منافقین در آلبانی؛ ناگفته‎هایی درباره قتل و ترس در اردوگاه مانزا

پرسش‌های زیادی درباره حضور گروهک تروریستی منافقین در منطقه مانزای شهر دورس آلبانی وجود دارد که همچنان بی‌پاسخ مانده‌اند.

به گزارش مشرق، رسانه آلبانیایی «بالکان وب» در گزارشی با عنوان «مجاهدین یا تروریست‌های سابق؟ قتل، ترس و ناگفته در مورد اردوگاه از زبان اهالی مانزا» به موضوع حضور گروهک تروریستی منافقین در منطقه مانزا شهر دورس این کشور پرداخته است.

این گزارش پس از ارائه توضیحاتی درباره تاریخ شکل‌گیری گروهک تروریستی منافقین، به موضوع همکاری این گروهک با رژیم صدام در دوران جنگ علیه ایران و پس از آن پرداخته و آورده است که این گروهک تروریستی پس از توافق با آمریکا در پی حمله این کشور به عراق، پیمان صلحی را با آمریکا منعقد کرد.

امضای این پیمان صلح سبب شد تا آمریکا نام این گروهک را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج کرده و به دنبال ایجاد فرصت حضور و استقرار آن در کشورهای مختلف جهان باشد؛ در نهایت گروهک تروریستی منافقین در سال ۲۰۱۳ با میانجی‌گری آمریکا و سازمان ملل از عراق به آلبانی منتقل شد و تا به امروز حدود ۳ هزار عضو آواره از عراق وارد آلبانی شده‌اند که ۷۳ درصد آن‌ها مرد و ۲۷ درصد آن‌ها زن هستند.

گزارش «بالکان وب» تصریح می‌کند که ماندن اعضای گروهک منافقین در آلبانی تحت توافقنامه ۲۰۱۳ فقط برای اهداف بشردوستانه است، اما وضعیت اکنون در ۲۰۲۳ تغییر کرده و مقام‌های مجری قانون آلبانی در حال بررسی اقدام‌های غیرقانونی و نقض توافقنامه امضا شده برای اقامت گروهک تروریستی منافقین هستند.

این گزارش با اشاره به عملیات صدها افسر پلیس، نیروی RENEA و واحد ضد ترور آلبانی در اردوگاه اشرف ۳ در ژوئن ۲۰۲۳ با هدف بررسی‌های دقیق از این اردوگاه، اعلام می‌کند که این عملیات با دستور «اس‌پی‌اِی‌کِی» (ساختار ویژه مبارزه با فساد آلبانی یک نهاد قضایی مستقل است که وظیفه دارد در مورد فساد و جرایم سازمان‌یافته در بالاترین سطوح دولتی و جامعه در آلبانی تحقیق کند؛ این سازمان متشکل از اداره ملی تحقیقات، دادستانی ویژه و دادگاه‌های ویژه است) رای دادگاه ویژه مبارزه با فساد و جرایم سازمان‌یافته انجام شد.

تصمیم دادگاه نیز نتیجه اقدام‌هایی است که گروهک تروریستی منافقین به وضوح در تضاد با توافق و تعهدات خود با دولت آلبانی انجام دادند.

«اس‌پی‌اِی‌کِی» برای چندین جرم جنایی از جمله «تحریک جنگ»، «شنود غیرقانونی داده‌های رایانه‌ای»، «تداخل در داده‌های رایانه‌ای»، «تداخل در سیستم‌های رایانه‌ای»، «سوءاستفاده از تجهیزات» و «گروه جنایی ساختاریافته» برای گروهک تروریستی منافقین پرونده ثبت کرده بود.

این پرونده پس از شکایت «اس‌پی‌اِی‌کِی» مبنی بر انجام حملات سایبری از سوی منافقین مستقر در کمپ موسوم به اشرف ۳ در مقاطع مختلف به ثبت رسید؛ همچنین زمانی که عوامل عملیات برای توقیف تجهیزات رایانه‎ای و سرورها وارد اردوگاه شدند، با مقاومت شدید منافقین مواجه شدند.

«بالکان وب» همچنین تاکید می‌کند که منافقین از تحویل رایانه‌های اردوگاه خودداری و ادعا کردند که باید به آن‌ها اطلاع داده می‌شد؛ این ادعا در حالی مطرح شد که پلیس آلبانی روزها پیش با اسناد رسمی به نمایندگان اردوگاه اشرف ۳ اعلام کرده بود که براساس تصمیم دادگاه ویژه بررسی‌هایی را انجام خواهند داد؛ با وجود همه این ادعاها، پلیس آلبانی به عملیات خود ادامه داد.

گزارش «بالکان وب» در بخشی دیگر به بررسی نظرات مردم منطقه مانزا، محل استقرار اردوگاه اشرف ۳ در دورس پرداخته و می‎گوید که اهالی روستای مانزا پس از عملیات پلیس در اشرف ۳ ترسیده بودند و حاضر نبودند که هویتشان برای مصاحبه افشا شود.

آن‌ها گفتند که منافقین در هنگام تردد در مانزا با خود نقشه دارند و در مسیرهای ترددشان علامت می‌گذارند؛ آن‌ها در دسته‌های ۶ تا ۷ نفری حرکت می‌کنند.

گروهک تروریستی منافقین گاها از میان اهالی مانزا افرادی را به‌صورت روزمزد با حقوق نقدی استخدام می‌کند؛ ضمن اینکه تردد کارگران به شدت کنترل شده و از نزدیک شدن آن‌ها به برخی از ساختمان‌ها جلوگیری می‌شود.

یک جوان اهل مانزا می‌گوید که از ۱۶ سالگی در اشرف ۳ کار می‌کرده است؛ به گفته وی شمار ساکنان اشرف ۳ در سال‌های اخیر کاهش یافته است.

اهالی مانزا می‌گویند که ساکنان اشرف ۳ برای افرادی که جهت کار وارد اردوگاه می‌شدند، پیام‌هایی برای پیوستن به گروهک ارسال می‌کردند و حتی در پی عملیات پلیس در ژوئن ۲۰۲۳ در اردوگاه از اهالی مانزا درخواست کمک کردند.

اهالی مانزا آن‌ها را افراد خرابکار و دارای سابقه کیفری می‌دانند که در حال ادامه خرابکاری‌های خود هستند؛ به گفته یکی از اهالی مانزا، شاید به همین دلیل آن‌ها مرگ برخی از ساکنان خود را مخفی می‌کنند؛ آن هم در شرایطی که ما از آن اطلاع یافتیم؛ ما داستان‌های ترسناکی درباره ساکنان اردوگاه شنیده‌ایم؛ مانند اینکه خروج از اردوگاه برای آن‌ها ممنوع است.

«بالکان وب» با اشاره به داده‌های کشور آلبانی وقوع تلفات در اردوگاه اشرف ۳ را تایید کرده و می‌گوید که این اتفاق‌ها همگی به نوعی دارای عناصری مشکوک بودند؛ این در حالی است که منافقین سطح سیستم امنیتی اردوگاه را بالا برده‌اند و آنچه در قلمرو داخلی آن‌ها رخ می‌دهد، همان جا می‌ماند و هیچ اطلاعاتی به بیرون نمی‌رسد.

یک مرد جوان که پیشتر در اردوگاه اشرف ۳ کار کرده است، می‌گوید: آن‌ها همیشه سعی می‌کنند، هر چیزی را که به خودشان مربوط می‌شود، مخفی نگه دارند؛ حتی وقتی ما وارد اردوگاه می‌شویم، همیشه یک نفر پشت سر ما حرکت می‌کند؛ آن‌ها به ما اجازه ورود به هرجایی را نمی‌دهند.

وی همچنین گفت که اهالی مانزا از همان ابتدا رویکرد مثبتی به آن‌ها نداشتند، زیرا پیش از ورود آن‌ها گفته شد که آن‌ها اعضای یک گروه تروریستی هستند.

برخی از اهالی مانزا نیز پس از عملیات پلیس در اردوگاه اشرف ۳ در ژوئن ۲۰۲۳ می‌گویند که بیش از هر زمانی از ساکنان اردوگاه می‌ترسند.

یکی از اهالی می‌گوید: ما به آن‌ها مشکوک هستیم و به خانواده‌ام گفته‌ام که با آن‌ها هیچ ارتباطی نگیرند؛ چرا آن‌ها در پی بررسی دولت آلبانی از اردوگاه دست به آتش زدن برخی از اسناد زدند؛ اگر دادگاه احراز کند که آن‌ها مرتکب جنایت شده‌اند، ما تقاضای خروج آن‌ها را دنبال می‌کنیم.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  10 3
  به زودی همشون میمیرند و نسلشون منقرص میشه. ناراحت نباشید.
  • ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
   2 0
   تنها را منافقین خودکشی دسته جمعیه
  • ۰۲:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
   3 0
   نرگس وزی که نوبل گرفته در دهه شصت که کشتار جمعی میکردند یک کلمه حرف نزد. حالا هم برای بهئیان جاسوس خودشو پر میده. این سلیطه دهان گشاد را بفرستید اردوگاه کار اجباری مفت میخوره با آنجلینا حرف میزنه .هزینه نگهداری را برای جاهای مهم تر اختصاص بدید نه این عقده ای بد ترکیب . بچه هاش هم مثل خودش پر از تکبر.
 • ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  0 1
  چرا ازشون برای مسئله حقوق بشر شکایت نکردید و یک ساختار حقوقی علیه شون ایجاد نکردید ؟؟؟
  • ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
   1 0
   حقوق بشر؟ هنوز به این چرندیات اعتقاد داری؟ حقوق بشری که حامی کودک کشی صهیونیستهای کثیفه؟
 • ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  20 0
  اهالی مانزا با توجه به شناخت از ماهیت تروریستی و مشاهده رفتار مشکوک و به همین نسبت ترس و واهمه میبایست شکایت نامه ای تنظیم و پیگیری کنند . هر چند تصور فریبنده ترس تا کنون مانع از اقدامات آنها با توجه به ظن همراهی و حمایت دولت آلبانی بوده . اما اکنون که پلیس وارد شده و این گزارش هم منتشر شده است . میتوانند اقدام به مخالفت از حضور تروریست های منافق در محل زندگی خود و درخواست برچیدن اردوگاه نمایند . باشد تا هر جا اینگونه افرادی ساکن باشند با توجه به پیشینه آنها و در لیست تروریستی بوده و هستند . مردم نسبت به حضور آن ها شاکی باشند . هر چند دولت ها تحت تاثیر اقدامات سیاسی آمریکا مجبور باشند . اکنون جهان شاهد اعتراضات و راهپیمائی ها نسبت به حمایت همه جانبه و بی چون چرای آمریکا از اشغالگران وحشی جنایتکار در فلسطین هست . و به ماهیت اصلی آنها پی برده است . پس اگر آمریکا از گروه تروریستی منافقین علیرغم نظر سابق خود حمایت میکند . همانند شیوه کاریست که در غزه و کرانه باختری علیه مردم فلسطین انجام میشود است . حمایت از تروریست های جنایتکار

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس