بهادری جهرمی: مردم، فرصت حل مشکلات هستند

سخنگوی دولت گفت: دارایی‌های ارزی متعلق به بابک زنجانی در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته تا مثل سایر دارایی‌ها وارد خزانه کشور و تحت مدیریت خزانه مصرف شود.

به گزارش مشرق، «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت امروز (سه‌شنبه اول اسفند ماه) در نشست خبری با خبرنگاران که در محل نمایشگاه رسانه‌های ایران برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدا روز جوان را تبریک می‌گویم. شورای عالی جوانان اخیراً با تدبیر رئیس‌جمهور به شورای عالی جوانان و نوجوانان تغییر یافت و این هفته به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل می‌شود و بسته‌های حمایتی از ازدواج و اشتغال جوانان و حضور آنان در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در نظر گرفته خواهد شد.

حضور جوانان در دولت سیزدهم

سخنگوی دولت درباره برنامه‌های دولت برای حمایت از جوانان، بیان کرد: در هیأت وزیران با کاهش ۱۰ ساله متوسط سن وزیران نسبت به دولت قبل شاهد حضور تعداد زیادی از جوانان متولد پس از انقلاب در دولت سیزدهم هستیم که وزرای راه، ارشاد، ارتباطات، سخنگوی دولت و برخی معاونان رئیس جمهور از جمله آنها هستند.

وی افزود: این هفته رئیس‌جمهور برای هشتمین بار با هدف توسعه عدالت‌محور برای استان‌هایی که کمتر به آن‌ها توجه شده است، به خوزستان می‌رود. افتتاح بیمارستان ماهشهر و پروژه‌های نفت و گاز نیز در این سفر انجام می‌شود. امروز هم جلسه توسعه سیستان و بلوچستان به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار می‌شود.

دارایی‌های ارزی بابک زنجانی در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته است

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره بازگشت دارایی‌های ارزی بابک زنجانی به کشور، اظهار کرد: از تلاش‌های سازمان اطلاعات سپاه و قوه قضائیه در این زمینه قدردانی می‌کنیم. دارایی‌های ارزی متعلق به بابک زنجانی در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته تا مثل سایر دارایی‌ها وارد خزانه کشور و تحت مدیریت خزانه مصرف شود.

وی در ادامه بیان کرد: هنوز حج عمره منتفی نشده و دولت با جدیت در تلاش برای مرتفع کردن مشکلات در بخش هوایی است.

بهادری جهرمی تصریح کرد: دولت طرح فجرانه یارانه کالابرگ الکترونیکی را برای ارتقای سبد غذایی شهروندان و ایجاد سپر تورمی در برابر سفره و معیشت مردم راه اندازی کرده که ۲۰۰ هزار تومان به صورت اعتباری به یارانه بگیران در ۳ ماهه اجرای طرح فجرانه اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۰ میلیون نفر یعنی ۱۰ میلیون خانوار و ۶۰ درصد افراد مشمول یارانه از آن استقبال کرده اند که این کالاها ۱۱ قلم هستند. در خصوص جابه‌جایی زمان واریز یارانه‌ها هم تصمیم دولت این بود که زیرساخت‌های الکترونیکی فراهم باشد تا دچار خلل در واریزها نشویم که هم از کالابرگ استقبال شد و هم اینکه تاکنون خللی در زیرساخت‌های الکترونیکی گزارش نشده است.

بهادری جهرمی تاکید کرد: در زمینه حمایت‌های معیشتی ماه مبارک رمضان هم علاوه بر کالابرگ الکترونیکی، برای تأمین میوه شب عید و اقلام مصرفی رمضان مانند خرما با همکاری باغداران و تعاونی‌های روستایی تمامی میزان مصارف مورد نیاز تأمین شده و اقلام پروتئینی، شکر و برنج ذخیره سازی شده پیش بینی می‌شود با نرخ‌های مصوب تأمین شود. همچنین با همکاری فعالان صنفی در اتاق اصناف با محوریت وزارت صمت و بخش‌های بانکی و جهاد کشاورزی بیش از ۲۴۰ نمایشگاه عرضه مستقیم اقلام مورد نیاز مردم برگزار می‌شود.

وی متذکر شد: در جلسه اخیر هیأت دولت آئین نامه‌ای در راستای قانون بیمه کارگران ساختمانی تصویب شد تا دهک‌های یک تا ۳ و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت حق بیمه معاف شوند. آئین نامه یکپارچه سازی خدمات زنان سرپرست خانوار در راستای حمایت از آنها در دولت تصویب شد تا همه این خدمات ساماندهی شود و توزیع عادلانه تر این خدمات را داشته باشیم.

نرخ سود در شورای پول و اعتبار تغییر نکرده است

سخنگوی دولت درباره تغییر سود سپرده‌ها، گفت: نرخ سود در شورای پول و اعتبار تغییر نکرده و تنها امکان انتشار اوراق پروژه‌های خاص برای دوره محدودی و به صورت موردی منتشر شده است.

بهادری جهرمی درباره تراز تجارت خارجی کشور، گفت: تجارت خارجی ۱۰ ماهه امسال ۱۲۶ میلیارد دلار بوده که نسبت به ۱۰ ماهه پارسال ۲.۴ درصد رشد کرده و تراز هم ۱۷ درصد مثبت است. ما یک تراز ارزشی داریم و یک تراز وزنی، در برخی گروه‌های خاص کالایی ممکن است قیمت‌ها به نرخ متداول جهانی برگردد که ارزش تجارت کاهش یابد، اما مهم این است که مجموع تجارت خارجی اعم از ارزشی و وزنی مثبت است.

بهادری جهرمی با اشاره به اینکه در زمینه ثبت شرکت‌های دانش بنیان شاهد رشد ۳ برابری نسبت به سال گذشته هستیم، بیان کرد: تسهیلات مالیاتی نیز به آنها تعلق گرفته است. زمانی که جوانان می‌بینند رئیس جمهور در سفرهای خارجی با خود محصولات دانش بنیان را می‌برد و منشأ فروش و بازاریابی محصولات نخبگان می‌شود، امیدوار می‌شوند و این به معنای حمایت عینی از جوانان کشور است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: همچنین در زمینه‌های ازدواج و اشتغال جوانان هم سعی شده حمایت‌های اثرگذار در حد توان دولت صورت گیرد. در سال گذشته ۳ بار آزمون فراگیر و ۸ آزمون اختصاصی دستگاه‌ها برای استخدام برگزار و ۴ هزار بورسیه برای دانشجویان جدیدالورود برای فعالیت در بخش خصوصی انجام شد.

طرح شفافیت قوای سه‌گانه تأیید شد

بهادری جهرمی درباره طرح شفافیت، اظهار کرد: طرح شفافیت، طرح مجلس بود که ابتدا رد شد و سپس طرح شفافیت همه قوا را مطرح کردند و تصویب شد. این طرح رفت و برگشت‌هایی بین مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام داشت و معاونت حقوقی رئیس جمهور نیز به عنوان نماینده دولت در این جلسات شرکت کرد و تا آنجایی که اطلاع دارم، شورای عالی نظارت مجمع این طرح را تأیید کرده است.

وی در ادامه گفت: حوزه مسکن با تصمیماتی که در حوزه تأمین مالی اتخاذ شده، شتاب بیشتری گرفته و سقف تسهیلات ساخت مسکن ۵۵۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک ۳۵۰ میلیون تومان است؛ این تسهیلات در روستاها با نرخ ۴ درصد و در شهرهای کوچک با نرخ سود ۵ درصد اعطا می‌شود. تصمیم بعدی هم این بود که در دو سال ابتدایی بازپرداخت تسهیلات، اقساط به ۵.۹ میلیون تومان کاهش یابد. علاوه بر این طرحی که برای اختصاص زمین یک میلیون مسکن در شهرهای مختلف پیش رفته است، به زودی در کلان‌شهر تهران با همکاری شهرداری آغاز می‌شود. همچنین هفته گذشته طرح ساخت ۶۰ هزار واحد دانشگاهیان کلید خورد و امید است اجاره بها هم که تابعی از مسکن است، با کنترل تورم مسکن، در سال آینده کاهش یابد.

وی درباره تأمین اراضی مساکن روستایی، گفت: یک یا دو هفته قبل در سازمان ملی زمین و مسکن جلسه داشتیم و نمایندگان بنیاد مسکن و وزارت راه هم حضور داشتند و همکاری نزدیکی صورت گرفت. امسال در نظر گرفتن ۵۰۰ هزار زمین مناسب با امکاناتی چون آب، برق، گاز، فاضلاب و قابلیت ساخت و ساز سبب شد تا تعداد زیادی از متقاضیان ساخت و ساز به شهرهای کوچک و روستاها سوق پیدا کنند.

ورود مقامات دولتی به انتخابات مغایر قانون است

بهادری جهرمی در ادامه تاکید کرد: رئیس جمهور بارها در جلسات خصوصی، عمومی و هیأت دولت تاکید کرده است که هر گونه ورود مقامات دولتی به انتخابات مغایر قانون است و باید زمان خود را صرف خدمت رسانی به مردم کنند. توصیه این بوده که دولت هر آنچه در توان دارد، برای تأمین سلامت انتخابات و افزایش مشارکت مردم به کار گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • تک تیرانداز DE ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  2 0
  کاش دارایی های مهدی هاشمی هم اینجوری می شد.
  • IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
   0 0
   این که خیلی وقت پیش اینجوری شده
  • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
   3 2
   فساد۳/۵ میلیارد دلاری چای دبش چی شد ، اون دیگه جنایت اقتصادی بر ضد مردم ایران بود.
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  43 1
  آنهایی که قبل از انتخابات دوباره پرونده بابک زنجانی رو بر سر زبانها انداختند باید بدانند که فساد کرسنت و فساد چای دبش با این کار تحت الشعاع قرار نخواهد گرفت و به حاشیه اخبار نخواهد رفت / فساد چه کرسنت باشه چه فساد بابک زنجانی باشه چه فساد چای دبش باشه کم و زیاد و ارقام این فسادها مهم نیست بالاخره متأسفانه این فساد ها رخ داده / میشد اخبار پرونده بابک زنجانی رو بعد از انتخابات اعلام کرد که شائبه انتخاباتی بودن این خبر رو تقویت کرده است
  • IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
   46 4
   داداش گیرم که اعلام کردن وقتی پولش معلوم نیست کجا قراره خرج بشه بگن یا نگن چه فرقی میکنه، این پولا که جیب مردم نمیره، از ما بهترون قبلش براش کیسه دوختن
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  6 2
  دارایی‌های زنجانی تحت مدیریت خزانه اختلاس میشود
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  8 2
  فقط دعواتون نشه
  • IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
   0 2
   کافر همه را به کیش خود پندارد
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  39 2
  اول مردم رو فقیر میکنن بااین روشها ۳میلیارد دلاراین میخوره ۳ونیم میلیارددلار اون میخوره پانصد نفر دیگه هم مثل اینا هستن البته اشتهاشون خوبه دیگه ریالی دزدی نمیکنن یا طلا یا دلار بعد پول بی پشتوانه چاپ میکنن میدن دست مردم مردم فقیر وفقیرتر میشن
 • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  35 3
  از خزانه میره جیب مسئولین
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  23 6
  در مورد بزرگترین فساد تاریخ ایران، ابر فساد سه چهار میلیارد دلاری چای دبش چی دارین بگین؟
  • IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
   1 1
   فساد بابک زنجانی ۹ میلیارد دلاره ، بخشی اش کن مال نفت بوده حدود ۲ میلیارد دلار بوده ، فساد کرسنت ۲/۴ میلیارد محکومیت اولیه داشته که محکومیت بخش دومش بیش از ۱۰ میلیارد دلار خواهد بود/ فساد چای دبش ۳/۴ میلیارد دلاره / فساد کرسنت در صدر جدول فساد هایی است که تاکنون رخ داده /
 • IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  15 1
  رتبه ایران در شاخص فساد ۱۵۰ جهان!!!!!
 • سيد مجتبى بنيادى ، IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  1 1
  وقتى پدر خوانده ات بشه شيخ لعين هزار چهره پدر خبيث (( فرزندانى خبيث تر از خودش )). ميتونى از يك راننده ساده بشى بابك زنجانى با هزاران ميليارد اختلاس و طمع به مال ملت و مملكت ‼️‼️ حالا بايد ديد فرزندان واقعى اين جرثومه لعين چه شيرين كارى هايى سر مملكت و بيت المال در آورده اند ⁉️‼️‼️
 • احمد VI ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  3 1
  کدوم پول؟ دروغ که حناق نیست. اینم مثل پولهای ایران در کره جنوبی که تا حالا ۲۰ دفعه آزادشون کردید.
 • US ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  2 0
  سخنگوی دولت گفت: دارایی‌های ارزی متعلق به بابک زنجانی در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته تا مثل سایر دارایی‌ها وارد خزانه کشور و تحت مدیریت خزانه مصرف شود. ?are you sure
 • IR ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
  0 0
  طرف چقدر پول داره که تحت مدیریت میخواد خرج بشه 🤔🧐

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس