کد خبر 1554132
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰
تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان کمی ابری تا نیمه‌ابری و همراه با وزش باد و طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ آذر) همراه با کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مشرق، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه‌ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز تا ظهر یکشنبه ( ۱۸ تا ۱۹ آذر) به دلیل سکون نسبی جو، در بعضی ساعات به‌ویژه عصر و شب در نواحی پرتردد جنوب و مرکز استان کاهش کیفیت هوا و انباشت آلاینده‌ها مورد انتظار است.

طی روز یکشنبه تا بامداد دوشنبه (۱۹ تا ۲۰ آذر) وزش باد شدید درسطح استان و گاهی وزش باد خیلی شدید به‌خصوص در نیمه‌جنوبی و نواحی مرکزی استان همچنین امشب افزایش ابر در نیمه‌شمالی و نواحی غربی در پاره‌ای نقاط بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

برای یکشنبه افزایش نسبی دما و از دوشنبه تا پایان هفته کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر چهارشنبه(۲۲ آذر) با توجه به ورود سامانه بارشی به استان، افزایش ابر وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق در سطح استان به‌خصوص در ارتفاعات مورد انتظار است.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۹ آذر) کمی ابری همراه با غبار محلی، به‌تدریج وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۲۰ آذر) کمی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از ظهر یک شنبه تا صبح دوشنبه (۱۹ و ۲۰ آذر) وزش باد شدید گاهی خیلی شدید به‌ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان پیش‌بینی می‌شود.

در این وضعیت جوی احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه‌های موقت و سست مانند داربست‌ها و احتمال شکستن درختان کهنسال وجود دارد و اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و سست مانند داربست‌ها و پوشش گلخانه‌ها، احتیاط در انجام امور عمرانی و ساختمانی، عدم استقرار در مکان‌های مرتفع، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در کنار سازه‌های موقت و درختان توصیه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس