کد خبر 1511305
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹
بایکوت محرم در شبکه همجنس بازی BBC+ عکس

 ایران یکپارچه سیاه پوش عزای امام حسین (علیه السلام) است. اما بی‌بی‌سی فارسی روز یکشنبه ترجیح داد خبری از تجمع تعدادی همجنس‌باز بود که از ززا (زن زندگی آزادی) حمایت می کردند منتشر کند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های معاند در مقابل این پرسش که چرا آشوب و وقایع کشورهای غربی مشابه نمونه داخل بازتاب داده نمی‌شود، همواره بر این نکته تاکید دارند که ما رسانه فارسی زبانان هستیم و فقط وقایع داخلی را پوشش می‌دهیم. اما موضوع همجنس بازی نقطه‌ای است که مشت‌شان را باز می‌کند.

ایران یکپارچه سیاه پوش عزای امام حسین (علیه السلام) است. اما بی‌بی‌سی فارسی روز یکشنبه ترجیح داد خبری با این عنوان منتشر کرد: «حمایت از اعتراضات اخیرایران در رژه افتخار آمستردام». ماجرا مربوط به تجمع تعدادی همجنس‌باز بود که از ززا (زن زندگی آزادی) حمایت کردند.

علت اصرار بی‌بی‌سی فارسی در پوشش همجنس‌بازی چیست؟

روز ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ «ن.شیرآقایی» عضو وقت بی‌بی‌سی فارسی در وبلاگ خود اعلام کرد که همجنس باز است. او پس از افشای همجنسبازی‌اش در متنی نوشت: «من یک شهروند انگلیسی‌ام و افتخار هم می‌کنم که انگلیسی‌ام. من مجبور نیستم به قوانین ۱۴۰۰ پیش اسلامی شما پابند باشم. من همجنسگرا هستم. به کسی هم مربوط نیست.»

بایکوت محرم در شبکه همجنس بازی BBC+ عکس
تصویری که ن.شیرآقایی از خود در سال ۱۳۹۱ منتشر کرد


«ن.شیرآقایی» پس از تقبیح بیماری جنسی‌اش توسط رسانه‌های داخلی نوشت: «شما فکر می‌کنید با این کار بی‌بی‌سی خراب می شه؟ اشتباه می‌کنید اتفاقا این نشان دهنده اوج آزادی در یک رسانه است که از هر دین و مذهب و گروهی در اون هستند.»

اما شواهد خلاف آن را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد باور به همجنس بازی تنها آیین آزاد در این شبکه است. اعلام همجنس بازی «ن.شیرآقایی»، در ادامه عادی سازی این بیماری جنسی از سوی اعضای بی‌بی‌سی بود. «ف.تقی‌زاده» عضو دیگر این شبکه روز ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ در وبلاگ نوبت شما (زیر مجموعه بی‌بی‌سی فارسی) نوشت: ما همجنسگرا هستیم. متنی که در آن به معرفی وبلاگ و افراد همجنس باز فارسی زبان پرداخته بود.

بایکوت محرم در شبکه همجنس بازی BBC+ عکس
تیتر مقاله ف.تقی‌زاده در سال ۱۳۹۱: ما همجنسگرا هستیم


«پ.قدوسی» از اعضای اولیه بی‌بی‌سی فارسی نیز راوی همجنس بازی بود. او در اردیبهشت ۱۳۹۲ فیلم مستندی پیرامون روابط ۲ همجنس باز را برای مخاطب فارسی زبان تبلیغ می‌کرد و از لزوم ترجمه و پخش آن در ایران نوشت. مستند مذکور برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ با تبلیغ شخص «بیل کلینتون» رئیس جمهور اسبق آمریکا اکران شد.

سمپاتی اعضای بی‌بی‌سی فارسی با همجنس بازی یحتمل از شروط پذیرش در این شبکه انگلیسی است. آغاز این رویه در شبکه‌های اپوزیسیون همزمان با راهبرد جهانی غرب در رسمیت دادن به بیماری‌های جنسی در قالب مفهوم کلی LGBT بود. از آنجایی که بی‌بی‌سی فارسی به دلیل همجواری با کادر حرفه‌ای شبکه جهانی BBC انگلیس، در عرصه رسانه از باقی اپوزیسیون جلوتر است، شاهد تئوریزه و نرمالیزه کردن بیماری همجنس بازی به شکل گسترده در این شبکه هستیم.

رسانه‌های معاند در مقابل این پرسش که چرا آشوب و وقایع کشورهای غربی مشابه نمونه داخل بازتاب داده نمی‌شود، همواره بر این نکته تاکید دارند که ما رسانه فارسی زبانان هستیم و فقط وقایع داخلی را پوشش می‌دهیم. اما موضوع همجنس بازی نقطه‌ای است که مشت‌شان را باز می‌کند. زایمان حاصل از ۲ موش نَر چه ارتباطی به وقایع داخل دارد؟ بی‌بی‌سی فارسی نوشته بود: «دانشمندان برای اولین بار موش‌هایی به وجود آوردند که والدین‌شان هر دو نر هستند. این تحقیق می‌تواند اولین گواه برای بهبود آینده درمان‌های باروری از جمله زوج‌های همجنس باشد.»

بایکوت محرم در شبکه همجنس بازی BBC+ عکس
همجنس بازی موش!


کانال تلگرامی بی‌بی‌سی فارسی در پستی نوشت: «دو پنگوئن همجنس‌خواه[!] جوجه‌دار شدند».

این خبرگزاری در خبر دیگر با فاعلیت پنگوئن نوشت: «یک جوجه پنگوئن که یک زوج پنگوئن همجنسگرای نر از آن نگهداری می‌کرد، سالم از تخم بیرون آمد. همجنسگرا بودن این دو پنگوئن پس از آن مشخص شد که آن‌ها همیشه با هم دیده می‌شدند و با هم شنا می‌کردند[!]»

سایت بی‌بی‌سی در یک گزارش خبری نوشت: «تولد نوزاد حاصل مشارکت پدر، عمه و مادر بزرگ!» ماجرا مذکور درباره دو پسر همجنس باز به نام ماتیو و الیوت بود. اولی پدر و دومی در نقش مادر است! قاعدتا دو همجنس بچه دار نمی‌شوند. پس خواهر الیوت تخمک خود را داد تا با اسپرم ماتیو بارور شود، سپس آن‌را در رحم مادر ۶۰ ساله ماتیو قرار دادند تا جنین به دنیا بیاید که آمد!

بایکوت محرم در شبکه همجنس بازی BBC+ عکس
نمونه‌ای از سلسله اخبار بی‌بی‌سی فارسی با زمینه همجنس بازی


اکنون این سوال وجود دارد که روابط مشمئزکننده مذکور چه ربطی به مخاطب و وقایع داخل دارد؟ نمونه‌های دیگری نیز وجود دارد. «اسقف کلیسای انگلیس اعلام کرد که همجنسگراست و با یک مرد رابطه دارد»، «آلمان برای همجنسگرای چچنی ویزا صادر کرد» و «ژاپن به یک زن اوگاندایی همجنس‌خواه پناهدگی اعطا کرد» از جمله تیترهای منتشره در بی‌بی‌سی است.

این شبکه روز ۱۴ خرداد تجمع چند ده نفر همجنس بازدر بانکوک را با ۹ عکس نوشت پوشش داد. روز ۱۰ تیر رژه چند صدنفر همجنس باز در لندن را با ۹ عکس نوشت و یک ویدئو پوشش داد. ولی مهمانی ۱۰ کیلومتری جشن غدیر تهران با حضور ۳ میلیون نفر در روز ۱۶ تیر را فقط با یک پست توهین آمیز پوشش داد.

بایکوت محرم در شبکه همجنس بازی BBC+ عکس
نحوه پوشش تجمع چند ده نفره همجنس بازان در بانکوک

بایکوت محرم در شبکه همجنس بازی BBC+ عکس
نحوه پوشش تجمع چند صد نفره همجنس بازان در لندن

بایکوت محرم در شبکه همجنس بازی BBC+ عکس
نحوه پوشش جشن سه میلیونی غدیر در تهران

عزاداری مردم ایران در ماه محرم به عنوان یک واقعه داخلی بایکوت است و صرفا مطالبی در ضد آن منتشر می‌شود. ولی عذرهواهی سوناک از همجنس‌بازان به دلیل عدم حضور در ارتش پوشش داده می‌شود. از طرفی، رویه پوشش وقایع مرتبط با LGBT از سوی اپوزیسیون نیز پس از پاییز ۱۴۰۱ تشدید شده است.

در مجموع کانال تلگرامی بی‌بی‌سی فارسی تاکنون ۲۳۷ پست با کلیدواژه‌هایی نظیر دگرباش، همجنسگرا و ال‌جی‌بی‌تی برای مخاطب فارسی زبان منتشر کرده است. این شبکه لندن نشین ۴۴ ویدئو و ۲۲۷ عکس نوشت با کلیدواژه‌های مذکور در تلگرام و اینستاگرام منتشر کرده است. سایت بی‌بی‌سی نیز تاکنون ۱۰۸ کدخبر با کلیدواژه دگرباش منتشر کرده است. این عدد فقط مختص اخباری است که در قالب این برچسب گردآوری شده و طبعاً اخبار متعددی حول همجنس‌بازی خارج از کلیدواژه مذکور منتشر شده است.

بایکوت محرم در شبکه همجنس بازی BBC+ عکس
بخشی از محتوای تصویری بی‌بی‌سی فارسی با زمینه همجنس بازی


میزگردهای متعددی نیز در بی‌بی‌سی فارسی با موضوع همجنس بازی تشکیل شده است. در یکی از میزگردها بحث حول این موضوع بود که همجنس‌گرایی مادرزادی است یا خیر؟ عدالت انگلیسی را هم رعایت کرده بودند. دو کارشناس برنامه در فرعِ موضوع یعنی "ژنتیکی بودن یا نبودن گرایش همجنس‌بازی" جدل نسبتاً پر حرارتی انجام دادند ولی در اصل موضوع، هیچ نظریه‌ای در مقوله بیماری و غیر طبیعی بودن این انحراف جنسی انجام ندادند.

عادی‌سازی این بیماری جنسی از یک دهه پیش در سطح جهانی آغاز شده است. «ریچارد گرنل» بالاترین مقام امنیتی آمریکا در دولت ترامپ یک همجنس‌باز بود که ۱۶ نهاد اطلاعاتی آمریکا نظیر CIA ذیل او تعریف می‌شدند. «ژان-پیر» سخنگوی فعلی کاخ‌ سفید اولین سخنگوی همجنس‌باز تاریخ کاخ سفید است. «بوتجج» وزیر حمل و نقل دولت بایدن نیز اولین وزیر همجنس‌باز تاریخ آمریکاست.

چهره‌های مشهور جهان در فوتبال و سینما نیز نقش تبلیغاتچی را دارند. سری فیلم‌های جهان مارول پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین مجموعه سینمایی (franchises) تاریخ جهان است. تعدادی از به اصطلاح ابرقهرمانان این مجموعه سینمایی همجنس‌باز هستند. مقرر شده فیلم‌های سینمایی نوستالژیک جهان با زمینه LGBT بازسازی شوند. تیم‌های ملی اروپایی نیز با نماد LGBT پا به میدان جام جهانی فوتبال در قطر گذاشتند. غرب از فرهنگ اختلاط عبور کرده و انحراف جنسی را دستور کار قرار داده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  10 10
  هیچ گاه از لجن و بوی تعفن نباید انتطار بوی گلاب داشته باشیم. پناه بر الله و مهدی فاطمه
 • سید IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  7 0
  وقتی حرامی را یکی از صفات بهائیان نجس و خبیث و منحوس برمی شمرند، این هم دلیلش از بیان خود بهائیان مزدور شاغل در رسانه های لندن نشین !!!!!!!!!!
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  4 0
  از بی بی سی رسانه شیطان انتظاری جز این رذالت و پستی نیست
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  4 0
  ...نی بودن یه سنت انگلیسی است.همه اروپایی ها (بخصوص اسپانیایی ها) انگلیسی هارو بعنوان ملتی ملعون و ...نی میشناسن و داخل آدم نمیدونن.
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  2 0
  دولت آمریکا تروریست و انگلیس تفرقه انداز و اسرائیل کودک کش دارن اوامر اربابشون اجرا میکنن ما شیعیان مرتضی علی هم با سیاه پوشیدن و برگزاری با شکوه عاشورا و اربعین قراره بستر ظهور امام زمان فراهم کنیم
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  0 0
  فیلیمو حتما مارول و فرانچایز را پخش می کند
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  4 0
  هههه. بیخود نیست که بی بی سی مخفف BBSag هست. یه مشت قرشمال و پاچه ورمالیده همجنسباز وطنفروش کثافت. انگلیس روزی بابت این رذالت هاش حساب پس خواهد داد.
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  2 0
  به امید خدا همون بلایی که سرقوم لوط آمدسراین کفاربیاد
 • سید IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  3 0
  لعنت خدا برهمچنسبازان پلیدوکثیف
 • سید IR ۱۶:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  5 0
  از همجنس بازان حالمون بهم میخوره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس