کد خبر 1529710
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۵
کاظم انبارلویی

آمریکا باید بفهمد دوران جهل، هرزگی و ستم گذشته است. ملت‌ها دنبال عقلانیت، معنویت و عدالت هستند. هیچ حادثه‌ای نمی‌تواند جلوی اراده ملت‌ها در رسیدن به این اهداف الهی را بگیرد.

به گزارش مشرق، محمدکاظم انبارلویی در یادداشتی تحت عنوان «ما آینده‌ایم!» نوشت:

۱- نطق رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل یک بیانیه مفصل درباره مسائلی که بشریت امروز با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، بود. بازخوانی سرفصل‌های قسمتی از نطق او خالی از لطف نیست.

- قدرت‌های کهنه در حال افول هستند. آن‌ها گذشته و ما آینده‌ایم.

- پروژه آمریکایی کردن جهان شکست‌خورده است.

- توجه به ارزش‌های الهی تضمین‌کننده آینده بشریت است.

- جهان در انتظار منجی است، عدالت جهانی خواهد شد.

- قرآن یک حقیقت است، آتش زدن، توهین و تحریف حریف آن نمی‌شود.

۲- جی رابرت اوپنهایمر پیش از رهبری پروژه منهتن ـ پروژه‌ای که منجر به ساخت اولین بمب اتم شد ـ در مقاله‌ای نوشت: «پرحجم‌ترین ستاره‌ها در نهایت باید به سیاه‌چاله تبدیل شوند. او معتقد بود یک ستاره به‌اندازه کافی بزرگ به‌طور گرانشی به‌طور نامحدود و در مدت‌زمان محدود فرومی‌ریزد».

با ظهور انقلاب اسلامی به رهبری امام دو ستاره بزرگ در سپهر سیاست جهان می‌درخشیدند. جهان روی دوشاخ گاو آمریکا و شوروی می‌چرخید. اما در مدت کوتاهی ستاره شرقی یعنی شوروی رو به افول گذاشت امام(ره) صدای خرد شدن استخوان‌های مارکسیسم را می‌شنید و به گورباچف هشدار داد دست از مبارزه بیهوده با خدا بردارند و به دامن اسلام برگردند و از دنبال‌روی از آمریکا خون‌خوار پرهیز کنند.

امروز جامعه شناسان، تاریخ‌دانان، روانشناسان و علمای علم سیاست مدام از شاخص‌های فروپاشی، فروماندگی و ازهم‌گسیختگی نظم جهانی با مهندسی آمریکا سخن می‌گویند برخی گام فراتر نهادند از جهان پسا آمریکا سخن می‌گویند.

ستاره بزرگ آمریکا بنا به تئوری جی رابرت اوپنهایمر در حال سقوط در سیاه چاله تاریخ است. فروریزی آن‌را دانشمندان نجوم هم می‌توانند پیش‌بینی کنند . غرب با نسل‌کشی و کشتار میلیون‌ها انسان بیگانه در قرن بیستم در دو جنگ جهانی به غروب خود نزدیک می‌شود این‌یک سرنوشت محتوم برای ستمگران و جفاکاران در حق‌وحقوق بشر است.

شاخص فلاکت در آمریکا نشان می‌دهد ۵۰ میلیون نفر در آمریکا گرسنه شب‌ها سر بر بالین می‌گذارند و سر پناهی ندارند. ۹۲ میلیون نفر ناتوان از تأمین هزینه دارو در این کشور وجود دارد. دولت آمریکا رکورددار بدهی در جهان است. از فضای دوقطبی سیاسی در این کشور تا مرز جنگ داخلی بوی باروت می‌آید.

آمریکائی‌ها پس از جنگ جهانی دوم یا آن‌همه خشونت و خونریزی و قتل‌عام‌ها ۳۲ جنگ علیه ده‌ها کشور راه انداخته‌اند هنوز دست روی ماشه هستند و امروز در دهانه آتش‌فشان جنگ اوکراین مشغول رقص مرگ می‌باشند.

۳- امروز در اندیشکده های سیاسی جهان بحث روی حکمرانی خوب است بحث این است که چه کسی صلاحیت حکمرانی دارد ؟ دانش حکمرانی چیست؟ انقلاب اسلامی خود را در امتداد خیزش تاریخی انبیاء الهی می‌داند. ولایت‌فقیه و مردم‌سالاری دولایه یک حقیقت هستند که به پرسش‌ها در مورد حکمرانی خوب پاسخ علمی و نظری و عملی دارد و جاذبه انقلاب اسلامی در جهان در نگاه اندیشمندان و روشنفکران حتی در نگاه مردم عادی دنیا به‌ویژه محرومان و مظلومان و ستمدیدگان همین حقیقت حکمرانی خوب است و حقیقت انقلاب را با جنگ سخت و نرم، تحریم، تهدید، تحریف و ... نمی‌توان نابود کرد و قرآن اساسنامه انقلاب اسلامی است و سنت پیامبر اعظم مرامنانه انقلاب و روش حکومت الهی در ایران اسلامی است.

همان‌طور که خداوند در قرآن تضمین کرده است قرآن را حفظ می‌کند.

إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَ إِنَّا لَهُ لَحافِظُونَ «سوره حجر آیه ۹» - انقلاب را به‌شرط پیروی ملت ایران و ملت‌های جهان از صراط الهی، حفظ خواهد کرد.

۴- جهان امروز تشنه حقایق الهی است . الحاد و شرک و کفر جهانی با ریل‌گذاری انقلاب اسلامی در معرض نابودی و فلاکت قرارگرفته است.

این سخن رئیسی که دو بار در مجمع عمومی سازمان ملل تکرار شد.

قدرت‌های کهنه در حال افول هستند. آن‌ها گذشته و ما آینده‌ایم یک واقعیت و حقیقت تاریخی است. با ۱۷ هزار دروغ نمی‌توان آن‌را پنهان کرد.

نوبت کهنه‌فروشان درگذشت

نو فروشانیم و این بازار ماست

آمریکا باید بفهمد دوران جهل، هرزگی و ستم گذشته است. ملت‌ها دنبال عقلانیت، معنویت و عدالت هستند. هیچ حادثه‌ای نمی‌تواند جلوی اراده ملت‌ها در رسیدن به این اهداف الهی را بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 19
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
  0 0
  اینده برای ایران وجودنداردبااین وضع انقلاب
 • حسن IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
  0 0
  این چیزها را ننویسید خنده دار است البته برای اضمحلال دین خوب است
 • IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
  0 0
  تو چقدر بانمکی :)
 • IR ۲۲:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
  65 13
  یا ما تو مریخ زندگی میکنیم یا شما تو بطن جامعه نیستید فعلا که جامعه از هرزگی سرریز شده تحلیل های شما باشه برای بعد
  • منتقد گمنام IR ۰۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
   4 3
   عاقبت فرار از مدرسه !
  • IR ۰۷:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
   0 0
   نه، شما تو آلبانی زندگی میکنین نه مریخ!!!
  • IR ۰۷:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
   0 0
   مال زیاد کتاب خواندنه هموطن. دولت باید انتشار کتاب های تخیلی را کم کند.
  • IR ۰۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
   0 0
   بحثای خانوادگی رو به کشور تعمیم نده
  • IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
   0 3
   مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا
 • IR ۲۳:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
  6 9
  کاملا صحیح است👏👏👏👏👏👏
 • IR ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
  21 9
  بیا پایین بابا
  • IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
   0 3
   جاء الحق و زهق الباطل، ان الباطل کان زهوقا.
  • IR ۰۷:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
   3 3
   تو برو اون بالا بشین کلنگی!!
  • IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
   0 3
   مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا
 • شاپرک IR ۰۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
  6 5
  چند خط اول را که خوندم حالت تهوع بهم دست داد باقیش را نخوندم
  • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
   0 0
   این حالت تهوع کافی نیست...وظیفه تک تک شما آمریکا گدایان بیوطن به عنوان خادمین کاخ سیاه جانفشانی در راه ارباب بایدن مشنگ است به جبهه های جنگ اوکراین بشتابید و به عنوان مدافعان واشنگتون در نبود بلاک واتر بجنگید.
  • IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
   0 0
   یاد فاجعه بودنت افتادی طبیعیه برو کسب درآمدت دیر نشه خخخخ
 • IR ۰۳:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
  8 4
  اگر شما آینده اید پس آینده کجاست؟!
  • IR ۰۸:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
   0 0
   به زودی خواهی فهمید
 • محمد IR ۰۶:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
  0 0
  سلام سخن گفتن از وعده خدا ،زندگی توی مریخ نیست، عزیز دل.
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
  5 3
  حکمرانی خوب واقعا اشاره بجایی بود
 • محمد مهدی اسلامی IR ۰۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
  4 1
  __ بسمه تعالی __ نوبت کهنه‌ فروشان درگذشت __ آبشان صدها وجب از سر گذشت_ نو فروشانیم و این بازار ماست __ عاقلان باور کنند این حرف راست _ بی خرد کی می تواند درک کند __ بر حق ایمان آوَرَد، بد ترک کند ؟__

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس