خدمات بیمه سلامت برای افراد دارای معلولیت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: ۴۲۰۰ مرکز توانبخشی با بیمه سلامت قرارداد دارند و معلولان می‌توانند با مراجعه به این مراکز با تعرفه بیمه‌ای در بخش خصوصی و دولتی خدمات بگیرند.

به گزارش مشرق، محمدمهدی ناصحی اظهار داشت: به افراد دارای معلولیت در دولت سیزدهم توجه ویژه می‌شود و ما خدمات مورد نیاز این افراد را در سامانه‌های خود قرار داده ایم تا بتوانند اطلاعات کافی از مراکز ارائه دهنده خدمات و سطح پوشش بیمه‌ای آن داشته باشند.

وی گفت: تا کنون بیش از ۷۲۳ هزار نفر از معلولان کشور در سامانه‌های بیمه سلامت نشان دار و ثبت شده اند که این افراد می‌توانند از خدمات توانبخشی در رشته‌های مختلف با ۵۹ کد خدمتی، خدمات درمانی دریافت کنند.

ناصحی با بیان اینکه این مراکز شامل بخش دولتی و خصوصی می‌شود، ادامه داد: در بخش غیر دولتی با پوشش ۷۰ درصدی بر اساس نوع مالکیت و در بخش دولتی نیز به همین صورت با ۹۰ درصد پوشش بیمه‌ای در بخش بستری و ۷۰ درصد پوشش در بخش سرپایی می‌توانند خدمات دریافت کنند.

بر اساس این گزارش، ۵۹ کد خدمت توانبخشی شامل ۱۴ کد خدمتی در حوزه ارتوپدی فنی، ۶ کد خدمتی در حوزه کار درمانی، ۹ کد خدمتی در حوزه شنوایی شنایی، ۶ کد خدمت در حوزه فیزیوتراپی، ۱۱ کد خدمتی در بخش گفتاردرمانی، ۶ کد خدمتی توانبخشی قابل ارائه توسط پزشکان و ۷ کد خدمتی در حوزه بینایی سنجی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • عبدالله ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
    0 0
    حرف مفت زیاده؛ دریغ از یک ذرّه‌ عمل. چرا برای خرید کالای نه-چندان مفید/ ضروری وام فراوان هست امّا من نوعی بسیار کم‌شنوا فقط بجرم کالای ایرانی نبودن، از داشتن سمعک محروم بمانم؟ مشابه ایرانی هم ندارد وسیله‌ای که تووی جیب جا میشه ولیک هم‌قیمت خودرو است. و السلام

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس