قدردانی حکیم از کمک‌های ایران به عراق در مبارزه با تروریسم

رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار آیت‌الله «علیرضا اعرافی»، مدیر حوزه‌های علمیه قم، از نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به کشورش در جنگ با تروریسم و حمایت و پشتیبانی و راهنمایی‌ آن در این باره قدردانی ک

به گزارش مشرق، «سید عمار حکیم» در این دیدار که در دفتر جریان حکمت ملی عراق در بغداد برگزار شد، به روابط تاریخی عراق و ایران و حوزه‌های علمیه نجف اشرف و شهر مقدس قم پرداخت.

وی تأکید کرد که همکاری و نزدیکی آنها به سود اسلام و پیروان مکتب اهل بیت (ع) در سراسر جهان خواهد بود.

همچنین در این دیدار تحولات عراق و متغیرهای مثبت از جمله انتقال مسالمت‌آمیز قدرت و پیشرفت‌های به‌دست‌آمده در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و امنیتی بررسی شد.

حکیم با بیان اینکه عراق شاهد ثباتی بی‌سابقه است که در آن هسته‌های تروریسم درهم‌کوبیده شده است، گفت: پیوندهای اجتماعی میان طیف‌های جامعه تقویت شده ضمن اینکه ائتلاف اداره دولت به عنوان ائتلاف حاکم ، ائتلافی ملی است.

وی در ادامه به نقش فتوای آیت‌الله العظمی سیستانی در زیر و رو کردن معادله در برابر تروریسم اشاره و از نقش و فداکاری حشدالشعبی و دیگر نیروهای امنیتی در آزادسازی خاک عراق از چنگ تروریسم داعشی تقدیر کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین از نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به عراق در جنگ با تروریسم و حمایت و پشتیبانی و راهنمایی‌اش در این باره تشکر کرد.

حکیم تأکید کرد که انسجام در عرصه‌های گوناگون عراق موجب انسجام پیوندهای ملی شده و این کشور نقش مهمی در نزدیک کردن دیدگاه‌های نیروهای منطقه‌ای بر عهده گرفته و این نقش بر وضعیت داخلی عراق هم تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اهمیت شعایر دینی به عنوان یک منبع مهم مبارزه با افکار انحرافی و وارداتی اضافه کرد که شاهد توسعه عملکرد هیئت‌های حسینی و افزایش تعداد زائران هستیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در پایان خواستار تلاش برای رویارویی با پدیده‌های اجتماعی خطرناک مانند مواد مخدر و طلاق و امثال آنها شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس