صباح 4

صباح العگیلی کارشناس مسائل سیاسی عراقی گفت: انقلاب اسلامی ایران منبع الهام ملت های جهان در چارچوب استکبار ستیزی است. 

سرویس جهان مشرق - صباح العگیلی در گفتگو با مشرق گفت، در سالروز انقلاب اسلامی ایران، شاید بتوان گفت بیشترین تأثیر این انقلاب بر کشورهای مستضعف بود که از سیطره آمریکا و استکبار جهانی رنج می برند. اصول و پایه های این انقلاب مبارک مبتنی بر اهداف اخلاقی و انسانی در حمایت از ملت ها و حمایت از آزادگان جهان است. شاید بتوان گفت شعار این انقلاب مبارک این بود که جمهوری اسلامی دشمن هر ظالم و حامی هر مظلومی است و نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در ترویج فرهنگ مقاومت است و مقاومت راه مشروعی است که موجب عزت و احقاق حقوق ملت ها در مقابله با استکبار جهانی و سیطره غرب است.

این کارشناس مسائل سیاسی عراقی افزود، عراق در گذشته از حمله آمریکا رنج می برد و همه ابعاد این حمله واقعا برای تسلط بر کشور عراق، غارت کردن ثروت هایش و تحمیل خواسته آمریکا بر ملت مظلومی بود که در رژیم گذشته بسیار رنج کشید و اشغال کشور به دست رژیم بعث به اشغال کشور به دست آمریکا تبدیل شد که مردم بیگناه عراق را می کشت و شاید از جمله دستاوردهایی که همه ملت عراق به یاد می آورند، فرهنگ مقاومت است. افزون برآن، جمهوری اسلامی در همه مراحل و در همه چالش ها از ملت عراق حمایت کرد و اکنون شاهد آثار واضح و روشن حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند سیاسی در کشور از سال ۲۰۰۳ تاکنون هستیم.

صباح العگیلی گفت، مهم ترین موضع گیری جمهوری اسلامی، حمایت از ملت و نهادهای نظامی عراق است. افزون بر آن، ما فرهنگ مقاومت عراق برگرفته از جمهوری اسلامی ایران است. اکنون قشر گسترده ای از جامعه عراق تفکر مقاومت را قبول دارند. اکنون شاهد نقش بسیار برجسته مقاومت اسلامی عراق هستیم تا به منزله عامل مؤثری برای پایان دادن به اشغالگری آمریکا باشد که به بهانه مبارزه با تروریسم در این کشور حضور یافته است، اما در واقع درصدد حفظ منافع خود و تسلط بر عراق است که از جمله کشورهای ثروتمند محسوب می شود.

صباح العگیلی در پایان گفت، فرهنگ مقاومت فرهنگ مؤثری است که ملت عراق اکنون در حال رسیدن به نتایج آن در زمینه مقابله با استکبار جهانی است و شاید مقاومت عراق بیشترین تاثیر را بر شکست آمریکا بگذارد و در زمینه خروج نیروهایش از عراق، وارد مذاکره با دولت این کشور شود. به نظرم اگر حملات مؤثر مقاومت نبود، طرف آمریکایی برای مذاکره با دولت عراق تسلیم نمی شد. جامعه عراق هوشیار شده است و به مقاومت، عزت و کرامت از طریق بیرون راندن استکبار جهانی از عراق پی برده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  1 0
  خروج از سیطره آمریکا یعنی اقتصاد درست رفاه وآسایش مردم یعنی تمام امورات کشور از نان تا گوشت ولباس خودرو وخانه با تکان دلار از فرش به عرش نرسه
  • IR ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
   0 0
   روسیه و چین دارن از دلار میکشن کنار اونوقت ایران تق توقش هنوز با دلاره
 • IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  0 1
  هر چی می خوایم از این عربها دور بشیم شما خودتون رو به عربها می چسبونید
 • IR ۱۹:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
  0 0
  از سه جزیره ایرانی خلیج فارس چه خبر ؟
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  0 0
  پس چرا ژاپن وعربستان و امارات کشور های پیشرفته هنوزم رابطه خوبی با آمریکا و اسراییل دارن
 • LU ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
  0 0
  کارشناس کیلویی! واقعیت را در حقایق میدانی پیدا کنید. دو‌ کشور جنگ زده همسایه پولشون بیشتر از ما ارزش داره.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس