‌

معاون اجرایی رییس جمهور گفت:در آینده نزدیک، ساخت بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران، با همکاری شهرداری این شهر با وزارت راه و شهرسازی و دیگر سازمان‌های ذی‌ربط، آغاز خواهد شد. محسن منصوری، معاون

به گزارش مشرق، محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور، در گفت‌وگو با خبرنگاران، در تشریح دستاوردهای دولت گفت: در حوزه مسکن، مستحضرید که ما به لحاظ تعداد پروژه‌های مسکونی‌ای که وارد چرخه ساخت شده است، از تعداد ۲ میلیون و ۵۰ هزار واحد عبور کرده‌ایم. بعلاوه، کار دولت در این حوزه، توسط آقای بذرپاش و همکارانشان، با جدیت در حال پیگیری است.

وی، با بیان این نکته که یکی از افتخارات دولت، حوزه بهداشت و سلامت است، گفت: در این دولت، بیش از ۱۲ میلیون هموطن عزیزمان، تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: در این دولت، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان، از بدهی‌های دولت به مجموعه‌های مختلف ،مانند صندوق‌های تامین اجتماعی، بازنشستگان و مجموعه‌هایی که دولت، متاسفانه از سال‌های قبل به آنها بدهی داشت، پرداخت شده است؛ که این‌ها، دستاوردهای بزرگی می‌باشند.

منصوری بیان داشت: با تلاش دولت در حوزه‌های تولیدی، بیش از ۷۰۰۰ مرکز تولیدی راکت و یا نیمه فعال، به چرخه تولید بازگشته‌اند. تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی نیز از دستورکارهای دولت بوده و با جدیت در حال دنبال شدن است.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: به عنوان آخرین دستاوردها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام‌، آقای رئیس جمهور در اسفند ماه همین سال، با حضور در استان گیلان، اتوبان تهران - رشت، حد فاصل رودبار - منجیل را افتتاح خواهند کرد. در پایان امسال، مسافران و مردم عزیز استان گیلان، بویژه شهر رشت، به راحتی خواهند توانست که از این مسیر تردد کنند و بار ترافیکی، کاهش خواهد یافت.

همچنین، وی ضمن اشاره به همکاری شهرداری تهران با دولت، در راستای ساخت مسکن، بیان داشت: شهرداری‌ها، بازوی اجرایی دولت هستند. ما از سال‌های قبل، با شهرداری‌های مختلف مذاکره می‌کردیم. شهرداری‌ها، هم صاحب زمین هستند و هم بهترین سازنده می‌باشند. طبیعتاً در بین شهرداری‌ها شهرداری تهران در اوج توانمندی قرار دارد؛ هم از نظر مالی و هم از نظر طراحی و توان مهندسی.

معاون اجرایی رئیس جمهور ادامه کرد: با همکاری‌های آقای زاکانی با وزارت راه و شهرسازی، و پیگیری‌های ایشان و اختصاص زمین‌های مناسب، عدد بیش از ۱۰۰ هزار مسکن، هدف‌گذاری شده است؛ یعنی در آینده نزدیک، ساخت بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران، با همکاری شهرداری این شهر با وزارت راه و شهرسازی و دیگر سازمان‌های ذی‌ربط، آغاز خواهد شد. متولی این امر، شهرداری تهران خواهند بود.

منصوری تصریح کرد: این سیاست، در شهرهای دیگر نیز در حال دنبال شدن است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 2
  • تک سوتر DE ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶
    0 1
    یکم برای این آینده نزدیک دیر نشده!!! سه سال از عمر دولت گذشته.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس