کد خبر 1497125
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۲
مقام صهیونیست با درهای بسته مواجه شد

مقامات فرانسوی و حتی بعضی انجمن‌های صهیونیست این کشور از دیدار با وزیر دارایی رژیم صهیونیستی که به پاریس سفر کرده است، خودداری کردند.

به گزارش مشرق، روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» با اشاره به سفر «بزالل اسموتریچ» به پاریس برای شرکت در کنفرانس دو روزه «سازمان همکاری و توسعه اقتصادی»، نوشت: به خاطر ایدئولوژی افراطی وزیر دارایی اسرائیل، مقامات فرانسوی و حتی رهبران جامعه یهودیان فرانسه نیز از دیدار با وی خودداری کردند.

یک مقام فرانسوی در گفت وگو با «تایمز اسرائیل»، از رایزنی دفتر اسموتریچ با تعدادی از مقامات فرانسوی و دست رد آنها بر سینه وی خبر داده‌اند.

از آنجا که مقامات رژیم صهیونیستی ضمن دیدار از هر کشوری با صهیونیست های مقیم آن کشور نیز دیدار می کنند، اسموتریچ امروز در توئیتی، عکسی از دیدار خود با جمعی از صهیونیست های مقیم پاریس را منتشر کرد تا تاثیر اخبار مربوط به انزوای سیاسی کابینه جدید این رژیم به سرکردگی بنیامین نتانیاهو را کاهش دهد.

چند هفته پیش از سفر اسموتریچ به پاریس، وزارت دارایی فرانسه ضمن تایید تلاش وزیر دارایی رژیم صهیونیستی برای دیدار با همتای فرانسویش، چنین دیداری را در دستور کار ندانست.

منابعی در وزارت دارایی فرانسه در گفت‌وگو با روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» اعلام کرده بودند که دفتر اسموتریچ تلاش کرده دیداری با «برونو لومیر» وزیر دارایی فرانسه، خارج از محل کنفرانس «سازمان همکاری و توسعه اقتصادی» برای وی هماهنگ کند.

این رسانه صهیونیست همچنین از تلاش دفتر اسموتریچ برای ترتیب دادن ملاقاتی بین وی و مقامات شهرداری پاریس خبر داد و نوشت: شهرداری پاریس نیز وجود هرگونه قرار ملاقات بین اسموتریچ و مقامات شهرداری را هنوز تایید نکرده است.

سفر اسموتریچ به فرانسه در ماه مارس و اظهارات افراطی وی موجی از خشم را در این کشور و جهان برانگیخت، به طوری که مقامات فرانسوی مجبور به اعلام برائت از وی و «ایتامار بن گویر» دیگر وزیر تندروی کابینه رژیم صهیونیستی شدند.

حضور صهیونیست های تندرو در کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، برای وی دردسرساز شده است.

ماه گذشته، سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی بیانیه مشترکی، سخنرانی‌های مراسم «روز اروپا» در تل آویو را به نشانه مخالفت با مواضع بن گویر لغو کرده بودند.

اتحادیه اروپا در بیانیه ای با اشاره به قصد بن گویر برای سخنرانی در این مراسم به نمایندگی از کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود: متاسفانه ما امسال تصمیم به لغو بخشی از مراسم «روز اروپا» (سخنرانی های مراسم) گرفتیم زیرا نمی خواهیم به کسی که دیدگاه هایش با دیدگاه های این اتحادیه در تناقض است، جایگاه دهیم.

سفیر یکی از کشورهای اروپایی نیز در گفت‌ وگو با روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» اعلام کرده بود که در این روز، ترجیح می دهد با بن گویر و اسموتریچ رهبر حزب «صهیونیسم دینی» دیداری نداشته باشد.

حضور رهبران احزاب تندرو صهیونیست در کابینه راستگرای بنیامین نتانیاهو، روابط رژیم صهیونیستی با آمریکا و اتحادیه اروپا را بعضا دچار چالش کرده است.

باوجود گذشتن چندماه از تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا سنت شکنی کرده و هنوز نتانیاهو را به کاخ سفید دعوت نکرده است.

اتحادیه اروپا و آمریکا بر این باورند که رویکرد افراطی کابینه کنونی رژیم صهیونیستی موجب تقویت مقاومت فلسطین و تسریع فروپاشی این رژیم می شود.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس