونیک اشاره کرد و گفت: امروزه بالای ۹۰ درصد نسخه ها بصورت الکترونیکی انجام می شود و سعی داریم هر ایرانی با کد ملی یک پرونده سلامت داشته باشد و درون خانواده بیماریابی انجام شود.

وی با اشاره اهمیت توجه به سبک زندگی سالم جامعه، اظهار داشت: باید این سبک درون خانواده فرهنگ سازی شود و شعار ما آن است که هر خانواده ایرانی باید یک مراقبت سلامت داشته باشد.

وی با بیان اینکه خودمراقبتی حایز اهمیت است، گفت: خودمراقبتی باید به عنوان یک محور اصلی مورد توجه قرار گیرد و افراد به سلامت جسم خود اهمیت دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
    0 0
    مشرق نیوز پخش کن درد دل ما جنوبی ها را آقای عین الهی چرا همیشه واکسن های نوزادی جدید(پنوموکوک) را از مناطق جنوبی و محروم شروع میکنید؟ این واکسن های آزمایشی که برخی هم گفته اند امریکایی است چرا همزمان با انتخابات و بی سروصدا به نوزان جنوبی(میناب) تزریق کردید؟ فاجعه واکسن کرونای آزمایشی که همه رو مریض کرده کم نبود که این کار رو هم کردید؟ چرا کسی به عین الهی تذکر نمیدهد؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس