رئیس پیشین موساد: آزادی گروگان‌ها بهای هنگفتی دارد

رئیس پیشین سازمان جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی با تأکید بر ضرورت تعیین اولویت مشخص در جنگ غزه، اذعان کرد که آزادی اسرای رژیم از دست حماس، بهای هنگفتی خواهد داشت.

به گزارش مشرق، تامیر پاردو رئیس پیشین موساد در گفت‌وگو با شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اذعان کرد که «حماس با آتش‌بس موقت، کارت قدرتمندی به دست آورد» و تل‌آویو برای آزادی اسرایش از غزه، باید تاوان سنگینی بپردازد.

جنگ غزه که از پانزدهم مهرماه آغاز شده، از سوم تا دهم آذرماه شاهد یک وقفه بود و طی آن حماس و رژیم صهیونیستی توافق کردند که زنان و کودکان اسیر را تبادل کنند. طی این توافق در ازای هر اسیر صهیونیست، سه اسیر فلسطینی آزاد شد.

پاردو در این مصاحبه که یکشنبه‌شب انجام شد، گفت: «روزهای اول که در این استودیو [کانال ۱۲] نشستم، گفتم که آزادکردن گروگانها اولویت پنجم هم نیست اما رسانه‌ها و خانواده ربوده‌شدگان و مردم فشار بر دولت را بیشتر کردند و آن را در رأس اولویتها قرار دادند... هر چه به تبادل نزدیکتر شویم [آن را در اولویت قرار دهیم]، بهای آزادی، بیشتر می‌شود».

این مقام اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به تل آویو هشدار داد که نباید در آزادی اسرا کوتاهی کند. او گفت، «اگر ربوده‌شدگان را از دست بدهیم [کشته شوند]، اسرائیل چطور در آینده میخواهد انسجام خود را حفظ کند در حالی که همه میدانند شهروندانش در اسارت خواهند مرد؟». پاردو افزود: وقتی حماس دید که در آستانه آزادی ربوده‌شدگان، نفس مردم اسرائیل حبس می‌شود و کل حکومت هم نشسته و نگاه می‌کند، دریافت که چه نیرویی در اختیار دارد.

او با تأکید بر اینکه «تاوان آزادی ربوده شدگان بسیار هنگفت خواهد بود... و فکر نمیکنم این دولت توان دادن این تاوان را داشته باشد» افزود، «اسرائیل در این مرحله نیاز دارد بداند که اولویتش چیست. نابود کردن حماس یا بازگرداندن ربوده‌شدگان. این سوالی است که باید از خود بپرسیم. بعد از پاسخ آنگاه میتوانیم جنگ را هوشمندانه تر و موثرتر اداره کنیم».

رژیم صهیونیستی در عین حال که بر آزاد کردن اسرای خود نزد حماس تأکید می کند از سویی دیگر بر گسترده کردن دامنه جنگ با حماس نیز اصرار دارد. این رژیم از روز گذشته بدون کسب دستاوردی قابل ذکر در شمال نوار غزه، به سمت جنوب رفته و در حال توسعه درگیری زمینی در جنوب نوار غزه است.

همزمان با این اتفاقات، تظاهرات علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم ادامه دارد. معترضان اسرائیلی امروز دوشنبه در پنجاه و نهمین روز جنگ غزه، با برگزاری تظاهراتی جدید، بار دیگر خواستار برکناری او شدند و بر از سرگیری مذاکره برای آزادی اسرای صهیونیست، تأکید کردند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس