وزارت امورخارجه با جدیت مسیر خنثی سازی تحریم‌ها را دنبال می‌کند

وزیر امور خارجه گفت: در کنار باز بودن مسیر دیپلماتیک برای رفع تحریم‌های ظالمانه، وزارت امور خارجه همچنان به صورت جدی مسیر خنثی سازی تحریم‌ها را دنبال خواهد کرد.

به گزارش مشرق، حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، بعد از ظهر روز چهارشنبه در آخرین روز گردهمایی رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، به بررسی و جمع بندی سمینار برگزار شده پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تبیین گفتمان سیاست خارجی کشور ذیل سه اصل عزت، حکمت و مصلحت و با استفاده از اصول ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری در دیدار اخیر سفرا و رؤسای نمایندگی‌ها با ایشان، بر نقش مهم نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت اهتمام و توجه همه آنها به ارتقا کمی و کیفی مناسبات دوجانبه و چندجانبه کشورمان تاکید کرد.

وی به اظهارات رئیس جمهور محترم در نشست صبح امروز در جمع سفرا و رؤسای نمایندگی‌ها اشاره کرد و افزود: اظهارات ایشان در این نشست و موضوعات مطرح شده، حاکی از اهمیت جایگاه و مسؤولیتهای وزارت امور خارجه و اهتمام شخص رئیس جمهور به موضوع سیاست خارجی و روابط بین الملل است.

وزیر امور خارجه موضوع ایرانیان خارج از کشور را دارای اولویتی بالا در مسولیت‌ها و وظایف وزارت امور خارجه دانست و ضمن توصیه اکید بر توجه بیش از پیش سفرا و رؤسای نمایندگی‌های کشورمان به این موضوع، خواستار ارتقای روزافزون قابلیت‌های فنی سامانه‌های ارتباطی وزارت امور خارجه در راستای تسهیل امور هموطنان خارج از کشور شد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به موضوع تحریم‌ها خاطرنشان کرد: در کنار باز بودن مسیر دیپلماتیک برای رفع تحریم‌های ظالمانه، وزارت امور خارجه همچنان به صورت جدی مسیر خنثی سازی تحریم‌ها را دنبال خواهد کرد.

در ابتدای این نشست محمد حسن شیخ الاسلامی، رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی و دبیر سمینار سفرا، مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی، ناصر کنعانی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی، علیرضا بیگدلی، معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان، علی باقری، معاون سیاسی و محمد فتحعلی، معاون اداری و مالی وزارت امورخارجه، به ارائه دیدگاه‌ها و جمع بندی خود از گردهمایی سفرای امسال پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
  1 5
  به زودی با احیای برجام تحریمها برطرف خواهد شد. لازم نیست شما خودتو به زحمت بندازی!
  • IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
   0 0
   تا 70 سال دیگه هی بگو بزودی بزودی اما همچنان جنازه بوکرده برجام رو زمینه
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
  0 0
  یعنی قراره مردم فقیرتر بشند؟
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
  1 0
  تحریم یعنی بدبختی ملت.هیچ افتخاری هم نداره
 • IR ۱۷:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
  0 0
  ایران غیر از اسرائیل باید با همه دوستی و رابطه داشته باشه
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
  0 0
  عضو بریکس شدن در چنگ و نزدیکی ایران است
 • IR ۱۸:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
  0 0
  ظریف رو برگردونید . نابود شدیم
 • IR ۱۸:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
  0 0
  کی فکر میکرد روابط خارجی اینقدر افتضاح بشه که اذربایجان و طالبان هم بشن دشمن ایران !!!! اونقدر ذلیل مون کردین که مجبور به التماس به عربستان و مصر شدیم
 • IR ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
  0 0
  شما تا نگرش خود را عوض نکنید هیچ اتفاقی نمی افتد. جهان در مسیر درست است شما مشکل دارید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس