فایننشال تایمز: راهبرد غرب برای محدود کردن ایران شکست خورد

یک روزنامه انگلیسی، همزمان شدن رفع انسداد از دارایی‌های ایران در کره جنوبی با سالگرد اغتشاشات را نشانه شکست راهبرد غرب در قبال جمهوری اسلامی ارزیابی کرد.

به گزارش مشرق، روزنامه «فایننشال تایمز» چاپ لندن در گزارشی با اشاره به همزمانی آزاد شدن دارایی های ایران در کره جنوبی با سالگرد اغتشاشات سال گذشته، نوشت: تبادل زندانیان (بین ایران و آمریکا) در چنین زمانی حاکی از شکست سیاست های کنونی برای مقابله با تهران است.

این رسانه غربی، تداوم پیشرفت های هسته ای ایران در کنار افزایش نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی را دیگر نشانه شکست سیاست های غرب در قبال جمهوری اسلامی ارزیابی کرد.

«فایننشال تایمز» با بیان اینکه سیاست غرب در قبال ایران فاقد هر گونه «لنگرگاه» و «جهت‌گیری» است، نوشت: دولت های غربی نتوانستند یک راهبرد متوازن، متحد و پایدار در قبال ایران اتخاذ کنند که فعالیت های جمهوری اسلامی را محدود کند.

این رسانه انگلیسی زبان نوشت: راهبرد غرب در قبال ایران، نه تنها هدف مشخصی را دنبال نمی کند بلکه حتی چارچوب مشخصی هم ندارد.

«فایننشال تایمز»، جنگ اوکراین و چالش های ژئوپلیتیک غرب در مواجهه با روسیه و چین را از دلایل ضعیف ظاهر شدن دولت های غربی در مقابل جمهوری اسلامی ارزیابی کرد و نوشت: بحران ناشی از جنگ های افغانستان و عراق هم تمایل غرب برای اقدام در قبال ایران را کاهش داده است.

این رسانه غربی به خروج دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا از توافق هسته ای اشاره کرد و نوشت: اقدام ترامپ در سال ۲۰۱۸ به اختلاف بین دولت های غربی برای چگونگی مواجهه با ایران، به لحاظ تاکتیکی دامن زد.

«فایننشال تایمز» از اختلاف بین احزاب سیاسی در آمریکا، انگلیس و اروپا درباره چگونگی مواجهه با ایران خبر داد و افزود: سیاست های غرب برای محدودسازی ایران، همواره ارتجاعی و ناپایدار بوده اند.

این رسانه غربی، کاهش حمایت غرب از اغتشاشگران در سالگرد این اغتشاشات را نشانه سردرگمی دولت های غربی در مواجهه با ایران ارزیابی کرد.

«فایننشال تایمز»، افزایش صادرات نفت ایران باوجود تحریم های آمریکا را یادآور شد و نوشت: دولت های غربی تنها در صورتی که متحد شوند می توانند توان موشکی، پهپادی، هسته ای و نفوذ منطقه ای ایران را محدود کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس