کد خبر 1519044
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۲
نیروهای هوایی رژیم اسرائیل وارد مرحله جدید بحران شد/ اعتراض اعضای لیکود به نتانیاهو

نیروی هوایی رژیم صهیونیستی با تعلیق خدمت شماری از افسران ذخیره، وارد مرحله جدیدی از بحران شد.

به گزارش مشرق، فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی روز شنبه، خدمت شمار دیگری از افسران ذخیره این نیرو را به حالت تعلیق درآورد.

این رسانه ها اعلام کردند که نظامیان تعلیق شده دارای درجه سرتیپی بودند که به خاطر اعتراض به لایحه تغییرات قضایی از خدمت خودداری کرده بودند.

از سوی دیگر، مسئولان در حزب لیکود به شدت به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به خاطر بی توجهی به کاهش کارآیی ارتش، اعتراض کردند.

مسئولان حزب لیکود اعلام کردند که ضرر و آسیبی که نتانیاهو به ارتش زده است، بسیار زیاد است.

کابینه حاکم بر رژیم صهیونیستی دوم مردادماه با حمایت نمایندگان خود در کنست، پیش نویس قانون «لغو برهان معقولیت» در چارچوب لایحه تغییرات قضایی پیشنهادی نتانیاهو را در کنست تصویب کرد.

این قانون بخشی از مفاد این لایحه است که تصویب شد و کابینه نتانیاهو بر تصویب باقیمانده آن در ماه های پیش رو اصرار دارد و ایده گفت وگوی دوباره با مخالفان را مطرح کرده، اما در عین حال هم به آنها هشدار داده که اگر وارد مذاکره نشده و امتیاز ندهند، یکجانبه مفاد باقیمانده این لایحه را نیز تصویب خواهد کرد.

کابینه نتانیاهو با تصویب قانون لغو برهان معقولیت بدنبال آن بود که جلوی نظر دیوان عالی رژیم صهیونیستی را درباره مصوبات و انتصابات خود بگیرد و در نهایت این قانون را در کنست به تصویب رساند. این قانون جلوی دیوان عالی این رژیم برای لغو تصمیمات یا انتصابات کابینه را که آن را «فاقد معقولیت» می داند، خواهد گرفت.

تصویب این قانون اولین گام در مسیر کاهش اختیارات دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی است. با توجه به تصویب این قانون، دیگر دستگاه قضایی این رژیم حق ندارد تصمیمات کابینه رژیم اسراییل و وزرای آن را به بهانه معقول نبودن، لغو کند.

پیش بینی می شود که در پی تصویب این قانون، بحران و شکاف در سطح سیاسی و در سطح توده صهیونیست‌ها و ارتش رژیم صهیونیستی در برهه آینده تشدید شود و این رژیم را به سمت سقوط سریع سوق دهد.

دیوان عالی رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته که جلسه رسیدگی به دادخواست ها علیه قانون لغو برهان معقولیت را ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) برگزار کند. این جلسه قرار است با مشارکت کامل ۱۵ قاضی دیوان عالی و به ریاست خانم استر حایوت رئیس دادگاه عالی رژیم صهیونیستی برگزار شود.

نگرانی از احتمال جنگ داخلی، در صورت تبعیت نکردن کابینه حاکم از حکم دیوان عالی سرزمین های اشغالی را فرا گرفته و سران دستگاه های امنیتی و ارتش رژیم صهیونیستی در حال بررسی راه های برون رفت از این بحران، برای جلوگیری از فروپاشی کامل رژیم هستند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس