پیگیری اصلاح قانون بکارگیری سلاح محیط‌بانان در مجلس

رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس از پیگیری هزینه‌کرد بودجه ترمیم حقوق محیط‌بانان و اصلاح قانون حمل و بکارگیری سلاح محیط بانان در نوبت صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش مشرق، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس همزمان با ولادت امام رضا(ع) و روز محیط‌بان با اشاره به توجه ویژه مجلس شورای اسلامی بخصوص ریاست مجلس به موضوع محیط‌بانان در کشور گفت: حضور محیط‌بانان به عنوان اولین مهمانان ویژه مجلس یازدهم نشان از درک اهمیت شغل محیط‌بانی در قوه مقننه است.

وی با بیان این که قانون حمایت بیمه‌ای و قضایی از مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست و جنگلبانی در جهت حمایت از محیط‌بانان در مجلس تصویب شد افزود: همچنین برای نخستین بار بودجه ۱۴۰۰ ردیف مستقلی برای محیط‌بانان سازمان محیط‌زیست اختصاص یافت که این روند در بودجه‌های آتی نیز پیش بینی شد.

رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس با اشاره به اختصاص ۲۸۸ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای ترمیم حقوق محیط‌بانان در سال گذشته گفت: متأسفانه علی‌رغم اختصاص این اعتبار عملاً شاهد بهبود پرداختی و معیشت محیط‌بانان نیستیم.

وی از پیگیری فراکسیون محیط‌زیست مجلس برای نحوه هزینه‌کرد این اعتبار خبر داد وگفت: این موضوع هم‌ اکنون از طریق دستگاه‌های نظارتی در دست پیگیری است و بزودی گزارش آن در اختیار مجلس قرار می‌گیرد.

رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس از تهیه گزارش نظارتی مجلس بر عملکرد یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط‌زیست خبرداد و گفت: این گزارش بر اساس ماده ١٠٧ آیین‌نامه داخلی مجلس در حال تهیه است.

وی با تأکید بر این که یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست باید تمام توان خود را برای رفع مشکلات محیط‌بانان بکار بگیرد افزود: این در حالیست که عملا شاهد اقدامات نمایشی هستیم و عملا ًمشکلات محیط‌بانان کشور به قوت خود باقی مانده است به شکلی که مشکلات معیشتی این قشر برطرف شده و نه تجهیزات و نیازهای فنی آنها تامین شده است.

رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس گفت: در بودجه امسال اعتباری برای ترمیم حقوق محیط‌بانان اختصاص یافت که در حال پیگیری جدی آن از سازمان برنامه و بودجه تا زمان تخصیص هستیم.

وی با بیان این‌که اصلاح قانون حمل و بگارگیری سلاح محیط‌بانان در دستور صحن است تصریح کرد: امیدواریم با تصویب این قانون مشکلات محیط‌بانان برای استفاده از سلاح برطرف شود.

رفیعی با اشاره به این که نوع قرارداد محیط‌بانان یکی از مشکلات دیگر این قشر است گفت: طرح تبدیل وضعیت محیط‌بان توسط فراکسیون محیط‌زیست مجلس تهیه شده و در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس است.

وی تصریح کرد: موضوع درآمد و حقوق محیط‌بانان کشور در کمیسیون کشاورزی تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
    0 0
    حقوق محیطبان به دلیل سختی شرایط کار و نوبت کار که ۱۵ روز کار و ۱۵ روز استراحت میکند و پاسخگوی تخریب و الودگی و تصرف و ...هم نیست و دوره تخصصی هم ندارند الان حداقل ۳۰ درصد بیش از کارشناس است که دایم پاسخگوی مدیران سست و بی تجربه و کم اطلاع و قوانین ناقص است . سازمان محیط زیست فقط با بازی با احساسات بودجه میگیرد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس