اقبالی: بازی با بلغارستان و آفریقایی‌ها بهتر از کشورهای آسیای میانه است

کارشناس فوتبال کشورمان به تحلیل دیدارهای تدارکاتی آتی تیم ملی پرداخت.

به گزارش مشرق، مسعود اقبالی درمورد دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل بلغارستان که قرار است ۱۶ شهریور برگزار شود، اظهار داشت: هرچند بلغارستان چندین سال است از سطح بالای خود فاصله گرفته اما تیمی که سابقه صعود به نیمه نهایی جام جهانی را دارد، قطعا حریف مناسبی برای تیم ملی ما است. شنیده‌ام می‌گویند رنکینگ بلغارستان ۷۷ و ایران ۲۲ دنیا است اما شک نکنید این تیم در وضعیت فعلی‌اش نیز تیم بهتری از ما است. در کل به جز ژاپن، کره جنوبی و استرالیا، سطح تیم‌های آسیایی از کشورهای درجه ۲ یا ۳ اروپایی هم پایین‌تر است. بلغارستان با توجه به سبک بازی‌اش حریف مناسبی برای آماده سازی تیم ملی برای جام ملت‌ها محسوب می‌شود و برگزاری این بازی را خیلی مثبت می‌دانم.

بیشتر بخوانید:

چراغپور: تیم ملی توانایی گلزنی به هر تیمی را دارد/ از انگلیس که بزرگ تر نیستند!

وی درمورد احتمال برگزاری بازی شاگردان امیر قلعه نویی با یک تیم بزرگ آفریقایی، توضیح داد: اگر تیم پیشکسوتان نیاورند، خیلی خوب است(باخنده) درکل تیم‌های آفریقایی نیز شرایط بسیار بهتری نسبت به آسیایی‌ها دارند. تیم ما در تورنمنت کافا با کشورهای آسیای میانه که سطح فوتبال‌شان بالا نیست، بازی کرد و قطعا در اردوی آتی رو در رو شدن با یک حریف قدرتمند آفریقایی و بلغارستان به سود امیر قلعه‌نویی است زیرا بهتر از قبل می‌تواند تیمش را محک بزند. در کل هرچه بازی دوستانه بیشتر باشد، به کار تیم ملی می‌آید و چه بهتر که در فیفادی پیش رو قرار است به مصاف حریفان باکیفیت‌تری برویم.

کارشناس فوتبال کشورمان درمورد شرایط فعلی تیم ملی گفت: فوتبال ما چه در عرصه ملی و باشگاهی دچار یک رخوت و سکون شده است و حتی قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌ها هم اهمیتی خاصی برای مردم ندارد. من به عنوان یک مدرس AFC از این فوتبال لذت نمی‌برم زیرا نکته جدید و خاصی در آن نمی‌بینم. می‌بینیم عربستان با یک اقدام درست بزرگ‌ترین ستارگان جهان را به کشورش می‌آورد و برای مردمش علاقه‌مندی ایجاد می‌کند اما در ایران همه تیم‌ها بدهکار هستند، فوتبال باکیفیتی نمی‌بینیم، بازیکنان درجه ۳،۴ خارجی در اواخر فوتبال‌شان به اینجا می‌آیند. در این وضعیت فقط می‌توانیم امیدوار باشیم تیم ملی مان بتواند در جام ملت‌ها آبروداری کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس