خانه وحشت تتلو و دخترانی که به «حرمسرای سلطان» می‌روند | دخترانی که برای ابراز ارادت دست به هر کاری می‌زند

روزنامه هم‌میهن می‌گوید: استرداد و بازداشت امیرحسین مقصودلو(تتلو)، نماد عصیان یک نسل است و باید بررسی کرد که او چطور از خواندن روی ناو ارتش به استرداد به عنوان مجرم رسید!

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه خود نوشت: این روزنامه ضمن طعنه و کنایه می‌نویسد: «تتلو می‌تواند فرصتی عالی برای اصولگرایان در فهم خودشان و تحولات نسل جدید جامعه باشد. حتماً تعجب خواهید کرد که چگونه؟ اگر در سال ۵۷ کسی می‌توانست تصور کند که افرادی تحت عنوان انقلاب برای جلب رای یا مخاطب، آویزان فردی چون تتلو می‌شوند، قطعاً رفتار دیگری در پیش می‌گرفت که در نقطه مقابل آن رفتار انقلابی‌اش بود و عطای چنین تحولی را به لقای آن می‌بخشید. برخی افراد هنوز متوجه اهمیت ابعاد متوسل شدن اصولگرایان به تتلو نشده‌اند. ولی جامعه ایران به مبارکی اصولگرایان حاکم از چنان ظرفیت تغییری برخوردار شده است که هنرمند رسمی و مطلوب‌شان تتلو می‌شود، در حالی ‌که همزمان چهره‌های خدوم، علمی، هنری و اخلاقی را در انزوا قرار می‌دادند. این استقبال از امیرحسین مقصودلو و آن تعاریف عجیب و غریبی که از او می‌کردند در تاریخ سیاسی این کشور باقی می‌ماند... تتلو فرصتی است برای اصولگرایان که رفتار و عمق بینش خود را بشناسند، چون تجربه مهمی برای آنان بود. اینکه برای رسیدن به قدرت به هر طناب پوسیده یا حتی پاره‌ای هم آویزان شدند و اوج تصور هنری آنان همین آقای تتلو بوده است. آقایان در حالی برای تتلو بزرگداشت می‌گذاشتند که همزمان شخصی مثل شجریان و در بستر بیماری را در انزوا قرار داده بودند.

تتلو از یک حیث دیگر هم فرصت است. او نمادی یا مرجعی برای نسلی از جوانان ایران شده بود که نه‌فقط خودشان بلکه پدران و مادران‌شان نیز تحت نظام آموزش‌وپرورش و رسانه‌ها و مقررات این جامعه بوده‌اند. نسل بزرگ‌تر این نسل نیز در این ساختار تربیت و بزرگ شده‌اند. بنابراین فرصت مغتنمی است که ارزیابی مناسبی از واقعیت این نسل جدید که به کلی با ارزش‌های رسمی بیگانه‌اند، انجام شود. بخشی از آنان را در اعتراضات سال گذشته دیدید. آوردن تتلو به ایران و حذف او از جامعه؛ واقعیت این نسل را تغییر نمی‌دهد، فقط شاید در چشم شما کمتر دیده شوند. محاکمه تتلو هیچ مشکلی از شما را حل نمی‌کند، نمی‌دانیم به چه قیمت و هزینه‌ای از ترکیه گرفته شده است، ولی او فرصت مناسبی برای شما فراهم کرد تا بدانید افراد زیادی هستند که حاضرند با هزینه‌های گزاف برای دیدن او یا کنسرت‌های آنچنانی وی به ترکیه بروند. هیچ‌کس جز تتلو نمی‌توانست چنین واقعیتی را به این عریانی و حتی بدون تتو به شما نشان دهد».

هم‌میهن همچنین نوشته است: «امیرحسین مقصودلو با کسب مجوز از مسئولان عالی‌رتبه توانست روی ناو نظامی منتسب به ارتش، قطعه‌ای را بخواند و از قدرت نظامی ایران تمجید کند. در ادامه نیز در ایام انتخابات ۱۳۹۶ به دیدار ابراهیم رئیسی رفت و از ارادتش به چهره‌های سیاسی و مذهبی گفت؛ اما باز هم مجوز نگرفت... بعد از مهاجرت تتلو، حواشی بسیاری از سوی او در اینستاگرام شکل می‌گرفت تا جایی که پلتفرم اینستاگرام اعلام کرد، تتلو به دلیل اشاعه فحشا و رفتارهای غیراخلاقی، دیگر با نام خودش اجازه ندارد».

باید به روزنامه هم‌میهن یادآور شد، جمهوری اسلامی اگر یک یا دوبار به تتلو فرصت خواندن روی عرشه یک ناو یا ملاقات در سال ۱۳۹۶ با آقای رئیسی را داده، هزاران برابر این فرصت‌ها را سیاسیون چپ‌نما و بعدا مدعی اصلاحات و اعتدال، و همچنین خوانندگانی مانند شجریان داده است. همین آقای کرباسچی مدیرمسئول هم‌میهن، زمانی استاندار اصفهان و شهردار تهران بوده و بعدا به جرم فساد بازداشت و محاکمه و محکوم شده است. یا دیگرانی از همین طیف که تا پست‌های وزارت و نمایندگی و معاونت ریاست‌جمهوری و خود ریاست‌جمهوری و نخست‌وزیری رسیده‌اند و بعدها انحراف و فسادشان عیان شده است. آیا این تقصیر نظام و انقلاب است که به افراد مختلف مجال خدمت به کشور- در هر مقیاس کوچک و بزرگی- و یا توبه و اصلاح رفتار خود می‌دهد، یا تقصیر کسانی که مسیر انحراف و فساد را ترجیح دادند؟ جمهوری اسلامی با تتلو همان‌گونه رفتار کرده و بعد از این به نوعی دیگر رفتار خواهد کرد که با مدعیان عدالت‌خواهی و اصلاح‌طلبی و اصولگرایی رفتار کرده است. مجال خدمت به کشور و احیانا توبه و جبران لغزش‌ها در صورت خطا برای همه فراهم است؛ اما آنجا که کار به ارتکاب جرم و خیانت رسید، پای محاکمه و مجازات به میان می‌آید.

ثانیا نویسنده هم‌میهن از شدت هیجان برای عقده‌گشایی علیه نظام، دقت نکرده که از یک‌سو حکم به سقوط و انحطاط تتلو می‌دهد و از سوی دیگر، او را نماینده عصیان یک نسل معرفی می‌نماید. اگر ادعای نمایندگی یک نسل عصیانگر توسط تتلو درست باشد که نیست، طبعا این برای یک روزنامه اپوزیسیون هم جبهگی درست می‌کند؛ یعنی تتلو و حامیانش همان‌جا ایستاده‌اند که گردانندگان هم‌میهن. بنابراین اگر تتلو انسان سقوط کرده و منحطی است، همان‌جا افتاده که گردانندگان هم‌میهن ایستاده‌اند. در این صورت هم‌میهن حاضر شده برای عقده‌گشایی علیه نظام، خود را و نسل مورد اشاره را در نقطه سقوط و انحطاط جانمایی کند. تنها فرق تتلو و این طیف، در شدت نفاق این طیف است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • سید ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  30 12
  اصلاح طلبان تهوع آور به خصوص جناح امثال کرباسچی و مرعشی و عبدی و تاجزاده و دیگرانی از این دست در موضع گیری های خود نسبت به نظام، گویی صدای صهیونی ها و یانکی ها و انگلیسی ها هستند! بلکه کمی هم فراتر!!!!!!
 • بختیاری ۰۸:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  19 8
  منافقین وطنفروش خائن چون رسوا شدن و در نظر ملت اعتباری ندارند مثل یک مغروق برای خودنمایی و اثبات خائن بودن به اربابان آنطرفی به هر خاشاکی چنگ میزنند./// لعنت به ملکه گور به گور شده و جورج سورس و همه کاسه لیسان و خاک بر سران اَبلهش،/// این حضرات جز خیانت و خرابکاری در کارنامه ندارند و اینهمه وقیح هستند واقعا خدا دید که شاخ به این نوکران غرب وحشی نداد.!
 • حمید ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  16 12
  لعنت بر سران و پادو های اصلاحات که در هر زمینه ایی وجدان را فراموش کرده اند و پیاده نظام دشمن هستند
 • مصطفی ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  12 8
  متاسفانه این یک اپیدمیه که وقتی کسی تشتش از بوم افتاد می خواهد اصل نظام را زیر سوال ببرد. اگر بزرگان خطا کار و با نیان وضع موجود بی چون و چرا محاکمه می شدن و محکوم این روز ها رو شاهد نبودیم. تا رویه مملکت اینه نتیجه هم همینه. یادت نره مشرق که النّاسُ عَلي دينِ مُلُوكِهِمْ اینو بزرگ بزن سر دفتر کارت که همه چرا های مغزت رو بهش دایورت کنی
 • ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  7 7
  بهمن 88 سازمانهای نظرسنجی امریکا صحت نتیجه انتخابات 88 را تایید کردند اگر مردم خبر دار میشدن این جماعت این قدر پر رو نمی شدند
  • نادر ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
   3 5
   خیلی جالبه هر وقت‌نظرات آمریکا بنفعتون باشه مطلب صحیحه اما وگر بنفعتون نباشه از کفر ابلیس بدتره .این‌یعنی منافقانه برخورد کردند.
  • ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
   0 1
   الان هم منابع اطلاعاتی آمریکا غلطهای زیادی میکنن باید باور کرد.چرا نمیخوایم به خودمون اعتماد کنیم و بگیم خودمون تاییدش کردیم.ظاهرا تو خودت بیشتر از اونها دلشیفته غرب هستی.
  • بهزاد ۱۵:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
   0 0
   اگه احزاب مهم نماینده سر صندوقها داشته باشن و مجموع نتایج اعلامی وزارت کشور و گزارش احزاب منطبق باشه مشروعیت انتخابات تایید میشه. کار خیلی راحتیه و نمی دانیم عناد شما بخاطر چیه
 • ۰۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  9 32
  وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد ارتش عالم نتواند که جوابم دهد از اشک به هر چهره روان چشمه آب است گل نیست ولی شهر پر از عطر گلاب است سوزانده اگر حادثه پروانه ما را لرزانده اگر بار غمی شانه ما را در فطرت یاران علی دوست بدی نیست جز خون شجاعانه حجر ابن عدی نیست از مرگ چه باکیست در این راه حسینی از مرگ نترسیم که فرمود خمینی ما را بکشید ای دلتان زار تر از پیش بیدار شود ملت و بیدار تر از پیش وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد ارتش عالم نتواند که جوابم دهد باید که در این حادثه توبیخ شود خصم درسی بدهیم عبرت تاریخ شود خصم ای شبزدگان از صف خورشید بترسید از سایه خود نیز بترسید بترسید این راه که بی ره رو دگر نیست بدانید دوران بزن در رو دگر نیست بدانید گر فکر پناهید به دنبال سرابید در کل جهان منطقه امن نیابید هر گوشه این خاک کنون حادثه خیز است چون از سوی ما هر چه گزینه روی میز است وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد ارتش عالم نتواند که جوابم دهد چون لشکر مختار همه منتقمانیم ایرانی پر جاذبه مانند کیانیم برخیز و برو خصم که بغداد خراب است چون لشکری از منتقمان پا به رکاب است تهدید شدی خصم برو از چه نشستی در راه سلیمانی ما نیست شکستی حق داری اگر خصم که از ما بهراسی در حمله ما راه فراری نشناسی امداد خدا طبق شواهد شده حتمی پیروزی مردان مجاهد شده حتمی از خون سلیمانی سردار به زودی برچیده شود دولت خون خوار سعودی دیدیم اگر چه همه بی دینی شان را بر خاک بمالیم همه بینی شان را وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد ارتش عالم نتواند که جوابم دهد دشمن بهراسد صف مردان سپاه است چون کاخ سفید آینه روز سیاه است هر چند که دشمن پی احیای کجی هاست این خاک پر از غیرت محسنن حججی هاست جانم به فراوانی این کشور سلمان عشاق سلیمانی این کشور سلمان ای دشمن ما خط و نشان کم بکش امروز تو مرد عمل نیستی این شعله بیفروز دستی به بدن هست در این صحنه پیکار حاشا که بیفتد علم از دست علمدار حیف است که او در دل بستر بدهد جان باید که چونان مالک اشتر بدهد جان از دیده سردار گل صاعقه سر زد یک لنگه کفششد به سر خصم بیاَرزد وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد ارتش عالم نتواند که جوابم دهد آن چکمه که بر سینه دشمن بفشاریم در گام دوم بر گلوی خصم بذاریم هیهات که پیروز شود دشمن اسلام در جبهه بحرین و عراق و یمن و شام ای دشمن قدار ببین غرق تلاشیم تا منتقم لحظه ب
 • ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  0 0
  تغییر رفتار افراد بستگی ب خود و اطرافیان آنها دارد. سرزنش مسئولینی که درصدد الگو سازی جوانان برای بهتر کردن جامعه بوده اما نتیجه نداده، نیت خوب آنها را شیطانی نمی‌کند. افرادی مثل تتلو با استعداد و بیش فعال می‌خواهند دیده شوند و ب طرف مواد مخدر میروند. خیلی از هالیودی ها از همین طریق جان خود را از دست داده اند. سوء استفاده از این موارد چیزی ب ارزش شما اضافه نمی‌کند.
 • یزدان ۱۱:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  4 6
  خیلی روشن و دقیق گفته چرا شماها با واقعیت و حقیقت مشکل دارید نمیدونم
  • ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
   1 0
   با توله بی بی زر زد
 • نادر ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  4 12
  دروغ نگفته بیخود جارو جنجال نکنید ....این حرفها دیگه خریدار نداره
 • ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  3 1
  زنده باشی سردار اهل قلم جناب شریعتمداری
 • رضا ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  1 0
  عجب نویسنده فهیمی ! هم موضوع رو خوب حلاجی و هضم کرده و هم با منطق و استدلال

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس