پرونده قتل غیرعمد در آستانه سال جدید با صلح پایان یافت

رئیس کل دادگستری خوزستان از ایجاد صلح و آشتی میان دو طایفه محمدی و محمدموسایی در منطقه پتک باغملک خبر داد.

به گزارش مشرق، علی دهقانی گفت: پس از هشت سال اختلاف و درگیری میان دو طایفه که منجر به تشکیل پرونده‌های متعدد در محاکم قضایی شده بود، طرفین در نشست صلحی که برگزار شد، با یکدیگر سازش کردند.

وی با تاکید بر اهمیت ورود معتمدین و بزرگان طوایف در ایجاد آشتی در درگیری‌ها و به ویژه در دعاوی مهم، اظهار کرد: این سازش با زحمات شبانه روزی روحانیون و سادات معظم، معتمدین و بزرگان، جمعیت اتحاد اقوام و عشایر، صلح یاران و اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر، مسئولین قضایی شهرستان باغملک و رامهرمز و نیروهای نظامی به ویژه قرارگاه سپاه ابوالفضل (ع) انجام شد و در جلسه آخر که با حضور این عزیزان و خدام حرم مطهر امام رضا (ع) و بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای دو طایفه برگزار شد، این تلاش‌ها به نتیجه رسید.

رئیس دادگستری خوزستان با تبریک سالروز ولادت امام رضا (ع)، از راه‌اندازی پویش «به حرمت امام رئوف می‌بخشم» و نیز حضور موثر خدام حرم مطهر رضوی که منجر به سازش میان ۳۳ فقره پرونده قصاص در استان و سازش در پرونده‌های مهم با موضوعات مختلف شدند، قدردانی کرد.

دهقانی گفت: افراد دو طایفه در این نشست با اهدای قرآن کریم به یکدیگر و اقامه نماز وحدت، با هم دست برادری دادند و صلح‌نامه امضا کردند.

وی تصریح کرد: باتوجه به توافق صورت گرفته و اهمیت موضوع، با هرگونه برخورد تحریک‌آمیز که مجددا موجب بروز مجدد اختلاف در این موضوع شود، همانند گذشته به طور قاطع، قانونی و مشدد برخورد می‌شود.

در این مراسم که با حضور خدام امام رضا(ع) برگزار شد، پرچم متبرک حرم رضوی میان حاضرین گردانده شد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس