هر رای گامی در مسیر عزت اسلام و انقلاب است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: هر رای که امروز به صندوق می‌ریزد، گامی در مسیر عزت اسلام و انقلاب است.

به گزارش مشرق، آیت الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با بیان اینکه همه انسان‌ها بندگان خدا هستند و خداوند متعال همه بندگان خود را دوست دارد و با رحمانیت خود به همه بندگان خود ارفاق می‌کند، گفت: خداوند حتی به بندگان گنهکار خود نیز روزی می‌دهد و از آن‌ها در برابر بلایا حفاظت می‌کند.

او افزود: گاهی برخی انسان‌ها راه اشتباه می‌روند، اما ما نباید از این بندگان خدا غافل شویم و باید کمک و محبت خود را به دیگران بذل کنیم و در این زمینه پیرو ائمه اطهار (ع) باشیم.

استکبار جهانی ذلت مسلمین را می‌خواهد

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بنده خدا نباید برای خود ذلت بخرد، گفت: نباید دست به سوی کسی دراز کنیم که ما را ذلیل کند بلکه دست ما فقط باید نزد خداوند متعال دراز باشد نباید به اجانب تکیه کنیم، زیرا آن‌ها ذلت ما را می‌خواهند بلکه فقط باید به خدا توکل کنیم، زیرا اوست که عزت ما را می‌خواهد.

او تاکید کرد: غربی‌ها ذلت ما را می‌خواهند و همواره می‌خواهند ما عقب مانده باشیم و بر ما مسلط باشند و به همین دلیل است که پیشرفت ما را بر نمی‌تابند.

ناصری ادامه داد: خدا نمی‌خواهد که یک مسلمان راهی برود که در آن ذلت است بنابراین باید از استعداد و عقل خود استفاده کنیم و روی پای خود بایستیم و شک نداشته باشیم که در این مسیر باید به فضل خدا امیدوار باشیم.

او اظهار داشت: ایمان به خدا و تکیه بر خدا، حیات طیبه به دنبال دارد و خداوند متعال در این زمینه وعده داده است.

حضور در انتخابات باعث عزت ایران اسلامی است

امام جمعه یزد عنوان کرد: انتخابات امروز به معنای حراست از انقلاب است و برای ما عزت به دنبال دارد، انقلاب برای ما عزت و ارزش به دنبال داشته و ما را با خدا آمیخته و حکومت طاغوت را از سر ما برداشته است.

او یادآور شد: ما قبل از انقلاب زیر شلاق‌های آمریکایی و اسرائیلی شکنجه‌ها شدیم و جوان‌ها از دست دادیم این‌ها امروز هم به شکل دیگری می‌خواهند ما را عقب نگه دارند، زیرا آن‌ها بی رحم و حیوان صفت هستند.

ناصری افزود: جوانان ما در مقابل این ستم‌ها مقاومت کردند تا عزت ما حفظ شود و حالا که اوامر آمریکا بر سر ما نیست و دست آن‌ها از اموال و نفت ما قطع شده، عده‌ای می‌خواهند باز هم آن‌ها بر سر ما تسلط پیدا کنند.

او تصریح کرد: اسرائیل غاصبی که مسلمانان را انسان نمی‌داند، در پی نابودی ملت اسلام است و آمریکا نیز به عنوان همدست اسرائیل نمی‌تواند دوست ما باشد و باید بصیرانه به این موضوع نگاه شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: رهبری‌های هوشمندانه امام راحل و پس از آن رهنمودها و پیش بینی‌های رهبری، کشور و انقلاب و نظام را حفظ کرده و ما باید قدردان این عزتی باشیم که این رهبری‌ها برای ما به ارمغان آورده است.

او تاکید کرد: اگر کسی در ادارات کم کاری کند، به خون شهدا خیانت کرده و خون شهدا را ضایع کرده و فریادهای امام را در زندان و تبعید نادیده گرفته است.

ناصری از کسانی که در انتخابات شرکت کرده اند، قدردانی کرد و گفت: کسانی هم که هنوز شرکت نکرده اند، به سرعت شرکت کنند، زیرا هر رای گامی در مسیر عزت اسلام و عزت خودمان است.

او ادامه داد: کسانی که به میدان نمی‌آیند و خود را کنار می‌گیرند، این‌ها به ذلت خود کمک می‌کنند و گامی در مسیر بد عاقبتی خود بر می‌دارند.

مساجد را آباد کنیم

آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن دهه مسجد اظهار کرد: یکی از پایگاه‌های مهم حرکت مسجد است و مساجد را باید حفظ و آباد کنیم.

او افزود: مدرسه و مسجد مهمترین پایگاه‌های انقلاب هستند، مدارس را از دست داده ایم، اما مساجد را باید آباد و حفظ کنیم و هم از نظر مادی و هم معنوی به حفظ آن‌ها اهتمام کنیم.

خطیب جمعه یزد با اشاره به نقش و جایگاه مسجد از صدر اسلام تاکنون گفت: مساجد نباید خالی بمانند و هیات امنای و روحانی مساجد همه باید دست به دست هم بدهند و برای رضای خدا کنار هم بایستند و با کنار گذاشتن اختلاف سلیقه ها، مساجد را آباد کنند.

او بیان کرد: مسجد خانه خداست و هر کاری می‌کنیم باید برای خدا باشد و خانه خدا را آباد و باشکوه نگه داریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس