هاشمی: به تاج و قلعه‌نویی گفتیم کمک‌ها بزرگ نخواهد بود/ برخی فدراسیون‌ها معتقدند اگر مربیان داخلی را حمایت نکنیم از کشور خارج می‌شوند

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: در دیدار با نبی، مهدی تاج و امیر قلعه‌نویی گفتیم که کمک‌ها بزرگ نخواهد بود و ان‌شاءالله از سایر منابع هم کمک کنند.

به گزارش مشرق، نوزدهمین جلسه نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک امروز سه شنبه نهم خردادماه ۱۴۰۲ در کمیته ملی المپیک برگزار شد.

مناف هاشمی در پایان این نشست در صحبت‌هایی اظهار داشت: جلسه امروز با حضور اکثریت اعضا برگزار شد و فقط تنها یک نفر در جلسه حضور نداشت. انتخاب رؤسای دو کمیسیون حقوق ورزشی (قره‌سید معاون پارلمانی وزارت ورزش) و کمیسیون توسعه منابع بازیابی و اقتصادی (سیدشمس‌الدین حسینی وزیر سابق اقتصاد) که از کشتی‌گیران سابق است و در این رشته اشراف کامل دارد. برای کمیسیون توسعه منابع نیز همتی جزو گزینه‌ها بود و نظر مثبت تمام اعضا را نیز داشت. کمیسیون بازیابی یکی از بزرگ‌ترین کمیسیون‌ها در IOC است کمیته ملی المپیک ایران در سنوات گذشته در این بخش توفیقی نداشت و تلاش کردیم در این دوره این کمیسیون پربارتر باشد و از بخش خصوصی و حامیان مالی بهره ببریم و به سمتی برویم که منابع دولتی در آن نباشد.

دبیر کمیته ملی المپیک در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: بعد از 4 ماه امروز آخرین جمع‌بندی در اصلاح لوگو طراحی کمیته ملی المپیک نهایی شد و تا فردا این موضوع را به IOC اعلام خواهیم کرد. امروز در جلسه تعیین تکلیف دو مصوبه قبلی در خصوص شاخص‌های توزیع اعتبار و کمک به فدراسیون‌ها مطرح شد. کمیته ملی المپیک بودجه مشخصی برای کمک به فدراسیون‌ها ندارد و به جهت لطف دولت بخشی از منابع کمیته در سال‌های مهم در قالب شاخص‌ها به فدراسیون‌ها داده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

با قلعه‌نویی تعامل داریم، حزباوی به عراق می‌آید

وی در ادامه افزود: برخی از فدراسیون‌ها به شاخص‌ها معترض بودند و قرار شد جلسه با حضور 5 نماینده هیأت اجرایی و با حضور رؤسای 10 فدراسیون برگزار شود و اگر پیشنهاد جدیدی مطرح شد مورد بررسی قرار بگیرد. فقط چند پیشنهاد شفاهی داشتیم و با اصلاحات مختصری شاخص‌ها ملاک عمل خواهد شد. ضمن اینکه ما دو مرحله پرداختی به فدراسیون‌ها داشتیم و در آخرین تخصیص بخشی از بودجه اعزام به بازی‌ها انجام گرفت.

دبیر کمیته ملی المپیک در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: ثبت‌نام 30 رشته برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو نهایی شده است. سجادی و خسروی‌وفا در جلسه حضور داشتند. قرار است کاروان کیفی به بازی‌های آسیایی اعزام شود. فدراسیون‌هایی که برای توسعه و مدال‌آوری نیاز به مربی خارجی ندارند در شرایط اضطراری و در بخش مربی خارجی که درخواست دارند مورد کمک قرار بگیرند البته مورد اعتراض برخی رشته‌ها بود که مربی داخلی دارند. قرار شد کمیته‌ای که وجود دارد این موضوع را پیگیری کند. برخی از فدراسیون‌ها معتقدند اگر مربیان داخلی را حمایت نکنیم آنها از کشور خارج می‌شوند. در رشته‌های کشتی و وزنه‌برداری پیشنهاداتی را داشته‌اند که مورد تأیید قرار گرفت و قرار شد این موضوع برای مربیان داخلی نیز مدنظر قرار بگیرد.

مناف هاشمی در مورد نهایی شدن سرپرست آکادمی ملی المپیک گفت: حضور فرهاد صدر در آکادمی ملی المپیک نهایی شد و دیگر سرپرست در آکادمی نخواهیم داشت امیدوارم با کمک دوستان صدر موفق باشد.

وی در مورد تیم ملی فوتبال امید گفت: شاخص‌ها در نظر گرفته می‌شود و به تیم امید نیز در کنار سایر رشته‌ها کمک می‌کنیم در دیدار با نبی، مهدی تاج و امیر قلعه‌نویی گفتیم که کمک‌ها بزرگ نخواهد بود و ان‌شاءالله از سایر منابع هم کمک کنند تا برای اولین بار بعد از 20 سال بتوانیم مدال بگیریم البته که کار سختی است اما شدنی است. در حال حاضر این انگیزه در کادر فنی وجود دارد و امیدوارم برای المپیک بتوانیم کسب سهمیه کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس