‌

معاون برنامه‌ریزی و نظارت شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران: نیروگاه‌های برق‌آبی آمادگی دارند در تابستان سال ۱۴۰۳ با حداکثر ظرفیت در مدار قرار گیرند.

به گزارش مشرق،از وزارت نیرو، ماشاالله تابع جماعت" درباره برنامه‌های شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در راستای اجرا و توسعه طرح‌های جدید نیروگاه‌های برق آبی افزود: شرکت آب و نیرو تاکنون حدود ۹۰۰۰ مگاوات از ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور یعنی معادل ۷۳ درصد ایجاد کرده است و حدود ۴۰۰۰ مگاوات نیروگاه برق‌آبی در دست اجرا و حدود ۱۲۰۰ مگاوات در حال مطالعه دارد.

وی به برنامه‌ریزی برای توسعه نیروگاه‌های کوچک و متوسط اشاره کرد و گفت: در راستای توسعه نیروگاه‌های کوچک و متوسط با مشارکت بخش خصوصی و با استفاده از ظرفیت ماده ۱۲ امکان ساخت ۲۰۰ مگاوات نیروگاه برق‌آبی کوچک در بیش از ۵۰ ساختگاه و ۴۳۰ مگاوات نیروگاه‌های متوسط وجود دارد که امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی بتوان این نیروگاه‌ها را ایجاد کرد.

آخرین وضعیت تعمیرات نیروگاه‌های برق‌آبی

معاون برنامه‌ریزی و نظارت شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از آخرین وضعیت تعمیرات نیروگاه‌های برق‌آبی به منظور بهره‌برداری در تابستان سال آینده خبرداد و گفت: همه مراحل بازرسی نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب نیرو انجام شده و یا در حال انجام است و به طور دقیق‌تر، بازرسی سالانه نیروگاه سردشت پایان یافته و همه واحدها در مدار و آماده بکار است.

وی خاطرنشان کرد: در مورد نیروگاه گتوند واحد ۲ و ۴ بازرسی سالانه تمام شده و واحدها آماده کار هستند و دو واحد دیگر تا پایان سال آماده می‌شود. در نیروگاه کارون ۴ واحدهای ۱ و ۲ و ۳ بازرسی سالانه انجام و واحدها آماده کارند و واحد ۴ تا پایان سال آماده می‌شود.

تابع جماعت خاطرنشان کرد: در مورد داریان، بازرسی سالانه پایان یافته و همه واحدها در مدار و آماده بکار هستند و در مورد سیمره هم سه واحد بازرسی سالانه اتمام یافته و آماده بکار است بر این اساس نیروگاه‌های برق‌آبی آمادگی دارند در تابستان سال ۱۴۰۳ با حداکثر ظرفیت در مدار قرار گیرند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶
    1 0
    نمیشه از آب خروجی توربین های نیروگاه که با شدت بیرون پرتاب میشن دوباره استفاده کرد برای توربین دیگر و همینطور تا توربینِ مثلا چهارم. ۴ تا توربین پشت سر هم... یا مثلا نمیشه آب خروجی توربین اول لوله کشی و کانال کشی بشه به ارتفاع پایینتر و اونجا توربین های بعدی نصب بشه... یا هردو... یعنی هم تعداد در خروجی فعلی سد هم تعداد در پایین دست که به خاطر جاذبه، سرعتش بیشتر شده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس