سردار سلامی

فرمانده کل سپاه آنچه امروز بیشترین عامل حفظ جنگ در غزه است را نیاز شخصی نتانیاهو خواند و تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در نهایت قادر به اداره یک جنگ طولانی مدت نخواهد بود.

به گزارش مشرق، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار سرلشکر حسین سلامی بعدازظهر امروز (چهارشنبه) ۱۵ آذر ماه در نشست «بسیج جهانی اسلام - مقاومت، رمز پیروزی» که به میزبانی وزیر امور خارجه حسین امیرعبداللهیان در محل وزارت امور خارجه برگزار شد، طی سخنانی گفت: خدا را شکرگزارم که امروز در جمع فرماندهان و افسران عالیرتبه عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی کشور و یا شاید به تعبیر جامع‌تر آن زنان و مردان عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی انقلاب اسلامی افتخار و توفیق حضور پیدا کردم.

سردار سلامی خطاب با حاضران افزود: درگیر مسائل میدانی دیپلماسی کشور به خصوص در محیط تحولات جدید منطقه و جهان هستید، ولی این نکات شاید برای تقریب بیشتر اذهان و پیدا کردن عزم و اراده‌ای در سطح ظرفیت‌های مورد نیاز انقلاب اسلامی در صحنه سیاست خارجی بتواند موثر واقع شود.

* بسیج عظیم‌ترین قدرت دفاعی پایان ناپذیر دنیا

فرمانده کل سپاه به موضوع بسیج پرداخت و گفت: بسیج ما آنگونه که آن را هم در میدان می‌شناسیم، عظیم‌ترین قدرت دفاعی پایان ناپذیر دنیاست.

وی خاطرنشان کرد: ارتش‌های بزرگ وقتی عمل می‌کنند در ابتدای عمل بیشتری شعاع تاثیر را دارند و وقتی زمان عبور می‌کند، منحنی قدرت آنها نسبت به زمان، منحنی نزولی است. گاهی با شیبی تند و گاهی با شیبی آهسته. این بدان دلیل است که استعداد و ظرفیت ارتش‌های کلاسیک معین است و به تدریج در طول زمان با تخلیه انرژی مواجه می‌شوند.

سردار سلامی ادامه داد: اما بسیج برعکس همه این نیروهای نظامی، نیرویی است که بی انتهاست و پایان ندارد و قدرت جابه‌جایی سریع دارد و رویش‌های آن در جنگ از ریزش‌های آن همیشه بیشتر است. وقتی زمان پیش می‌رود این قدرت تصاعد پیدا می‌کند، چون متکی بر منطق جهاد و شهادت است. هر جوانی که در جنگ بر زمین می‌افتد، تعداد بیشتری جوان پرچم را گرفته و راه را ادامه می‌دهند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: در عملیات رمضان ما روی خاکریز خودمان بودیم و بچه‌های بسیجی با آرپیچی جلو می‌رفتند و از نزدیک تانک‌ها را می‌زدند و وقتی مجروح می‌شدند، تعداد دیگری برای انتقال مجروحان می‌رفتند و این جریان ادامه داشت و هیچ وقت هیچ کس در آن صحنه از گلوله نترسید. این طبیعت بسیج است.

وی با اشاره به جنگ هشت ساله تحمیلی خاطرنشان کرد: ارتش بعث عراق در آن جنگ متکی به حمایت همه جانبه بود.

سردار سلامی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: وقتی آمریکایی‌ها به عراق حمله کردند من در صفحه خبری سی.ان.ان دیدم که یک افسر آمریکایی مجروح شده بود و او را با برانکارد می‌بردند و می‌گفت بگذارید من زنده بمانم. من آن را با بچه‌های خودمان مقایسه می‌کردم که شهادت رویایی‌ترین آرزوی آنها در زندگی است. یک جریان قوی در جوان‌های ما وجود دارد و نه فقط نسلی که در دفاع مقدس بودند و الان چهره‌های محاسن سفید شده‌ای مثل بنده هستند، جوانان امروزی که به ما مراجعه می‌کنند حتی برای دفاع از حرم در فواصل دور اعلام آمادگی می‌کنند.

وی اضافه کرد: این نیرو (بسیج) برای دفاع از ارزش‌های اسلام مرز نمی‌شناسد. آنها برای دفاع از آبرو و ارزش‌های اسلامی بار سفر می‌برند.

* بسیج همچنان وجود دارد

سرلشکر سلامی خطاب به دیپلمات‌های وزارت امور خارجه بیان کرد: سیاست بدون مضمون قدرت نقش آفرین نیست. ما صاحب قدرتی هستیم که کمتر جایی در جهان این قدرت وجود دارد. وجود این قدرت یک موضوع است و شعاع تاثیر آن موضوع دیگری است و تا آنجایی که این قدرت دارای شعاع تاثیر است، ما در آنجا صاحب نقش هستیم و می‌توانیم تعیین کننده باشیم. بسیج همچنان وجود دارد و من به عنوان خادم بچه‌ها آنها را در کرونا دیدم. جایی که مردم متوفیان خود را نمی‌توانستند غسل داده و دفن کنند این بچه‌ها بدون هیچ هراسی و در اوج فداکاری و ایثار اموات مومنان را غسل می‌دادند و کفن کرده و به خاک می‌سپردند.

وی افزود: در فقرزدایی و محرومیت زدایی و در سیل و زلزله شاهد تلاش‌های بسیجیان بودم. این نیرو همه جا منتشر است و وقتی چنین عظمتی را در اختیار داریم از هیچ چیزی واهمه نداریم.

* در درون ما هیچ آثار نگرانی از جنگ نیست و هیچ کس نمی‌ترسد

سردار سلامی گفت: در محیط پیرامون ما ظرفیت بروز جنگ بالاست و ظرف ۴۵ سال گذشته هر آنچه جنگ بوده به جز جنگ‌های بالکان و اوکراین، همه جنگ‌ها در این منطقه بوده است. ولی در درون ما هیچ آثار نگرانی از جنگ نیست و هیچ کس نمی‌ترسد. اسرائیل فلسطین را بمباران می‌کند و آمریکایی‌ها تهدید می‌کنند. در شمال ما جنگ یک پدیده قوی همیشه هست و در شرق ما وجود داشت. ناوهای هواپیمابر به منطقه اعزام می‌شوند و این‌ها نماد قدرت یک امپراتوری هستند که در آب‌های جهان سرگردان هستند و به عنوان ابزارهای نفوذ و سیطره سیاسی عمل می‌کنند، ولی زمانی به ایران می‌رسند خاصیت سیاسی خود را از دست می‌دهند و مجبورند تاثیر بپذیرند. همانطور که وزیر دفاع آمریکا چند سال پیش گفت به فلزات قراضه تبدیل می‌شوند.

وی گفت: دلیل اصلی آن قدرتی است که به فضل الهی شکل گرفته و در حال عمل کردن است.

سردار سلامی بیان کرد: به فضل الهی تحول جالبی در جهان رخ داده که ممکن است در کوتاه مدت قابل رویت نباشد، ولی آثار بلندمدت آن حتما روشن خواهد شد و آن این است که انقلاب اسلامی وقتی از مرزها عبور کرد و سازه‌هایی از قدرت شکل گرفت و این سازه‌ها به هم گره خورد و جغرافیایی از مقاومت را شکل داد و جبهه مقاومت ایجاد شد، دشمنان ما مجبور شدند از پناهگاه‌های راهبردی خارج شوند و دشمنان مجبور شدند مستقیما وارد گسترش نظامی شوند. ولی این گسترش آنقدر وسیع شده که خود آنها دچار پدیده گسترش بیش از حد شدند.

* ترجیحات سیاسی دولت‌ها با نظام سلطه متفاوت شده است

وی ادامه داد: الان آمریکایی‌ها در میدان تاکتیک هم تحت تاثیرند و به پایگاه‌های آنها هم حمله می‌شود. مثل کشتی که انصارالله یمن تصرف کرد، یک پیامد راهبردی وسیعی داشت و نشان می‌داد در این منطقه معادله جدیدی حاکم می‌شود و نشان می‌دهد این قدرت توانایی خود را براساس ایمن سازی براساس محدودیت‌های خود از دست می‌دهد و این قدرت‌ها کم کم ناکارآمد می‌شوند. هر چه تهدید می‌کنند کسی نمی‌ترسد.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: ترجیحات سیاسی دولت‌ها با نظام سلطه متفاوت شده است و متحدان قدیمی هم با ترجیحات سیاسی آنها کار نمی‌کنند. ائتلاف‌های سخت که یک روز در یک جنگ ماه‌ها در کنار هم می‌جنگیدند، دیگر قابل شکل‌گیری نیست و این به دلیل فرسایش همه قوای آنهاست، از جمله قدرت نظامی، سیاسی و توان فرهنگی آنها.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: با اینکه هالیوود قوی‌ترین پایانه فرهنگی جهان است برای شکل دادن به فرهنگ جهانی ولی نمی‌توانند جوانان مسلمان را از جهاد دور کنند.

فرمانده کل سپاه به وضعیت غزه اشاره کرد و افزود: قصه غزه که پیش آمده موتور محرک جدیدی است که یک عزم جهادی در همه سرزمین‌های اسلامی و حتی فراتر از اسلام شکل بگیرد. شاید مهمترین اتفاق این است که واقعیت این قدرت‌ها نسبت به آنچه در فضای عملیات روانی ترویج می‌کنند تفاوت و تمایز را نشان می‌دهد. شما همیشه آمریکا با با چند مفهوم که ترویج می‌کند می‌شناسید دموکراسی، آزادی، حقوق بشر، امنیت و رفاه، پنج عصری است که آمریکا می‌خواهد خود را با آن به جهان معرفی کند، ولی آنچه امروز از شخصیت سیاسی آمریکا همه دنیا به چشم می‌بیند این است که این قتل عام را در غزه صورت می‌دهند.بی‌شرمانه این را دفاع مشروع توصیف کنند و جهان این را می‌بیند.

وی گفت: هیچ فصل مشترکی بین افکار عمومی در جهان و این مفاهیم که به عنوان ارزش‌های آمریکا مطرح می‌شود، وجود ندارد. آمریکا امروز در نزد افکار عمومی همه عالم حتی در نزدیک‌ترین نقطه به هیأت حاکمه آمریکا این اعتراض و نفرت نسبت به سیاست‌ها و مقامات آمریکا وجود دارد و آمریکا در حال منزوی شدن، حداقل در نزد افکار عمومی است.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: منطق انقلاب ما و ارزش‌های انقلاب ما و آگاهی بخشی‌های انقلاب ما منتقل شده است. آنچه را ما می‌گفتیم امروز مصداق پیدا کردند. اگر ما از آمریکا به عنوان جنایتکار جنگی حرف می‌زدیم، نمی‌پذیرفتند. ولی امروز هیچکس نمی‌تواند بگوید حرفی که ایران درباره آمریکا می‌زد که این شیطان بزرگ است، همه متوجه می‌شوند یک واقعیت است. اینکه آمریکا برای اینکه مسائل خودش را حل کند می‌خواهد همه کشورها را قربانی کند،‌ یک واقعیت است. اینکه اینها اشغالگرند و هیچ جامعه‌ای برای آنها ارزش حیات ندارد و وقتی در تنگنا قرار می‌گیرند حاضرند همه دنیا را فدای اهداف خود کنند.

وی با اشاره به اوضاع کنونی در جهان بیان کرد: این فضا به دیپلماسی ما این امکان را می‌دهد که کشورها و ملت‌ها شنوای حرف ما باشند و عرصه برای دیپلماسی عمومی ما فراهم شده است. البته عملکرد دستگاه دیپلماسی ما ستایش برانگیز است. از اینکه سیاست خارجی ما ظرفیت انقلابی خوبی از خود نشان داده و ان‌شاءالله در سطح یک انقلاب شکوهمند تحرکات دیپلماتیک قوی صورت می‌دهد. ما به افکار عمومی جهان دوخته و ادغام شده‌ایم.

سردار سلامی با اشاره به وضعیت کنونی در غزه خاطرنشان کرد: ما ملت با عاطفه و احساس هستیم و مهربانی برای ما خیلی مهم است. همیشه به مظلوم اهمیت می‌دادیم و شهد شیرین دفاع از مظلوم از عاشوار در ما نهادینه شده و هر روز رشد می‌کند. آنچه اتفاق می‌افتد، یک انتحار و خودکشی برای جریانی است که امروز این جنایت‌ها را در غزه انجام می‌دهد. این هم دلایل اعتقادی دارد و به دلایل اعتقادی حتما این جبهه باطل فروخواهد پاشید. روزی فراخواهد رسید، مجبور می‌شوند خودشان خانه‌هایشان را به دست خودشان و خیلی به دست مومنان خراب کنند.

فرمانده کل سپاه گفت: حتی با منطق نظامی و سیاسی که به این صحنه نگاه می‌کنیم می‌بینیم رژیم صهیونیستی در نهایت قادر به اداره یک جنگ طولانی مدت نخواهد بود. یک حادثه کوچک وقتی در سرزمین بزرگ رخ می‌دهد، پیامدهای آن ماه‌ها در افکار عمومی باقی می‌ماند. این جغرافیا به گونه‌ای است که هر شکست می‌تواند آخرین شکست باشد.

وی به اوضاع جاری در سرزمین‌های اشغالی اشاره و خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد مشاغل از بین رفته است و روزانه ۲۶۰ میلیون دلار هزینه این جنگ برای رژیم صهیونیستی است. آنچه امروز بیشترین عامل حفظ جنگ است نیاز شخصی نخست‌وزیر این رژیم است. هیچ نمایشی ضعیف‌تر و تحقیرآمیزتر از نمایش اسرائیل در مقابل طوفان الاقصی نیست.

سردار سلامی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی اظهار داشت: ۱۵۰۰ نفر آدم را از میان حسگرهای الکترونیکی و سیستم‌های شنود و بالن‌ها و ... عبور دادند و عملا متوجه نشدند. از بین رفتن اعتبار یک سیستم امنیتی بزرگ‌ترین عامل فروپاشی یک نظام است.

* کسر کوچکی از ظرفیت‌های مقاومت فعال شده

وی درباره پیش‌بینی این جنگ اظهار داشت: صهیونیست ها و آمریکایی‌ها عقلانی عمل نمی‌کنند. نسل‌های آینده فلسطین آموختند باید با چه کسی بجنگند و حتما سلاح در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. رژیم صهیونیستی بیش از این قوی نخواهد شد و دشمنان آن قوی خواهند شد و سرانجام پیروزی با مظلومان فلسطینی خواهد بود. کسر کوچکی از ظرفیت‌های مقاومت فعال شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه عزیزان در وزارت خارجه در این دو ماه واقعا زحمت کشیدند، خطاب به وزیر خارجه، مدیران و دیپلمات‌های وزارت خارجه اظهار داشت: شما بسیار قدرتمند هستید. دشمنان ما شاید از یک جهت بهتر می‌دانند که قدرت ما چقدر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 38
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  7 6
  بسیج نیروی دفاعی خواهدبود مثل بقیه کشورها درکنارارتش
 • ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  7 6
  بنظرشما ماقدرتی درترازروسیه وهند واسراییل هستیم
  • ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   19 3
   این چه حرفیه مامیتونیم ظرف ده دقیقه کرملین وکاخ سفید وپکن روفتح کنیم
  • ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   4 10
   منظور شما از «اسراییل» همان رژیم آپارتاید کودک کشی است که با آنهمه سلاح پیشرفته و مهمات بی انتها، بعد از دو ماه جنگ(بخوانید جنایت جنگی) در غزه هیچ دستاوردی جز قتل عام غیر نظامیان و ویرانی تاسیسات غیر نظامی نداشته است؟
  • ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   3 7
   درود بر رزمندگان اسلام    سلام بر شهيدان   مرگ بر آمريكا  مرگ بر انگليس   مرگ بر منافقين و كفار   مرگ بر اسرائيل"
  • ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   3 6
   اینها به جز اتم چی دارن نیرو هوایشون داخل این همه پدافند دوام نمیاره میمونه اون توپخانه های ماهواره ایشون که مثل پهباد برا ایران میومنه اما در برابر ایمان رزمندگان مسلمان آنها در حد یکصدمش هم نیستند
 • ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  12 11
  بجای اینکه یمنیهای... مبارز را به جان امریکا غول بیاندازیم-بهتره به جان گاوهای شیرده بیاندازیم وتا حاکمیت کشورهای عربی نفتی وگازی دست دلقکهای عرب امریکا است اب درهاوان کوبیدن هست-باید به امریکا ،روسیه وچین بگوئیم-اگر حاکمیت(عربستان،قطر،دوبی،کویت وکشورهای نفتی گازی عرب)رابه یمن،حشدالشعبی،انصارلله... تحویل دهند یا بگذارندیمنیها...این کشورهاراتصاحب کنند-ما کاری به کشنیهای نفتی... درخلیج فارس ودریای سرخ...نداریم-یااینکه یمنیها...خودشان این کشورهای عربی راتصاحب میکنند وانوقت هست که باید التماس کنند تا نفت وگازبهشان بدهیم
  • ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   3 3
   نه دیگه
 • ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  9 5
  میخوای ایران بشه مرکزجولان قدرتهاومرکزپرتاب طرف ایران موشکای ضدبتنشون روندیدی چجوری بتن پاره میکرد میخوای بجنگی با نیروی قدس بروازایران بیرون
  • ۱۸:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   1 12
   شما پاره شدن سنگرهای آنها هم را در عین الاسد هم دیده اید؟
 • فرنود ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  24 5
  میترسیم ازجنگ میفهمی من دبیرستونی میترسم نمیخوام بمیرم
  • ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   17 6
   ترسو برو تو یه دک دخالت دور افتاده سنگر بگیر نمیری
  • ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   1 5
   دادش ترس نداره جنگ مثل یک فضای بازهست که آتش بازی میکنند منتها دراون خون وخونریزیه نکشی میکشندت .همین اتفاقا سرگرمی خوبی هم هست حوصله ات سر نمیره 🤣🤣🤣
  • ۲۳:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   1 0
   بخدا علی الرغم سروصداهای زیادجنگ کردن هنرمیخواهد خصوصا زمانیکه دشمن را زیرنظروضربه فنی کنید
 • ۱۷:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  3 27
  آمریکائیها باید تاحالا فهمیده باشند وقتی یک سردار سپاه غرش میکنند یعنی اماده باشند برای امثال موشکهای نقطه زن ابوغریب
  • ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   10 3
   یکی بما بگه شلیک موشکهای یمنی که ازخانواده موشکهای ایرانی است ارزیابی کرده اید که اصلا میرسند ،هدف زدند، رهگیری شدند خوب بعد چی شد
  • ۰۰:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   5 4
   بابا جنگ تمام شد رسیدند ته غزه خدا کمکشان کنه
  • ۰۵:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   10 2
   متاسفانه اینا غرش نیست
 • ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  5 7
  شایدنتوانستیم صدام را تسلیم ودستگیر کنیم-ولی تجربه۸سال جنگ تحمیلی،قطعا ازلحاظ نظامی۸برابر قویترشده ایم
  • ۲۱:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
   2 2
   صدام و توله هايش
 • ۱۹:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 4
  اولا خانم کبری اسوپار با اصلاحطلبها مصاحبه کرده تا کی بگیم هر مصاحبه شما ضد شماست و علیه تون با فلسفه و غیره ... و شلوغ بازی های که طرف مدرن نی تونه انجام بده علیه تون استفاده می کنه از روانشناسی و از فلسفه تا علوم دیگر سیاسی مدرن ازتون استفاده می کنه
 • ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  1 6
  وقتی دیپلمات‌ها شکست بخورند باید ژنرالها به میدان بیایند
 • ۱۹:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  6 3
  در وقایع اخیر همه مردم متوجه شدند
  • ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   1 1
   بله هشدارها،وحشتناک وازاین قبیل حرفهای نسنجیده را گفتند غزه کاملا اشغال شد و تونلها مملو ازآب دریا گفتند غزه اشغال بشه چه ها میکنیم دبیر کل سازمان ملل بعد از مردن سهراب ماده ۹۹ منشور را فعال کرد .سید حسن نصرالله گفت اشغال غزه خط قرمزماست ازقرمز رد شدند .ارتش لبنان مورد حمایت فرانسه وهشدار آمریکا وفرانسه به لبنان که درصورت ورود بجنگ رژیم اشغالی وارد جنگ با لبنان میشوند .وای چقدر پیچیده شد .پوتین ازامارات وعربستان دیدار میکند رئیسی به روسیه خواهد رفت چین سکوت محض اختیار کرده است .ترکیه چرت وپرت تحویل دنیا میدهد ازآنطرف معارضین سوری را برعلیه دولت سوریه تحریک بجنگ وآتش روزی میکند والی ماشا الله .دراین همه پیچ وخم ها صهیونیستها فرصت را غنیمت شمرده به قتل وعام کودکان غزه ادامه میدهند .
 • ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  2 4
  وقتی دیپلمات‌ها شکست بخورند باید ژنرالها به میدان بیایند تا ستمگر را نابود کنند این قانون خداوند است وان جهاد است که بر مومنان واجب است، سردار عزیز اسرائیل دیپلماسی نمی فهمد و فقط زبان زور را می فهمد، بیش از این دیگر تیغ دیپلماسی نمی برد و اگر ژنرال‌ها به میدان جهاد نروند و پشت به یهود یاغی کنند تیغ اسرائیل رگ گردن جهان اسلام ومسلمانان را خواهد زد و آن زمان دیگر دیر خواهد بود و سقوط خرمشهر ها را باید نظاره کنیم.
 • ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  3 4
  وقتی دیپلمات‌ها شکست بخورند باید ژنرالها به میدان بیایند تا ستمگر را نابود کنند
 • ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  12 3
  سردار خدا وکیلی بگم موضوعات منطقه ایی را یه مقدار جدیتر بررسی کنید
 • ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  2 3
  بنظر من سری موشکها باعناوین مختلف برای جاهایی خوبه که دربرابر هدفش پدافند دفاعی نباشه
 • ۲۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 9
  نبرد مَلازگِرد نبردی میان نیروهای امپراتوری ایران به فرماندهی آلپ ارسلان و نیروهای امپراتوری بیزانس به فرماندهی رومانوس دیوژن بود و ایرانیان بالاخره تفاله روم را شکست دادند.
  • ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   6 0
   روان پریشی درحرفهات مشخصه 🤣🤣
 • یزدان ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  7 4
  قرار بود اسراییلیارو به دریا بریزند
  • ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   3 0
   البته با کشتیهای ۵ ستاره بسمت اروپا خصوصا آلمان 🤣🤣
 • ۲۳:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  5 2
  نه
 • ایران ۰۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  0 5
  اگه اسرائیل حمله زیستی انجام بده نابودش می کنیم.
 • ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  10 2
  تحلیل بسه خدا وکیلی آنها نیاز به تسلیحات دارند از هرکجا که میدانند باید برایشان فراهم کنند نشان داد که اراده جنگیدن دارند اما دستشان خالی است بالاخره منشا تحولات متطقه خواهند شد .
  • ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
   0 1
   مگر کناره سواحل مصر و غزه بسته است از داخل آب به هر روش سلاح بفرستند ضد تانک پس ربات هوشمصنوعی برا چیه
 • ۱۶:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
  7 4
  این جنگ هیچ ربطی به من ایرانی نداره
  • ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
   0 3
   شما که سایبری موساد هستین اصلا ایرانی نیستین. به خاطر اسرائیلی هایی که چشن ایران کشی پوریم میگیرن هم که شده باید نابود شن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس