کد خبر 1576051
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
ارومیه

به گفته رئیس حوضه آبریز دریاچه ارومیه‌ در پی بارندگی اخیر، ورودی رودخانه سیمینه‌رود به ۲۵۴ متر مکعب در هر ثانیه رسیده که عدد بسیار بالایی است.

به گزارش مشرق، احمد قندهاری با اشاره به اثر بارندگی بر روی دریاچه ارومیه اظهار داشت: در پی بارندگی اخیر، ورودی رودخانه سیمینه رود به ۲۵۴ متر مکعب در هر ثانیه رسیده که عدد بسیار بالایی است.

رئیس حوضه آبریز دریاچه ارومیه با اشاره آخرین وضعیت دریاچه ارومیه گفت: با توجه به شرایط بارندگی رخ داده در سال جاری و همچنین تکمیل طرح‌های ستاد احیا انتظار داریم، وضعیت دریاچه در ماه‌های پیش رو بهبود پیدا کند.

وی افزود: اقدامات تعبیه شده ستاد احیای دریاچه ارومیه مرتبط با شرکت مدیریت منابع آب مطابق زمان‌بندی به پیش می‌رود.قندهاری گفت: در صورتی که همه نهادهایی که در دریاچه ارومیه مسئولیت دارند از جمله سازمان حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی پای کار بیایند، احیای دریاچه ارومیه ممکن خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: البته در سال نرمال بارندگی دریاچه حدود ۲ میلیارد متر مکعب است، در صورتیکه ۲.۵ میلیارد متر مکعب تبخیر از سطح دریاچه داریم.قندهاری گفت: به معنای دیگر بارش نرمال در کنار طرح‌های کاهش بارگذاری آب از حوزه و همچنین طرح‌های کمکی انتقال آب می‌تواند مسیر احیای دریاچه را میسر کند.

تا پیش از بارش‌های هفته جاری مساحت آبگیری شده دریاچه ارومیه به ۸۰ کیلومتر مربع رسیده و عمق آن ۴ سانتی متر افزایش پیدا کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس