واکنش تند باشگاه استقلال به صحبت‌های مدیرعامل پرسپولیس

باشگاه استقلال بیانیه تندی را علیه مدیرعامل پرسپولیس صادر کرد و نوشت: این باشگاه از مدیرعامل پرسپولیس تقاضا دارد راه برون رفت از بحران مالی فعلی را در فرار رو به جلو و حمله به استقلال نبیند.

به گزارش مشرق، رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ظهر امروز جمعه در اظهاری نظری عنوان کرده بود که تیمش کمتر از استقلال پول گرفته است‌.

در پی مصاحبه رضا درویش، باشگاه استقلال بیانیه‌ای صادر کرد و از مدیرعامل پرسپولیس خواست برای کم کردن فشار بازیکنان این تیم، توپ را به زمین استقلال پرتاب نکند.

در بیانیه باشگاه استقلال آمده است:

رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که طی روزهای اخیر از سوی بازیکنان این تیم برای پرداخت مطالبات معوقه شان تحت فشار قرار گرفته است، برای خروج از این فشار، در مصاحبه‌ای طولانی حمله‌های پراکنده‌ای به باشگاه استقلال داشته و این تفکر غلط را به هواداران فوتبال و طرفداران دو تیم القا کرده که باشگاه استقلال بیشتر از پرسپولیس مورد حمایت دولت، وزارت ورزش، سازمان خصوصی سازی و سایر نهادها واقع شده است.

اگر هر نهاد دولتی طی یک سال گذشته، مبلغی به استقلال چه در قالب بخشش و چه در قالب اسپانسر کمک کرده، عاجزانه تقاضا می شود لیست این کمک‌ها را با جزییات برای آگاهی افکار عمومی منتشر کند و در ازای هر هزار تومانی که به استقلال داده، دو هزار تومان هم به باشگاه پرسپولیس بپردازد. باشگاه استقلال در سال گذشته از هیچ یک از منابع دولتی بهره‌مند نشده و اگر در این سال‌ها هر آنچه در قالب درآمدزایی به دست آورده، میزان و منابع آن کاملا شفاف و روشن است.

صد البته آنچه مدیرعامل محترم باشگاه پرسپولیس درباره حق پخش تلویزیونی، تبلیغات محیطی، هزینه سنگین اجاره بهای ورزشگاه، نبرد نابرابر با تیم‌های صنعتی گفته، به حق و منطقی است و درد مشترک استقلال و پرسپولیس محسوب می‌شود و ما نیز تمام این دغدغه‌ها را داریم اما متاسفانه جناب درویش درباره استقلال بی‌انصافی کرده و برای کاهش فشار بازیکنان پرسپولیس، به شیوه نادرستی تلاش داشته باشگاه استقلال را هدف حمله و هجمه قرار بدهد.

این در حالی است که اگر بازیکنان پرسپولیس امروز معترض به دریافت نکردن بخشی از آپشن‌های قرارداد خود هستند، آنها دست کم مبالغ پایه قراردادهای خود را تمام و کمال دریافت کرده‌اند اما بازیکنان با شرافت استقلال به دلیل مشکلات مالی، هنوز مبلغ پایه قرارداد سال گذشته خود را هم نگرفته‌اند و با این وجود دو هفته متوالی از جان مایه گذاشتند و با شرافت، نجابت و غیرت برای سربلندی هواداران استقلال جنگیدند.

جناب درویش که امروز برای برون رفت از بحران مالی پرسپولیس، استقلال را به دریافت کمک‌های دولتی متهم می‌کند، حتما به خاطر دارند سال گذشته وقتی دولت دستور داد دو اپراتور دولتی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود از استقلال و پرسپولیس در قالب اسپانسر حمایت نمایند، پرسپولیس این کمک را به صورت کامل دریافت کرد اما استقلال هنوز ریالی از این کمک را دریافت نکرده که به همین بهانه از مدیریت محترم همراه اول که همیشه حامی ورزش و ورزشکاران بوده تقاضا می‌شود دستور پرداخت مطالبات باشگاه استقلال را صادر فرماید تا باشگاه به تعهدات سال گذشته خود در قبال بازیکنان و مربیان عمل کند.

استقلال و پرسپولیس به عنوان سرمایه‌های اجتماعی کشور برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های درآمدزایی فوتبال باید کنار هم باشند نه روبروی هم چرا که این رویارویی قطعا به ضرر هر دو باشگاه تمام می‌شود. در این دوران که باشگاه‌های خصولتی (صنعتی) به راحتی از بودجه دولتی به میزان دلخواه استفاده می‌کنند و به هیچ نهاد و ارگانی هم پاسخگو نیستند و استقلال و پرسپولیس با این که برچسب دولتی دارند، با این همه هوادار و سرمایه اجتماعی، حق استفاده از بودجه دولتی را ندارند و مجبورند به شیوه خصوصی درآمدزایی کنند، روا نیست مدیرعامل محترم پرسپولیس رقابت داخل میدان دو تیم را به جنگ بیرونی تبدیل کند.

استقلال به عنوان سردمدار شفافیت و تبعیت از قانون، به گواه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال سقف بودجه را تمام و کمال رعایت کرده و این که امروز کنار باشگاه‌هایی قرار بگیرد که قرارداد ۵۰ میلیارد تومانی را ۱۵ میلیارد در سازمان لیگ ثبت کرده‌اند، هیچ تعبیری غیر از بی‌انصافی ندارد. همین امروز هنوز دو مربی و سه بازیکن استقلال به واسطه رعایت دقیق قانون موفق به ثبت قرارداد و اخذ مجوز نشده‌اند و باشگاه دنبال راهکاری قانونی برای اضافه کردن آنها به لیست خود است.

در چنین شرایطی که استقلال و پرسپولیس کنار یکدیگر باید دنبال تامین منابع مالی و احقاق حقوق از دست رفته خود باشند، انصاف نیست مدیرعامل محترم باشگاه پرسپولیس به صراحت بگوید باشگاه استقلال مانع عقد قرارداد ایرانسل با باشگاه پرسپولیس شده، در صورتی که داستان کاملا متفاوت از آن است که جناب درویش در مصاحبه خود بیان داشته اند.

جا دارد از مدیریت محترم ایرانسل که نگاهی فرا رنگی دارد و می خواهد همزمان حامی هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باشد، قدردانی کنیم ولی باشگاه پرسپولیس اصرار دارد شرکت ایرانسل حامی انحصاری پرسپولیس شود و حق حمایت از باشگاه استقلال را نداشته باشد. از مدیرعامل محترم پرسپولیس می خواهیم رقابت دو باشگاه را در زمین مسابقه دنبال کند و اجازه بدهد خارج از میدان رقابت، دو باشگاه دوشادوش هم برای احقاق حقوق از دست رفته خود تلاش کنند.

باشگاه استقلال یک بار دیگر از مدیرعامل پرسپولیس تقاضا دارد راه برون رفت از بحران مالی فعلی را در فرار رو به جلو و حمله به استقلال نبیند. قطعا بهتر از ما می‌داند نه سازمان خصوصی سازی و نه وزارت ورزش ریالی به استقلال پرداخت نکرده‌اند و استقلال از منابع دولتی هیچ گونه دریافتی نداشته که ایشان دنبال کمتر و بیشترش برای پرسپولیس باشد.

امیدواریم مشکلات هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سایه تدبیر و نه در جاده حواشی و حمله غیر منصفانه به رقیب، برطرف شود و دو باشگاه به عنوان سرمایه‌های اجتماعی بتوانند حقوق از دست رفته این دو باشگاه بزرگ را مطالبه کنند تا پاسخگوی محبت هواداران فهیم و متعصب خود باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۰۲:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  2 0
  دوباره فصل شروع شد و باشگاه ها بیانیه نویسی و اه و ناله رو شروع کردند ، حداقل بزارید یه چند هفته بگذره بعد شروع کنید ، جالبه که بازیکن های عزیز دائما ناله می کنند و این فصل بهانه جدیدشون ورزشگاه ازادی هست ، کاش قبل از شروع فصل حداقل کمی وقت می گذاشتند و روی اخلاق حرفه ای و وطن دوستی شان کار می کردند، عده ای که کلا غربگدا هستند کاش حداقل از نظر اخلاق یه کم از بازیکن های غربی یاد می گرفتند و در همه مسائل اظهار نظر نمی کردند
 • IR ۰۲:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  26 10
  هر ماه یه صندوق برای تیم حکومتی خالی میکنن هر چی ستاره تو لیگ بوده براش خریدن باز هم دهنشون بازه.مدیر عاملش دست از هوچیگری برنمیداره
  • IR ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
   0 0
   دقیقا، جوری وانمود میکنه که انگار استقلال تیم حکومتیه
 • IR ۰۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  خخخ همینکه اینجوری سریع و بلافاصله جواب دادین مشخضه صحبتهای درویش راست بوده وبرای لاپوشونی کردن و منحرف کردن ذهن هواداران،اینجوری جواب دادی۰تیم نحس و نجستون ادعای شفافیت داره؟خخخخ خودتی
 • رضا IR ۰۵:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  25 19
  دوستان استقلالی لطفا ناراحت نشویددمنظور آقای درویش کمک های اعلام شده است! والا تیم لنگ دارای گنج تمام نشدنی به نام ارث پدری بابامسعودشون و بابا حمیدشون هست!!
  • IR ۰۸:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
   0 0
   من به حرف این کیسه باور دارم
  • ارتش سرخ IR ۰۸:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
   1 0
   هیس بابا کیسه 6 تق لالی! آجرلو تو همین اولین سال حمید سجادی و کمک دولت سیزدهم و نماینده‌های مجلس با شامورتی بازی یه جام به فرناز هدیه کردن. شما از این حرفا نزنید که بوی تعفن دروغاتون، دنیا رو برداشته.
 • امیر علی IR ۰۶:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  درویش بشین سرجات باجامهای قلابیتون...اخ اخ اخ
 • IR ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  این تیم لجن وقتی حکومتی باشه مدیرشم عین ایران رادیاتور پشتش گرم هر زر مفتی رو میزنه دیگه بر کی پوشیده است این همه کثافت بازی لنگ انگلهایی که با پشتوانه سیاسی در صدد این هستند تا برای خود اسم و رسمی دست و پا کنند اما جوجه رو آخر پاییز میشمارند همایون خان
 • لنگی IR ۰۷:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  این احمق خودش و هوادارهای لنگ میدونن که حرفاش دروغه ولی کینه ای که از سرورشون دارن ، دستور فدراسیون و سازمان لیگ و .... دارن اجرا میکنن
 • آسمان آبی دوستاره IR ۰۷:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  درویش بیچاره ردداده🍅🤣🍅🤣🍅🤣
 • رضا IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  باشگاه استقلال چرا از حقیقت فرار میکنه . آقای درویش واقعیت رو گفته . یک مورد فقط بگین پول استرا رو چندبار وازکجا گرفته اید؟؟؟؟
 • حاجی فقط حاج فتل IR ۰۸:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  ۷ سال شما دارید تهمت تیم حکومتی می‌زنید ی بار پرسپولیس گفت دردتون گرفت فشارخون رفته بالا
 • 63636366666 IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  درویش خجالت بکش
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  باز اینا ی بازی برنده شدن باز مدعی شدن . اونقدری هزینه کردین برای جذب که کاد هاشمی نسب از سقف زده بالا . کل جمله درویش پنج کلمه بوده این همه شانتاژ عین بچه لوس ها
  • IR ۱۸:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
   0 0
   شما که اصلا هزینه نکردید.یحیا ضد انقلاب و اون افشین فرش دزد هم به عشق هوادارا بدون دستمزد دارن کار میکنن.فصل قبل فقط ۲.۵ ملیون دلار خرج سه تا مهاجم خاریجتون کردید.یه نگاه به اسکواد دو تا تیم بندازی مشخصه کدوم تیم چند برابر اون یکی هزینه کرده
 • ناصر IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  مدیر عامل ما احمقه که با اسم بردن از تیم معمولی شما اسم تیم ما رو کوچیک میکنه .مگر جواد میگ میگ هفته ی پیش زر زر نکرده بود که تیم شما فقط سقف رو رعایت کرده؟خب این به اون در.
  • IR ۱۸:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
   0 0
   تیم بزرگی که ۷۰ ساله خواب قهرمانی خارج از ایرانو هم ندیده😂
  • IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
   0 0
   داداش استقلال در این ۷۰ سال در داخل چندتا جام گرفته ؟؟ 😁😁😁
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  آقای محترم آقای محترم نکنید این یارو را
 • majid IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  آقای درویش عضو هیات های موتلفه اسلامی می باشد. همه از نقش این نهاد سیاسی در اقتصاد و سیاست با خبر هستند. حالا کدوم تیم حکومتی هستش؟ شما باور می کنید بیرانوند 15 میلیارد گرفته.؟ ولیسانی از لیگ یونان و قبرس پیشنهاد یک میلیون دلاری داشت. بعد اینجا 300 هزار دلار ببنده؟ سیاه بازهای قهار
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
  0 0
  پر رویی و وقاحت درویش ببینید.....واقعا چه اسم برازنده ای هم داره این آقای درویش! درویش= گدای کنه صفت
 • IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
  0 0
  شما برو به یه استقلالی بگو افتخارت چیه ؟ میگه دو تا ستاره داریم
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
  0 0
  شما برو به یه استقلالی بگو افتخارت چیه ؟ میگه دو تا ستاره داریم ، بگو نظرت در مورد تیمت چیه ؟ میگه دو تا ستاره داریم ، بگو باشه نظرت در مورد بازی های این فصل چیه ؟ میگه دوتاستاره داریم😂😂😂. یعنی اگه این دو تا ستاره صد سال پیش رو از اینها بگیرن هیچیییییییییی ندارن
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
  0 0
  شما برو به یه استقلالی بگو افتخارت چیه ؟ میگه دو تا ستاره داریم ، بگو نظرت در مورد تیمت چیه ؟ میگه دو تا ستاره داریم ، بگو باشه نظرت در مورد بازی های این فصل چیه ؟ میگه دوتاستاره داریم😂😂😂. یعنی اگه این دو تا ستاره صد سال پیش رو از اینها بگیرن هیچیییییییییی ندارن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس