مخبر: مناسبات اقتصادی و تجاری ایران و عمان هم‌پای مناسبات سیاسی توسعه یابد

معاون اول رئیس جمهور ضمن استقبال از هیثم بن طارق در فرودگاه مهرآباد، گفت: جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه‌ای نسبت به مناسبات خود با عمان دارد.

به گزارش مشرق، محمد مخبر عصر یکشنبه در فرودگاه مهرآباد، «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان و هیات همراه برای سفری دو روزه به ایران را خوشامد گفت و با اشاره به روابط دیرینه و ظرفیت های گسترده دو کشور، اظهار امیدواری کرد این سفر برای دو ملت ایران و عمان و کشورهای منطقه منشا خیر و برکت باشد.

معاون اول رییس جمهور به روابط تاریخی و صمیمانه تهران- مسقط اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه‌ای نسبت به مناسبات خود با عمان دارد.

مخبر تصریح کرد: روابط سیاسی ایران و عمان روابطی نزدیک و عمیق است و این روابط صمیمانه ایجاب می‌کند مناسبات اقتصادی و تجاری فیمابین نیز هم‌پای مناسبات سیاسی توسعه پیدا کند.

معاون اول رییس جمهور مسایل بانکی را از مهمترین موانع پیش روی توسعه تعاملات تجاری دو کشور برشمرد و از اراده جدی جمهوری اسلامی برای گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور خبر داد.

هیثم بن طارق پادشاه عمان نیز در این دیدار با بیان اینکه گاهی کاستی هایی در روابط اقتصادی دو کشور وجود دارد، گفت: در این سفر در خصوص مسائل و موانع پیش روی مبادلات تجاری دو کشور مذاکره و گفت‌وگو خواهیم کرد.

وی بر لزوم توسعه همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری مشترک تاکید کرد و افزود: اگر چالش‌ها و موانع بانکی میان دو کشور برطرف شود، مراودات اقتصادی تجار دو کشور و همکاریهای تجاری فیمابین تسهیل خواهد شد.

هیثم بن طارق ابراز امیدواری کرد که در این سفر به راهکارهایی برای گسترش مناسبات اقتصادی دوجانبه دست یابند.

سلطان عمان که در صدر هیاتی از مقامات این کشور به تهران سفر کرده است، علاوه بر گفت و گو با رئیس جمهور اسلامی ایران، رایزنی ها و برنامه‌های فشرده‌ای در تهران خواهد داشت؛ قرار است در این سفر چهار سند همکاری میان تهران و مسقط به امضا برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس