افزایش شمار جانباختگان در سیلاب خراسان شمالی

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با پیش بینی وقوع رگبار و وزش باد شدید از ۱۵ تا ۱۷ خردادماه، گفت: مردم تهران در تردد از حاشیه رودها و ارتفاعات احتیاط کنند.

به گزارش مشرق، حامد یزدی مهر عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از عصر امروز دوشنبه ۱۵ تا روز چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه شاهد احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در نقاط مستعد و احتمال بارش تگرگ در استان تهران به ویژه در ارتفاعات خواهیم بود و توصیه اکید مدیریت بحران احتیاط در تردد و اجتناب از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره احتمال فعالیت سامانه دوم مبنی بر وقوع ناپایداری محلی و وزش باد شدید در مناطق مستعد گرد و خاک به ویژه در ساعات بعد از ظهر تا شب نیز هشدار داد و گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی در مدت زمان مذکور وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا را در استان تهران به ویژه مناطق مرکزی، جنوبی و غربی خواهیم داشت.

یزدی مهر همچنین از آماده باش ستاد مدیریت بحران خبر داد و تاکید کرد: توصیه مدیریت بحران در خصوص وقوع سامانه دوم احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، عدم استقرار در نواحی مرتفع و داربست‌ها است تاکید می‌شود کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای از صعود به ارتفاعات خودداری کنند و نسبت به عدم قرار گرفتن افراد و پارک خودروها زیر تابلوهای تبلیغاتی و درختان فرسوده خودداری شود.

وی خاطرنشان کرد: از شهروندان گرو های حساس به خصوص افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و تنفسی و قلبی می‌خواهیم در زمان‌های کاهش کیفیت هوا و بروز گرد و غبار از قرار گرفتن از فضای باز خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس