به گزارش مشرق، کانال کرامت و بصیرت در ایتا نوشت:

چرا صهیونیست ها بر روی ترور رهبران حماس متمرکز شده اند؟

یکی از بحث هایی که مقامات صهیونیست به صورت علنی عنوان کرده اند، ترور رهبران حماس است که نتانیاهو نیز به آن اذعان کرد. در این رابطه ذکر نکاتی قابل تامل است:

۱. در کتاب "برخیز و تو اول بکش" که به تاریخ ترورهای اسرائیل اشاره دارد، اصلی در میان صهیونیست ها وجود دارد که برگرفته از تلمود است و آن این است که اگر کسی برای کشتن شما آمده، برخیز و اول تو او را بکش. براساس این اصل صهیونیست ها معتقدند که قبل از وقوع تهدید باید عامل تهدید را از بین برد. در عملیات طوفان الاقصی این اصل زیر سوال رفت و اکنون صهیونیست ها معتقدند که در جهت جلوگیری از اقدامات مشابه عملیات طوفان الاقصی باید رهبران و مجریان این عملیات را ترور کرد که در این میان تمرکز بر روی یحیی السنوار است.

۲. اصل دیگری که صهیونیست ها به آن اعتقاد دارند این است که باید بین بدنه و راس در یک سازمان جدایی ایجاد کرد و در این اصل جداکردن راس از بدنه مهمتر است. زیرا در صورت جدایی راس، بدنه به هرسمتی حرکت خواهد کرد و با این اقدام یک نوع بی برنامگی و عدم راهبرد برای آن سازمان یا جنبش ایجاد خواهد شد. این راهبرد را دوسال پیش در رابطه با ترور فرماندهان جهاد اسلامی اجرا کردند.

۳. در رابطه با حماس اکنون یک درهم پیوستگی بین رهبران خارج از فلسطین و داخل فلسطین وجود دارد و به همین دلیل است که صهیونیست ها رویکرد خود را بر ترور فرماندهان حماس در داخل و خارج از فلسطین قرار داده اند.

۴. رهبران حماس و به ویژه یحیی السنوار از نظر راهبردی و رویکردی برای صهیونیست ها همواره یک تهدید شناخته می شوند. زیرا خود سنوار استراتژی اصلی جنگی خود و حماس را مبتنی بر عملیات در عمق سرزمین های اشغالی می داند و به همین علت است که صهیونیست ها بر روی وی تمرکز خاصی انجام داده اند. زیرا اذعان کرده اند در صورت عدم حذف وی باید در آینده منتظر اقدامات جدیدتری از سوی حماس بود.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 0
  به ماچه
 • ۰۰:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  0 0
  برا احساس پیروزی
 • ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  0 1
  صهیون ها برای کدام آینده برنامه ریزی میکنند ؟ آینده ای در کار نیست شما محکوم به نابودی هستید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس