موازنه قدرت در نظم جدید جهانی در حال تغییر است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه غربی‌ها و اروپایی‌ها هم به تغییر در نظم جدید جهانی اذعان دارند، گفت: موازنه قدرت در نظم جدید جهانی در حال تغییر به سمت جهان چند قطبی است.

به گزارش مشرق، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح با حضور در جمع مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بیانات کم‌نظیر مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با کارکنان وزارت خارجه، گفت: فرمایشات معظم‌له را می‌توان به عنوان نقشه راه سیاست خارجی کشور تعبیر کرد و در این مسیر با توجه به تغییر نظم جدید جهانی، محافل دانشگاهی و سیاست خارجی بیش از پیش باید به این موضوع حساسیت و توجه داشته باشند و با یک آینده‌پژوهی عالمانه، مسیر آینده سیاست خارجی کشور را به درستی تدوین و ترسیم کنند.

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه تغییرات فراوانی در غرب آسیا در حال شکل‌گیری است، گفت: نظم جهانی در حال تغییر و در جهت تضعیف دشمنان انقلاب اسلامی است و این موضوع نیازمند در دست گرفتن ابتکار عمل و بهره‌گیری مناسب از فرصت‌هاست که بتوانیم سیاست‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را بهتر از گذشته دنبال و پیش ببریم.

وی توسعه روابط با کشورهای منطقه و همسایه که سیاست درست دولت فعلی نیز می‌باشد را مورد تأکید قرار داد و افزود: به یاری خداوند متعال و فرماندهی فرمانده معظم کل قوا، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران براساس راهبردها و سیاست‌های بومی و هر آنچه که برای دفاع کارآمد و پایدار از کشور ضرورت دارد با تمام توان وظرفیت در برابر هرگونه تهدیدات آماده می‌باشند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: دستگاه سیاست خارجی در معرفی و به اشتراک گذاشتن توان دفاعی و نظامی به کشورهای دوست می‌تواند نقش بزرگ و مهمی را ایفا کند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح خطاب به سفیران جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف، گفت: معرفی و به اشتراک گذاشتن توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی می‌تواند روابط دفاعی کشور را توسعه دهد و موجب تقویت بازدارندگی شود و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای توسعه سطح روابط در حوزه‌های مختلف اعم از صادرات عمده تجهیزات دفاعی و نظامی و همچنین ابعاد آموزشی، رزمایش و انتقال عملی تجربه به دست آمده را دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • کاظم IR ۱۹:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  1 0
  نظر که بدیم منتشر نمی‌ کنید ولی در نظم نوین جهانی نوکری معنا نداره
  • IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   1 0
   نوکری روسیه برای ایران را میگی؟ آدم‌های رذل و بیشرف، تسلیم و دُم تکان دادن برای آمریکا و غرب را افتخار می‌دونن؛ اما همکاری با سایر کشورها و بخصوص کشورهای شرق در راستای تأمین منافع و با رعایت احترام متقابل را نوکری می‌دونن!!
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  0 0
  جناب سردار بخدا آنقدر فکر جهانی مهمانی رفتید که کشور مرزها رو ومردم فراموش کردی جناب عزیر سردار بدون مردم شما هیچی نیستی نظم جهانی بدون پشتوانه مردمی یعنی پشم مردم در مشکلات دست پا می زنند شما جنگ دیده اید آیا بدون پشتوانه مردمی جلوی صدام می شد گرفت از ما گفتن از شما نشنیدن رضایت مردم همان رضایت خداست
 • انقلابی منطقی IR ۱۹:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  1 2
  با همین توهمات عمر جوونای مملکتو به هدر دادین... مشرق مرد باش منتشر کن
  • IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   0 0
   اون چیزی که برای شما انقلابی قلابی، توهم محسوب میشه، داره در علَم واقعیت رخ میده؛ شما اگر اینو نمی‌تونی درک کنی دلیلش اینه که یا خیلی شوتی یا خیلی ...!
 • DE ۰۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  3 4
  شما فعلا نظم مرزی را دریاب ، مرز جهانی باشد برای بعد !
  • IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   1 0
   دو تا شهید دادیم؛ اما بیش از 10 نفر تلفات به طالبان تحمیل کردیم تا امنیت مرزهایمان برقرار بمانَد؛ لذا شما نگران مرزها نباش. شما بهتره از این بابت نگران باشی که یه وقت با این اظهار نظرهات، به آلت دست دشمنانِ ملت ایران تبدیل نشی.
  • صادق IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
   1 0
   واقعا چقد بیکارید و منتظر تا زر اضافه بزنید!؟
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  0 1
  نظم جهانی با تصویب واکسن اجباری به سربازان!
 • IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  0 0
  زنده باد
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
  0 0
  قطب ۲ تاس . نه بیشتر نه کمتر
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
  0 0
  قطب ۲ تاس . نه بیشتر نه کمتر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس