گل محمدی: دربی تهران یکی از مهمترین دربی‌های جهان است و باید فرصت طلب باشیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من مطئنم فردا اتفاق خاصی کنار زمین نمی‌افتد. فکر نمی‌کنم با توجه به اینکه استادیوم پر است و سروصدا به گوش نمی‌رسد، مشکل خاصی وجود داشته باشد.

به گزارش مشرق، یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از دربی ۱۰۲، اظهار داشت: دربی همیشه حساس بوده، قبل از اینکه در مورد این بازی صحبت کنم جا دارد یادی کنیم از پیشکسوتانی که در دوران مختلف خاطرات خوبی برای هواداران دو تیم ساختند. رکورد داران دربی هستند. برایشان آرزوی بهروزی دارم.

*فردا یکی از دربی‌های مهم جهان را می‌بینیم

وی افزود: این بازی برای مردم حساس و جالب است. یکی از دربی‌های مهم جهان است. خوشحالیم در این مسابقه شرکت می‌کنیم. تیمی که بتواند تمرکز و آمادگی بدنی خوبی داشته باشد می‌تواند برنده شود. باید فرصت طلب باشید و از موقعیت‌هایی که به دست می‌آید خوب استفاده کنید.

*امیدوارم بیشتر بحث‌های فنی مطرح شود

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: با توجه به اینکه هر ۲ تیم بازیکنان خوب و فنی دارند و تیم استقلال مربیان خوبی دارد. فکر می‌کنم شاهد یک بازی خوب و جذاب باشیم. امیدوارم بازی به سمتی برود که بیشتر بحث‌های فنی مطرح شود و بازی جذابی برای هوادارانی باشد که در این هوای آلوده تماشاگر بازی می‌شوند.

*هوا برای تنفس خوب نیست

گل‌محمدی گفت: جا دارد از همه مسئولان دست اندرکار خواهش کنم، این شرایط واقعا سخت است. صبح دخترم را به مدرسه رساندم و از او خجالت کشیدم. امیدوارم همه به فکر باشیم. هوا برای تنفس واقعا خوب نیست. امیدوارم صحبت‌های من بازتاب داشته باشد و به گوش مسئولین برسد تا تصمیمات خوبی برای هوای تهران بگیرند و از این شرایط خارج شویم. در هرصورت امیدوارم بازی خوبی برای هواداران ۲ تیم شود و همه از دیدن آن چه در استادیوم چه مقابل تلویزیون، لذت ببرند.

*مطمئنم فردا اتفاق خاصی کنار زمین نمی‌افتد

وی درخصوص اینکه هواداران پرسپولیس معتقدند سرمربی این تیم آرام است و به همین خاطر نگران حواشی نیمکت استقلال هستند، عنوان کرد: من مطئنم فردا اتفاق خاصی کنار زمین نمی‌افتد. ذهنم را درگیر این مسائل نمی‌کنم. بیشتر دوست دارم به مسائل فنی و داخلی تیمم بپردازم. فکر نمی‌کنم با توجه به اینکه استادیوم پر است و سروصدا به گوش نمی‌رسد، مشکل خاصی وجود داشته باشد. امیدوارم همه چیز به سمتی برود که شاهد بازی فنی از هر دو تیم باشیم.

بیشتر بخوانید:

رکورد خاص کاپیتان پرسپولیس برابر استقلال

*چیزی که در یادها می‌ماند حفظ حرمت یکدیگر است

گل محمدی در مورد اینکه آخرین تقابل ۲ تیم زیاد دوستانه نبود، بازیکنان با هم دست ندادند و فقط او به سمت ساپینتو رفت، اظهار داشت: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. در آن بازی هم تصمیم گرفتند با ما دست ندهند ولی به خاطر احترام به بزرگتر و همچنین تیم ریشه دار استقلال که برای من همیشه قابل احترام است، این کار را انجام دادم. بازی‌هایی که خودم شخصا مقابل استقلال انجام دادم، بازی‌های جذاب و خوبی بوده، چیزی که در نهایت در یادها می‌ماند احترام گذاشتن و حفظ حرمت یکدیگر است.

*چه بهتر که بازی فردا با VAR باشد

سرمربی پرسپولیس در خصوص احتمال برگزاری این بازی با سیستم کمک داور ویدئویی، گفت: امیدوارم این اتفاق بیفتد. شاید حساسیت‌ها نسبت به داوری زیاد باشد. چه بهتر که بازی فردا با VAR باشد. پیش درآمدی باشد برای اینکه این تکنولوژی وارد ایران شود. از این مساله استقبال می‌کنیم.

*استقلال از نظر میانگین قدی تیم خوبی است

وی درمورد اینکه بیشتر گل‌های استقلال در این فصل روی ضربات ایستگاهی و کرنرها زده شده و کادرفنی پرسپولیس چه برنامه‌ای برای این موضوع دارد، عنوان کرد: روی این موضوع کار و به بچه‌ها گوشزد کردیم. استقلال از نظر میانگین قدی تیم خوبی است. اگر با تمرکز باشیم، خطاهای بی مورد نکنیم و کرنرهای بی مورد به حریف ندهیم ممکن است جلوی خیلی از این مسائل گرفته شود. امروز هم تمرین مهمی برای ضربات ایستگاهی داریم. همه این‌ها را تمرین و یادآوری می‌کنیم.

*عالیشاه برای دربی آماده است

سرمربی پرسپولیس در مورد وضعیت امید عالیشاه، اظهار داشت: دچار مصدومیت بدی شد. ۱۰ روز تا ۲ هفته مشکل داشت و نتوانست به تیم کمک کند ولی از هفته قبل تمرینات خوبی با تیم داشت که با توجه به آن به نظرم می‌تواند به تیم کمک کند. باید ببینیم شرایط چگونه است ولی آمادگی خوبی دارد و مشکلی بابت مصدومیتش ندارد.

*فکر می‌کنم فردا خیلی از شعارهایی که قبلا می‌دادند را نشنویم

وی درخصوص حضور بانوان هوادار ۲ تیم در دربی که برای اولین بار در فوتبال کشورمان اتفاق می‌افتد، گفت: از این موضوع خیلی خوشحالیم. اینکه ما هم در این دربی شاهد این اتفاق هستیم، خوشحالیم. هرجا هم که بانوان حضور داشتند، احترام بیشتر بوده، فکر می‌کنم فردا فضای بهتری را بین هواداران شاهد باشیم. فکر می‌کنم فردا خیلی از شعارهایی که قبلا می‌دادند را نشنویم.

گل‌محمدی درمورد اینکه در بازی قبلی پرسپولیس مقابل هوادار که بانوان هم حضور داشتند، از سمت هواداران آقا شعارهای بد و الفاظ زشتی سر داده شد عنوان کرد: درهرصورت همیشه دوست داریم در هر بازی و مسابقه‌ای احترام‌ها حفظ شود. چه از طرف بازیکنان و مربیان نسبت به هواداران و چه از طرف هواداران نسبت به بازیکنان و مربیان، این خواسته همه ما است. دوست داریم هیچ الفاظ و شعار بدی در استادیوم شنیده نشود ولی برخی اوقات واقعا نمی‌شود جلوی این را گرفت. در همه استادیوم‌ها هست. فقط مختص ایران نیست ولی حضور بانوان تا حد زیادی جلوی این مسائل را می‌گیرد.

*ارزش برد در این بازی بیش از 3 امتیاز است

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه بازی فردا چقدر در تعیین قهرمان فصل جاری تاثیرگذار است، اظهار داشت: این طبیعی است. به هرحال (استقلال) رقیب مستقیم در جدول است و ارزش این بازی بیشتر از 3 امتیاز است. می‌توانیم امتیازات را نزدیک کنیم و سبقت خوبی بگیریم. در همه جدول‌ها این اتفاق می‌افتد که بازی تیم‌های بالای جدول بیشتر از 3 امتیاز ارزش دارد.

*چند تیم قوانین قرارداد و سقف بودجه را رعایت نکردند

وی درخصوص اینکه استقلال به جای سقف قرارداد سان‌روف دارد، بازیکنی که 20 سال پیش با 150 میلیون به استقلال رفته الان با 40 میلیون مربی این تیم شده یا قرارداد بازیکن فعلی این تیم از پراید کمتر است و آیا با این شرایط می‌توان نگاه فنی به بازی فردا داشت، گفت: فردا یک بازی حساس داریم. کمیته انضباطی و تصمیم گیرندگان در مورد این مسائل، حتما این موارد را بررسی می‌کنند. قانونی وضع شده و همه موظف به رعایت آن هستند. نمی‌گویم تنها تیمی هستیم که این سقف را رعایت کردیم ولی مشخص است که چند تیم متاسفانه این قوانین را رعایت نکردند. باید بررسی شود. هرچه زودتر رای داده شود به نفع فوتبال و مسابقات است.

*باشگاه پیگیر حق و حقوق تیم است

وی درخصوص اینکه رای پرسپولیس خیلی زود صادر شد ولی برای استقلال حدود 2ماه است که حتی اعلام نمی‌شود مشکلی ندارد، عنوان کرد: زیاد نمی‌خواهم ذهنم را درگیر این مسائل غیر فنی کنم. امیدوارم بررسی شود. دوست دارم در مورد فوتبال و مسائل فنی در این کنفرانس صحبت شود. بازی مهمی داریم و باید خودمان را از نظر ذهنی آماده کنیم. باشگاه ما هم قطعا پیگیر حق و حقوق باشگاه خواهد بود.

*فقط باید به 3 امتیاز فکر کنیم

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه با توجه به موقعیت جدولی این تیم، چقدر در بازی فردا محتاط خواهند بود، اظهار داشت: شرایط جدولی طوریست که فقط باید به 3 امتیاز فکر کنیم. این مساله را با بازیکنان هم در میان گذاشتیم. هدف ما بردن در بازی فرداست. شرایط جدولی ایجاب می‌کند که برنده بازی باشیم و تمام تلاشمان را برای این اتفاق به کار می‌گیریم.

*نظر گل محمدی به رویارویی هواداران پرسپولیس و هاشمی‌نسب در جدال فردا

گل‌محمدی درمورد اینکه فردا بین چالش بین هواداران پرسپولیس و مهدی هاشمی نسب وجود خواهد داشت، گفت: ان‌شاءالله همه چیز به سمتی برود که احترام‌ها حفظ شود. شاید مقصر خیلی از اتفاقاتی که در بحث هواداری داخل استادیوم می‌افتد، خودمان باشیم. امیدوارم رفتاری داشته باشیم که در نهایت باعث اتمام بازی با خیروخوشی باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • علی ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۲
    0 0
    یحیی میگه دخترمو با ماشین رسوندم اینقدر هوا الوده بود که خجالت کشیدم. خب اگه دخترت کوچیکه میتونید با مینی بوسی ، ونی بره مدرسه و ماشین شخصی رو نبرید تا هوا الوده نشه. اگر هم بزرگساله خب اتوبوس و مترو استفاده کنه. هزاران ماشین شخصی در سطح شهر تهران خب مطمئنا موجب الودگی هوا میشه. نکته بعد خودرو سازهاس که به کیفیت خودروها توجهی نمی کنند و فقط فکر منافع خودشون هستند. البته باید دید کارخانه ها و شوفاژ و بخاری ها هم نقشی در الودگی دارند یا نه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس