سرلشکر موسوی

فرمانده کل ارتش، تضعیف حاکمیت و چالش مشروعیت و اختلال در نظم اجتماعی در کشور را راهبرد دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت:آنان به جنگ اقتصادی،تحریک به اغتشاش و ناآرامی روی آورده اند.

به گزارش مشرق، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در بیست و چهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولین سپاه اظهار کرد: از همان روزهای اولیه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تا به امروز تعابیری که امامین انقلاب در مورد سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به کار می بردند مایه شادی دل و شیرین کامی همه دوستداران انقلاب و ناراحتی و خشم دشمنان بوده است.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه دنیا در حال گذار از پیچ تاریخی در وضعیت تلاطم و انتظار برای استقرار نظمی جدید قرار دارد، افزود: بعد از قطع نظریه نظام تک قطبی به سرکردگی آمریکای جهانخوار، تهدیدی که در نظام چند قطبی ایجاد شد آخرین نظریه ها درباره ی آینده نظام بین المللی ناظر بر شکل گیری نظام دو یا چند قطبی است.

وی افزود: در حال حاضر آشفتگی که در نظام سرمایه داری وجود دارد محدودیت قدرت های به ظاهر بزرگ در حل بحران های منطقه ای و بین المللی و افزایش اهمیت و تأثیر افکار عمومی و روند رو به رشد تقابل چین با آمریکا و روند دلار زدایی در معاملات جهانی از یک طرف و از سوی دیگر گسترش روابط بین المللی جمهوری اسلامی ایران و حضور تأثیر گذار در منطقه و در آب‌های دوردست و تأثیر گذاری بر معادلات منطقه ای و جهانی فرصت های مناسبی را پیش روی کشور عزیزمان قرار داده است.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه در سطح منطقه ای در چهار دهه گذشته، چهار کانون تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران وجود داشت،گفت: اولین کانون تهدید حضور نظامی آمریکا در منطقه و محیط پیرامونی ایران بود که به عنوان ابزاری برای تهدید سلطه این کشور در منطقه مورد بهره برداری قرار می گرفت. کانون دوم تهدید، رژیم صهیونیستی بوده است که این تهدید ناظر بر ماهیت شرور و جنگ افروز این رژیم در طول ۷۵ سال گذشته است. رژیم غاصب صهیونیستی در چهار دهه گذشته لحظه ای از توطئه و شرارت علیه جمهوری اسلامی ایران دست نکشیده است.

وی افزود: سومین کانون تهدید مربوط به بعضی از دولت های منطقه است که با ایجاد ساز و کارهای ضد امنیتی و بروز رفتار های هزینه آفرین تهدیداتی را متوجه کشور کرده اند و چهارمین کانون تهدید سازمانهای تروریستی هستند که تحت حمایت و پشتیبانی آمریکا و متحدان منطقه این کشور فعالیت داشته اند.

امیر موسوی با بیان اینکه در سایه درایت و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و مجاهدت و وحدت نیرو های مسلح و پشتیبانی ملت، امروز کانون های تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران نسبت به دهه گذشته به مراتب ضعیف تر شده است، گفت: به برکت خون شهدای محور مقاومت به ویژه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و در سایه مجاهدت و فداکاری مدافعان حرم ، الگوی کار آمد دفاع منطقه ای شکل گرفته و بازدارندگی در برابر دشمنان را تقویت کرده است.

وی تصریح کرد: وضعیت امنیتی جدیدی که در منطقه ایجاد شده و در حوزه پیرامونی آن به سر می بریم دربردارنده فرصت ها و تهدیدات جدیدی است که صد البته فرصت ها بسیار بیشتر از تهدیدات هستند.

امیر موسوی با بیان اینکه با توجه به ویژگی های تحولی در مفاهیم قدرت، امنیت و جنگ در منطقه در مقطع فعلی شاهد شکل جدیدی از رویارویی قدرت ها با یکدیگر هستیم، گفت: امروز راهبردهای مقابله با دشمنان با جمهوری اسلامی بر تضعیف حاکمیت و چالش مشروعیت و اختلال در نظم اجتماعی در کشور بر رسانه ها به ویژه شبکه های اجتماعی متمرکز شده است؛ در این شرایط جنگ ترکیبی، دشمن به موازات برقراری و استمرار تهدیدات نظامی سنتی، به جنگ سایبری، اطلاعاتی، امنیتی، اقتصادی و تحریک به اغتشاش و ناآرامی از طریق ضربه زدن به همبستگی و امید در جامعه روی آورده است که همه اینها نشان دهنده ی استیصال نظام سلطه در مقابل قدرت و اقتدار رو به افزایش جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با توطئه های نرم و نیمه سخت دشمنان و شتاب بخشیدن به حرکت در مسیر چشم انداز خود که از سوی رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم شده و آن ساخت تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور منجی عالم بشریت است، می باشد بر راهبرد استحکام بخشی درونی و قوی تر شدن در عرصه خارجی تأکید و تمرکز یافته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
    0 1
    این بنده خدا خیلی سعی می کنه خودش رو به سپاه بچسبونه شاید مقامات یه نظری هم به ارتش کنن.ولی سپاه قبولش نداره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس