کد خبر 1554895
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
معاریو ارتش اسرائیل را مورد تمسخر قرار داد

یک روزنامه عبری ضمن تمسخر ارتش رژیم صهیونیستی نوشت که شهرک‌نشینان همچنان می‌خواهند ارتش این رژیم را شکست ناپذیر بدانند، در حالی که آخرین پیروزی آن به سال ۱۹۶۷ باز می‌گردد.

به گزارش مشرق، روزنامه صهیونیستی معاریو در مقاله‌ای در واکنش به ادعاهای مطرح شده در سرزمین‌های اشغالی در مورد احتمال پیروزی ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، نوشت که این دید گاه همچنان در میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی وجود دارد که ارتش رژیم صهیونیستی قدرتمند بوده و قادر به مقابله با هر تهدیدی است، این در حالی است که آخرین باری که ارتش اسرائیل یک پیروزی نظامی را به دست آورده، به سال ۱۹۶۷ بازمی گردد.

این مقاله که به تمسخر ارتش رژیم صهیونیستی پرداخته، می‌افزا ید: آیا ما این احتمال را بررسی کرده ایم که ارتش امروز نتواند پیروزی را محقق کند؟

معاریو در ادامه نوشت که با وجود گذشت دو ماه از جنگ در غزه همچنان پایانی برای آن متصور نیست، تل‌آویو تصور می‌کند که دنیا را به اهمیت این جنگ قانع کرده، اما به نظر می‌رسد امیدی برای تحقق پیروزی در جنگ وجود ندارد.

بنابراین گزارش همواره تلاش می‌شود ساکنان سرزمین‌های اشغالی قانع شوند که پیروزی‌هایی به دست آمده، اخبار پخش شده در سرزمین‌های اشغالی نیز به تمجید و بزرگنمایی از دستاوردهای ارتش می‌پردازد، اما به نظر می‌رسد آنچه که به شهروندان صهیونیست گفته می‌شود، تمام واقعیت نیست.

این روزنامه صهیونیستی تاکید می‌کند که ساکنان سرزمین‌های اشغالی طی سال‌های گذشته تصور می‌کردند که سیاستمداران مانع از تحقق پیروزی ارتش می‌شوند، اما الان این گونه به نظر می‌رسد که ارتش قادر به تحقق پیروزی نیست.

معاریو به دوره‌های گذشته درگیری‌های ارتش رژیم صهیونیستی اشاره کرده و نوشته است که اتفاقات لبنان در سال ۲۰۰۶ و جنگ غزه در سال ۲۰۱۴ با دروغ پردازی‌ها جهت قانع کردن ما به پیروزی به پایان رسید، مثلاً گفته شد [ سید حسن] نصرالله در پناهگاهی در بیروت مخفی شده یا جنبش حماس تضعیف شده و غیر از حاکمیت در غزه چیزی نمی‌خواهد. جامعه صهیونیستی همچنان به خودش دروغ می‌گوید و تلاش دارد این دروغ‌ها را با خود تکرار کنند که حماس کنترل شمال غزه را از دست داده و مردم غزه ضد رهبران آن قیام خواهند کرد و السنوار از آینده خود می ترسد و اسرای صهیونیست آزاد خواهند شد.

این روزنامه می‌افزاید که گرچه صهیونیست‌ها همچنان می‌خواهند این اعتقاد را داشته باشند که ارتش قادر به تحقق پیروزی است، اما به نظر می‌رسد ارتش اسرائیل مانند حوادث ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ بار دیگر از تحقق پیروزی در جنگ ضد حماس ناکام مانده است، آن هم جنبشی که نیروی هوایی و تانک یا کشتی یا سلاح‌های قوی و دقیق و سامانه‌های ضد موشکی ندارد.

این گزارش در ادامه تمسخر ارتش صهیونیستی می‌افزاید که رژیم صهیونیستی با یک دولت مبارزه نمی‌کند، بلکه با یک گروه مسلح درگیر است و افتخار می‌کند که مثلا بتواند نیروی هوایی این گروه را ریشه کن کند، اما فراموش کرده که یگان‌های هوایی حماس مانند اسرائیل نیستند که میلیاردها دلار از سوی آمریکا برای آنها هزینه شده باشد، بلکه هواپیماهای بدون سرنشینی هستند که از فروشگاه‌های مجازی خریداری شده که ما دو ماه است که آنها را تعقیب می‌کنیم!

این گزارش با اشاره به اینکه پایان این جنگ برای اسرائیلی‌ها ناشناخته است، تصریح کرد که واقعیت امروز نشان می‌دهد که ساکنان سرزمین‌های اشغالی در ترس و وحشت به سر می‌برند. کودکان صهیونیست در پارک‌ها این بازی را انجام می‌دهند که در هنگام حمله تروریست‌ها کجا مخفی شوند و شبکه‌های تلویزیونی نشان می‌دهند که حماس نتیجه کارهای خود را دریافت کرده است. حماس قلب جهان عرب را بعد از حوادث ۷ اکتبر به دست آورده و امروز منتظر میلیاردها دلاری است که در روز بعد از اتمام جنگ برای بازسازی غزه به آنها داده می‌شود.

این روزنامه در پایان تاکید می‌کند ما به جای اینکه کسانی که مسبب حوادث ۷ اکتبر هستند را محاکمه کنیم، همچنان به دروغ گفتن به خودمان ادامه می‌دهیم و تلاش داریم خودمان را به آنچه که در استودیوهای شبکه‌های تلویزیونی گفته می‌شود، قانع کنیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس