آلبانی اعضای منافقین را تحویل ایران بدهد

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: ما از کشورهایی که میزبان گروهک تروریستی منافقین هستند، می‌خواهیم تروریست‌ها را از خاک خود اخراج کرده و یا برای محاکمه به جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند.

به گزارش مشرق، کاظم غریب آبادی، در گفتگوی اختصاصی با شبکه خبری العالم درباره تشکیل پرونده برای منافقین و رسیدگی به جنایات این گروهک تروریستی، تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا، بازداشت حمید نوری و صدور کیفرخواست پرونده متهمان ترور حاج قاسم سلیمانی سخن گفت.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جز معدود کشورهایی باشد که آماج حملات تروریستی قرار داشته و دارد، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گروهک‌های تروریستی با حمایت‌های غرب و آمریکا ایجاد شدند و بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم بی‌گناه را ترور کردند، ۱۷ هزار نفر، آماری است که مربوط به سال‌های گذشته بوده و اکنون دستگاه‌های ذیربط در حال به روزرسانی این آمار هستند که قطعاً آمار فعلی، بیش از ۱۷ هزار نفر است که بیشتر آنها توسط گروهک تروریستی منافقین در اقصی نقاط ایران به شهادت رسیدند.

غربی‌ها از گروهک‌های تروریستی به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف سیاست خارجی خود استفاده می‌کنند

غریب آبادی افزود: گروهک تروریستی منافقین همانند سایر گروه‌های تروریستی، عمدتاً در برخی کشورهای غربی استقرار دارند و از حمایت آنها برخوردار هستند، البته بر این باور هستیم که غربی‌ها از این گروهک‌ها به عنوان ابزار برای رسیدن به اهداف سیاست خارجی خود استفاده می‌کنند. بایستی خاطرنشان کرد این گروهک‌های تروریستی از توانمندی و ظرفیت خاصی برخوردار نیستند که بتوانند نقش حمایتی برای سیاست خارجی غرب و آمریکا و حامیان آنها در خارج از کشور داشته باشند.

گروهک تروریستی منافقین را باید در مقابل اقداماتشان پاسخگو نمود

دبیر ستاد حقوق بشر ایران اظهار داشت: این گروهک‌ها از جمله گروهک تروریستی منافقین، نه تنها در داخل کشور از مقبولیت برخوردار نبوده بلکه بسیار منفور هستند. در همین راستا، طبیعی است در قبال اقداماتشان می‌بایست پاسخگو باشند و این یک نکته کلیدی است.

وی خاطرنشان کرد: ما تمامی گروهک‌های تروریستی را باید پاسخگو کنیم، چه گروهک‌هایی که علیه مردم ایران دست به عملیات زده‌اند و چه گروهک‌هایی که در سایر کشورها هستند؛ ما اساساً با تروریسم و گروهک‌های تروریستی مخالف هستیم و برای همین از ظرفیت‌های مختلف همچون ظرفیت حقوقی و قضائی در داخل و خارج کشور و از ظرفیت سیاسی بهره خواهیم گرفت و اجازه نخواهیم داد این گروهک‌ها با اقدامات خود امنیت کشور را با مشکل مواجه کنند و آرامشی که در زندگی مردم وجود دارد را مختل کنند.

غریب آبادی افزود: کیفرخواستی که اخیراً صادر شده برای ۱۰۴ نفر از سران گروهک تروریستی منافقین بوده و نیز موعدی که می‌بایست وکلای خود را معرفی می‌کردند طی چند روز قبل به اتمام رسیده و دادگاه در حال حاضر مطابق قانون آئین دادرسی کیفری، از کانون وکلا درخواست معرفی وکلای تسخیری نموده و تمامی مراحل قانونی و نیز دادرسی عادلانه در این پرونده همچون سایر پرونده‌ها رعایت خواهد شد.

وی گفت: برگزاری علنی دادگاه رسیدگی به جنایات گروهک تروریستی منافقین منوط به تصمیم دادگاه می‌باشد و من بر این باور هستم که جلسات رسیدگی می‌بایست علنی برگزار شود، چرا که افکار عمومیِ داخل و عرصه بین الملل لازم است تا شاهد جنایات تروریستی منافقین باشند و با خوی وحشی و تروریستی این گروهک آشنا شوند. برداشت من این است که دادگاه به صورت علنی برگزار خواهد شد، چرا که این گروهک تروریستی منافقین است که درصدد پنهان کاری اقدامات تروریستی خود بوده، ولی جمهوری اسلامی چیزی برای پنهان کردن در مورد این گروهک و اعضای آن ندارد.

استقبال جمهوری اسلامی ایران از موضع دولت آلبانی در خصوص گروهک تروریستی منافقین

غریب آبادی گفت: از موضعی که دولت آلبانی در خصوص گروهک تروریستی منافقین اخیراً اتخاذ کرد، استقبال می‌کنیم و البته این تصمیم کافی نیست. با این وجود، خشنود هستیم که مقامات دولت آلبانی به این باور رسیده‌اند که این گروهک، ماهیت تروریستی دارد و استقرار و حضور گروهک منافقین در این کشور در حقیقت تهدیدی علیه صلح و امنیت کشور و مردم آلبانی محسوب می‌شود. برخی مقامات سایر کشورهای اروپایی نیز بر این موضوع صحه گذاشته و معتقدند که اینها ماهیت تروریستی دارند و اصولاً حضور این گروهک‌ها تهدید برای امنیت و آرامش جامعه اروپا تلقی می‌شود.

کشورهای میزبان گروهک تروریستی منافقین یا تروریست‌ها را به ایران تحویل دهند

غریب آبادی تاکید کرد: ما از کشورهایی که میزبان گروهک تروریستی منافقین هستند، می‌خواهیم تروریست‌ها را از خاک خود اخراج کرده و یا برای محاکمه به جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند و یا خودشان با تشکیل دادگاه به جنایات این گروهک رسیدگی کرده و آنها را محاکمه کنند. در حال حاضر، مستندات بسیار زیادی در خصوص گروهک تروریستی منافقین در دست داریم و چنانچه این کشورها دادگاهی تشکیل دهند، جمهوری اسلامی ایران مستندات را در اختیار این کشورها قرار می‌دهد، همچنان که مستندات لازم را در اختیار برخی کشورها قرار دادیم. تصمیماتی هم که اخیراً علیه این گروهک تروریستی اتخاذ شده، ناشی از ارائه مستندات از سوی ایران به کشورهای مربوطه بوده است و این کشورها به این نتیجه رسیده‌اند که گروهک منافقین ماهیت تروریستی دارد.

گفتگوها در خصوص تبادل زندانی بین ایران و آمریکا در راستای حمایت ایران از شهروندان خود است

غریب آبادی اظهار داشت: در راستای گفتگوها و توافقاتی که بین ایران و آمریکا صورت گرفت، تصمیم بر این شد که برخی زندانی‌های ایرانی که به ناحق و با اتهامات واهی همچون دور زدن تحریم‌های ظالمانه آمریکا در ایالات متحده گرفتار شدند، آزاد شوند و تعدادی زندانی که تابعیت ایرانی داشته و دارای تابعیت مضاعف آمریکا هستند نیز مقرر گردید آزاد شوند.

وی گفت: مقارن رایزنی‌ها در خصوص تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا، گفتگوها و تفاهمات نیز در راستای آزادسازی منابع مالی بلوکه شده ایران در کره جنوبی انجام پذیرفت. ذکر این نکته ضروری است که منابع مالی ایران در این کشور به گروگان گرفته شده بود و این با موضوع زندانیان هیچ ارتباطی ندارد که گفته شود ایران از موضوع زندانیان برای آزادسازی دارایی‌های خود استفاده می‌کند. در واقع، هموطنان ایرانی و پول‌های ما به گروگان گرفته شده بودند. گفتگوها در خصوص تبادل زندانی بین ایران و آمریکا در راستای حمایت ایران از شهروندان و مردم خود بوده که با اتهام‌های ناروا گرفتار شده‌اند. جزئیات و تعداد زندانیانی که آزاد خواهند شد، به زودی و به هنگام اجرای کامل تفاهمات حاصله، اطلاع رسانی خواهد شد.

استکهلم هیچ ادله‌ای برای دستگیری حمید نوری ندارد

غریب آبادی خاطرنشان کرد: باور جمهوری اسلامی بر این است که آقای نوری بی‌گناه در سوئد دستگیر شده و ایشان هیچ جرمی مرتکب نشده است. هنگامی که دولت سوئد مبادرت به بازداشت آقای نوری کرد، تا زمان صدور کیفرخواست بیش از یک سال و نیم به طول انجامید که این موضوع ناشی از این بود که استکهلم هیچ ادله‌ای برای دستگیری آقای نوری در دست نداشت. بازداشت آقای نوری از نظر ما در حقیقت ماهیت سیاسی دارد.

وی اظهار داشت: در طی یکسال و نیم بازداشت آقای نوری، تمامی حقوق بشر ایشان از جمله حق سلامت، بهداشت، حق وکیل، دادرسی عادلانه، تماس با خانواده و … در زندان نادیده انگاشته شد. پرونده آقای نوری در حال حاضر در مراحل پایانی تجدیدنظر قرار دارد. ما از طرق رسمی به دولت سوئد گفته‌ایم که ایشان بی گناه است و می‌بایست تبرئه شود. آقای نوری نه تبعه سوئد است و نه جرمی مرتکب شده است.

دبیر ستاد حقوق بشر ایران خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران دستگیری آقای نوری توسط دولت سوئد را به نوعی حمایت از تروریسم تلقی می‌کند، چرا که در پشت پرده این موضوع گروهک تروریستی منافقین قرار دارد.

جلسات رسیدگی به پرونده متهمان ترور حاج قاسم در دادگاه در دست برنامه ریزی است

غریب آبادی تاکید کرد: کیفرخواست پرونده متهمان ترور و شهادت حاج قاسم سلیمانی چند ماه قبل صادر و به دادگاه ارسال شد و شعبه ویژه‌ای در دادگستری تهران در این زمینه در نظر گرفته شد تا روند رسیدگی را آغاز کند. در حال حاضر، فرآیند مربوطه برای محاکمه در حال طی شدن است و چشم انداز این موضوع این است که ظرف دو سه ماه آینده جلسات رسیدگی این دادگاه آغاز به کار کند. در این مرحله، رسیدگی به اتهامات متهمین آمریکایی از جمله ترامپ، پومپئو و مکنزی در دستورکار قرار دارد و دادگاه برابر مستندات قاطع و قانع کننده، محاکمه را شروع و عدالت را اجرا خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 37
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 7
 • ایرانیان IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  1 4
  راست میگه
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  34 18
  منتطر این رویداد بزرگ هستیم. بیاید که طناب های دار در تهران بدجوری انتظارشون را میکشه. ان شالله به حق مهدی فاطمه🤩🤩🤩
  • اصغر ترقه IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
   6 1
   میخواهم وکیل مدافع مجاهدین شوم . دیناری نمیگیرم فقط تضمین دهید به جای آنها خودم را بازداشت نکنید.
  • IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
   2 5
   ایضا رباخورا ومماشاتی ها
 • م ی IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  32 8
  یک سوال دارم. چرا حمید نوری به سوئد سفر کردند؟ آیا خود یا خانواده ایشان تابعیت سوئدی دارند؟ البته جواب این سوال هر چه باشد ظلم دولت سوئد را توجیه نمیکند، اما برایم سوال بود.
  • هاشمی IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
   3 10
   ایشون به درخواست یکی از آشنایان و برای کمک به مشکلی که برای اون فرد پیش اومده بود میرن سوئد، در حالیکه کل این درخواست یک دام برای دستگیری آقای نوری بوده.
  • حاجی از سه راه جوبشور قم IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
   6 1
   سئوال بی سئوال
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  18 17
  این غریب آبادی زوج مناسبی برای بهرام افشاری در کارهای کمدی است
  • IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
   22 12
   سوختی چیزی نیست
  • حاجی از سه راه جوبشور قم IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
   4 4
   منم به این آقای غریب دهاتی میگم چشم امر شما مطاع
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  5 9
  مگر ما پارسال یک زن و مرد فرانسوی سرویس اطلاعات خارجی را _که برای آموزش اغتشاشات و وحشیگری_ به ایران آمده بودند دستگیر نکردیم؟ اونارو با مریم بیشرف معاوضه کنید و اگر مکرون حمال قبول نکرد 25 سال بندازین زندان تا غربی ها دیگه شکر اضافه نخورن و خون 300 نفر ایرانی رو نریزن.
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  4 4
  مگر ما پارسال یک زن و مرد فرانسوی سرویس اطلاعات خارجی را _که برای آموزش اغتشاشات و وحشیگری_ به ایران آمده بودند دستگیر نکردیم؟ اونارو با مریم بیشرف معاوضه کنید و اگر مکرون حمال قبول نکرد 25 سال بندازین زندان تا غربی ها دیگه شکر اضافه نخورن و خون 300 نفر ایرانی رو نریزن.
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  4 11
  البانی از روزی که شنیده صربستان پهپپاد ایرانی میخره چپ و راست منافقین در به در رو انداخته زیر مشت و لگد، نمیگه بابا اینا یه مشت سالمند اند ، ولشون کن چنند صباح دیگه زندگی سگیشون تموم میشه
 • DE ۱۲:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  4 9
  واقعاً برای ایران خیلی اُفت داره که کشورک دست نشانده ای مثل سوئد برای ایران گردن کلفتی میکنه و یک تبعه بیگناه ایران رو زندانی کرده . دست من بود نمیزاشتم یه کشتی سوئدی از تنگه هرمز رد بشه .
 • یزدان DE ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  5 5
  مرگ بر منافق
 • SE ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  4 12
  دولت نجس سوئد، که چند دهه است از تروریست های ایرانی و ترک در خاک خود با حمایت های مالی و دیگر امکانات به تروریست ها دست انگلیس خبیث و شیطان بزرگ را از پشت بسته باید مجازات بشه. در این کشور بجز جرم های ذکر شده بچه های مسلمانان توسط مقامات دزدیده می شوند و با با تغییر نام و هویت آنها به افراد معتاد و الکلی و همجنس باز تحویل داده می شوند. تمام اینها مستند و قابل اثبات است. این نجس ها بنام آزادی اجازه می دهند قرآن را آتش بزنند اما حق ندارید کوچکترین حرف را دربارۀ همجنس گرایان بزنید.
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  9 5
  صنایع فاسد پتروشیمی و نفت دارن با اهرم مردم که چیز ناچیزی از طریق بورس بدست می اورند ٬ سرمایه هشتاد ملیون ایرانی را با یارانه دریافت کرده برای خوراک و خرج بی سوادی و تنبلی و عدم توسعه خود نابود میکنند. با پاداش و حقوق های نجومی نابود کرده و کلاهبرداری می کنند. صنعت نفت را شفاف کنید . چرا دو ملیارد دلار بعد از چهل سال برای طرح های پلاستیک سازی از طریق پتروشیمی ها به طراحان چینی داده می شود . چرا از بالای بیست دانشگاه دولتی کشور برای توسعه علمی استفاده نشده . چرا طراحان داخلی قابلیت های خارجی ها را ندارند
 • IR ۱۳:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  5 1
  باشه
 • اشکان IR ۱۳:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  1 1
  آخرش نابود میشه
 • آرمان IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  9 2
  اره ترامپو میاریم ایران محاکمه میکنین.عاشق این شو بازی ها هستین.
  • حاجی از سه راه جوبشور قم IR ۰۰:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   0 2
   ما میریم آمریکا رو فتح میکنیم ترامپ رو هم میاریم وسط میدان آزادی آزادش میکنیم
  • IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
   0 3
   ترامپ تو همون آمریکا سر به نیست میشه
 • رسول IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  3 7
  اون لچک به سرها که حای خود دارن ولی شما هم از حقوق بشر و محاکمه حرف نزنید سنگینتره
 • IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  3 9
  کمپ منافقین را پس از اطلاع به دولت آلبانی مثل عین الاسد موشک‌باران کنید. نفس این جرثومه‌های فساد نجس است و برنمی‌گردن
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  0 8
  منافقین باید درس عبرتی باشد
 • ایران قوی IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  2 9
  اینکه دادگاه برای جنایات فرقه منافقین تشکیل شده خیلی هم خوب و تازه دیر اقدام شده .لطفن برای مابقی فرقه ها که در ایران شرارت کردن هم همین رویه انجام بدید تا جانیان مامن امنی نداشته باشن.و للطفن مابقی وزرا هم بیان و از کارنامه هاشون دفاع کنند!!!
 • وطن پرست DE ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  2 6
  نوچه ظریف. بهشون خودکار پرت کن. حتما جوابتو البانی خواهد داد.
 • سیروس IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  1 9
  منافقان روسیاهان تاریخ اند اما تحویل آنها به کشور با قوه ی قضائیه ی مستقل لازم ولی در حال حاضر بنظر بیشتر منجر به اعدام گناهکار وفریب خورده با هم میشود.هرچند عده ای بیمار تنها از اعدام لذت میبرند .
 • IR ۱۶:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  1 8
  حمید نوری همه ملت
 • مشهدی IR ۱۶:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  0 1
  آقای غریب آبادی چقدر نسبت‌به مسائل سیاسی بعیدآبادی هستی.یعنی نمیدونی افسار منافقین دست کیه.آلبانی اختیاری نداره بیچاره.
 • IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  6 5
  مجاهدین رو تحویل بدن به شما پس تکلیف اپوزیسیون جعلی که دارن بازی میکنن و درقبالش دهها میلیون دلار از شما باج میگیرن چی میشه
 • IR ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  1 7
  اصلاح طلبان ستون پنجمی ، الفرار الفرار
 • US ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  8 1
  حاجی اگه خوابهای پنبه دانه ای دیدی خوش باشد😁😁
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  2 4
  باید این گروه نفاق و بدخواه را نابود کرد
 • IR ۲۳:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
  0 4
  چرا همانطوری که روح ا‌ زم و ریگی را در آسمان گرفتید مریم رجوی ومسعود رجوی را نمی گیرید؟ شما هیچ تلاشی برای دستگیری و اعدام منافقین وسران انها که ۱۷ هزار ایرانی را کشته اند نکردید. منافقین بازوی نظامی بازگرداندن سلطنت نحس شاهنشاهی هستند واین وظیفه حکومت اسلامیست که این بازوان منافقین راقطع کند . شما منتظر نشسته اید که دولت آلبانی دو دستی منافقین را به شما تحویل دهد بدون هیچ تلاشی؟ خون شهید بهشتی و باهنر هنوز گرم است و انتقام خون این دوشهید والا مقام که پایه های حکومت اسلامی در ایران بودند هنوز گرفته نشده و عاملان و آمران قتل این دوشهید محاکمه واعدام نشده اند.
 • K.SH IR ۰۱:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  0 2
  انشاالله که این اتفاق بیوفته که طناب های دار در تهران بدجور منتظر این حرام لقمه ها هستن. عاقبت وطن فروشی و نوکری کردن برای صدام حسین همینه 🗿✌️✊
 • IR ۰۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷
  2 3
  ای خدا خودت قسمت کن یه روز بیاد که این منافقین جلاد و تو ایران محاکمه کنن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس