کد خبر 1551216
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹
بورس نمایه

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه با افزایش ۲۸ هزار و ۴۹۷ واحد همراه شد.

به گزارش مشرق، بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه آخرین روز کاری هفته با افزایش ۲۸ هزار و ۴۹۷ واحد معادل ۱.۴ درصد همراه شد و به رقم ۲ میلیون و ۶۰ هزار و ۳۷۷ واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با رشد ۸ هزار و ۵۸۰ واحد به رقم ۷۲۰ هزار و ۶۴۵ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۱۵۵ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۰.۲ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۴۱۲ هزار فقره معامله و به ارزش ۶ هزار و ۴۸۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز گذشته ۱.۴ درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن با افزایش ۱.۲۱ درصد همراه شدند.

شاخص آزاد شناور ۱.۴۹ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۱.۹۱ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰.۸۳ درصد رشد کرد.

نمادهای شاخص‌ساز امروز شامل فولاد مبارکه، سرمایه‌گذاری غدیر، ملی مس، بانک ملت ، مپنا، گسترش نفت و گاز پارسیان و بانک تجارت بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل در پایان معاملات امروز با ۱۹۵ واحد افزایش به رقم ۲۵ هزار و ۳۱۰ واحد رسید. ارزشظ بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۴۲۳ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس به بیش از ۴۰۷ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۵.۱ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۲۳۴ هزار معامله و به ارزش ۴ هزار و ۴۰۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس امروز ۰.۷۸ درصد افزایش یافتند این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۹۸ درصد رشد کردند، شاخص بازار اول فرابورس ۱.۶۶ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۴۶ درصد رشد کرد.

نمادهای ایران خودرو دیزل، مالی سپهر صادرات، بانک سامان، انتخاب الکترونیک، تجلی توسعه معادن و پتروشیمی مارون بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

رشد بیش از ۲۸هزار واحدی بورس +نقشه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس