اسرائیل

تظاهرات علیه دولت راستگرای بنیامین نتانیاهو به سی و یکمین هفته خود رسید و معترضان به اصلاحات قضائی در سرزمین های اشغالی به خیابان ها آمدند.

سرویس جهان مشرق - سی و یکمین هفته تظاهرات علیه انقلاب قانونی در سراسر سرزمین های اشغالی برگزار شد و هزاران نفر در تقاطع کاپلان در تل آویو تظاهرات کردند. اعتراضات این هفته در حالی برگزار شد که کنست رژیم صهیونیستی تعطیل است. بنابر گزارش های منتشر شده، در بیش از ۳۰ نقطه از سرزمین های اشغالی، مخالفان نتانیاهو به خیابان ها آمدند. دو هفته قبل، کنست رژیم صهیونیستی بخش اول اصلاحات قضائی را تحت عنوان قانون لغو عقلانیت مصوبات، با ۶۴ رای مثبت و هیچ رای منفی به تصویب رساند.

سی و یکمین هفته اعتراضات همراه با عملیات استشهادی + عکس و فیلم

رهبران اعتراضات طی سی یکمین هفته اعتراضات علیه دولت نتانیاهو گفتند: «نتانیاهو در یک کارزار بدخواهانه تلاش می‌کند تا بحران قانون اساسی که منجر به نابودی حاکمیت قانون در اسرائیل می‌شود را قانونی جلوه دهد. اگر دولتی احکام دادگاه عالی را نپذیرد، این سیگنالی است به همه جنایتکاران که هر کاری می خواهند انجام دهند. اسراییل در میانه یک آشفتگی کامل قرار دارد که در آن یک بحث عمومی در جریان است، بحثی که در آن وزرای ارشد می گویند که از احکام دادگاه علی اطاعت نمی کنند. در برابر تخریب و ویرانی، در هفته سی و یکم صدها هزار نفر حاضر می شویم تا از تجزیه اسرایئل جلوگیری کنیم. امید ما هنوز از دست نرفته است.»

همزمان با شروع اعتراضات، مرکز تل آویو شاهد یک عملیات استشهادی موفق جوان فلسطینی علیه اشغالگران صهیونیست بود که بر طی آن، یک نیروی پلیس رژیم صهیونیستی به هلاکت رسید. کاپلان فورس، از رهبران معترضان قبل از آغاز تظاهرات اعلام کرد: «اگر نتانیاهو تلاش کند تصمیمات دیوان عالی دادگستری را اجرا نکند، بحران قانون اساسی رخ خواهد داد. این یک شورش رقت انگیز و کوتاه مدت خواهد بود. اگر این دولت ویرانگر جرأت شورش علیه قانون را امتحان کند، در مدت کوتاهی سرنگون خواهد شد». کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی، سی‌ ویکمین هفته متوالی تظاهرات علیه دولت قضائی نتانیاهو را پرجمعیت توصیف کرده و گفته است. به گفته رسانه های عبری زبان حدود ۱۵۰ هزار معترض صهیونیست در این تظاهرات حضور پیدا کردند.

سی و یکمین هفته اعتراضات همراه با عملیات استشهادی + عکس و فیلم

امتناع نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی از خدمت کماکان ادامه دارد. در روز های اخیر صدها تن از نیروهای ذخیره در نیروی هوایی با توجه به غیبت طولانی مدت آنها از حضور در فعالیت ها در هفته های اخیر، برای بحث در مورد گام های بعدی اعتراض جمع شدند. از زمانی که کنست به قانون لغو عقلانیت مصوبات رای داد، این اولین نشست متمرکزی است که آنها برگزار کرده اند. در این نشست، نیروهای ذخیره بخش هوایی، ارتش رژیم صهیونیستی را به انتشار اطلاعات نادرست در مورد توانایی خود متهم کرد، ‌اقدامی که ارتش رژیم صهیونیستی آرامشی ایجاد کند که منعکس کننده وضعیت واقعی نباشد.

موشه پاسال، عضو حزب لیکود در کنست، لایحه‌ای ارائه کرده است که بر اساس آن، هرکسی که در گذشته در ذخیره‌ها خدمت کرده یا اکنون خدمت میکند، در صورت درخواست عدم حضور برای خدمت، مجازات خواهد شد.

یعقوب فرانکل، رئیس سابق بانک مرکزی رژیم صهیونیستی در رابطه با عواقب پیشبرد این طرح توسط دولت نتانیاهو بر اقتصاد رژیم صهیونیستی گفت: «سرمایه گذاران آمریکایی در صف ایستاده اند تا بپرسند چگونه می توانند سرمایه گذاری خود را در اسرائیل لغو کنند.» به گفته وی «وضعیت بسیار وخیم است، آنچه پس از تصویب بقیه قوانین اصلاحات قانونی رخ خواهد داد، فاجعه بزرگی است که اقتصاد، جامعه، موقعیت و مقام اسرائیل را از بین خواهد برد.»

همچنین احزاب سیاسی حریدی که خواستار تصویب قانون معافیت دانش آموزان حریدی از سربازی اجباری هستند، تهدید کرده اند در صورت تعویق مجدد تصویب این طرح، از ائتلاف خارج خواهند شد که منجر به سقوط دولت می شود. وب سایت اخبار ۱۲ نوشت: درعی و گلدکنف هر دو از پذیرش مجدد تعویق تصویب این طرح خودداری می کنند و خواستار تصویب قانون حتی قبل از اصلاحات قضائی هستند. آنها به نتانیاهو اولتیماتوم صریح دادند که اگر دولت بخواهد به فعالیت خود ادامه دهد، این امر به تصویب قانون معافیت دانش آموزان حریدی از خدمت اجباری سربازی بستگی دارد.

سی و یکمین هفته اعتراضات همراه با عملیات استشهادی + عکس و فیلم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 1
 • US ۰۴:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  2 8
  شما اشتباه گرفتید. اینا مردم خودشون نمیزنن
 • حسین صابری IR ۰۶:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  1 3
  اگر یکی به مردم عادی خودتون با چاقو حمله کنه میشه عملیات استشهادی یا عملیات تروریستی
 • IR ۰۶:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  2 2
  مشرق با گرون کردن نون فرداست که همینجا هم شروع بشه وهمچنین بنزین............
 • IR ۰۶:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  1 1
  عملیات استشهادی شای الان یعنی .... از ترسشون جمش میکنن... مردم... میترس بریزن بیرون.. .... البته اگه استشهادی تو جمعیت بوده...
 • ایران قوی IR ۰۷:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  1 1
  اسراییل ها باید برای بقای کشورشون دست به اسحله شن و از کشورشون در برابر حکام جاهل و طماع شون که قصد دست درازی به کشورشون دارند حفظ کنند
 • آرمان رهائی IR ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  2 1
  به به نگاه کنید
 • نماد Anusim IR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  2 1
  یهود یعنی هدایت شدگان؛ اینها هدایت نشدگان هستن: از هیچ شر و فساد هراس ندارن، اما از دعای توبه و نجات هراس دارن!
 • 🧚‍♀️ IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  2 0
  دروغ میگن یهودیت از مادر به ارث میرسد، چون چسبیدن به آدم و عیسی را نفی کردن.
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  0 0
  اغتشاش یا اعتراض؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس