دادستان کل آمریکا: در صورت دخالت بایدن در پرونده ترامپ استعفا خواهم داد

مریک گارلند، دادستان کل آمریکا گفت در صورتی که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در پرونده تحقیقات دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور دخالت کند، استعفا خواهد داد.

به گزارش مشرق، دادستان کل آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در عین حال اعلام کرد: "من مطمئن هستم که [مداخله بایدن] اتفاق نمی افتد، اگر لازم باشد، استعفا خواهم داد، اما هیچ دلیلی برای مداخله بایدن در این روند وجود ندارد."

وی همچنین گفت که درباره تحقیقات پیرامون رئیس جمهور سابق آمریکا با بایدن یا دولت او صحبت نمی کند و در عین حال افزود که رئیس جمهور فعلی آمریکا "هیچ وقت سعی نکرده در این تحقیقات دخالت کند."

دادستان کل آمریکا افزود که همه دادستان های وزارت دادگستری بی طرف هستند و اجازه نمی دهند ملاحظات حزبی بر تصمیمات آنها تأثیر بگذارد.

هفته گذشته، یک شبکه خبری آمریکا گزارش داد که ترامپ در اولین روزهای محاکمه خود در پرونده کلاهبرداری در نیویورک شرکت خواهد کرد.

لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، هفته گذشته اعلام کرد که ترامپ برای دریافت وام جهت ساخت یک زمین گلف در میامی و هتل‌ در واشنگتن و شیکاگو، ارزش دارایی‌های خود را بین ۸۱۲ تا ۲.۲ میلیارد دلار طی یک دهه افزایش داده است.

در حال حاضر، رئیس جمهور سابق آمریکا با دو کیفرخواست از جمله سوء استفاده از اسناد محرمانه در خانه اش در فلوریدا و تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ مواجه است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس